Квасоля з овочами на зиму
З упевненістю в 100% можу сказати, що багато хто не включають в свій раціон страви з квасолі. І це не від того, що вони не люблять ці бобові, швидше за все від того, що квасоля готується дуже довго. Саме тому багато господині вважають за краще заготовлювати квасоля на зиму. Варіантів приготування салатів з квасолі на зиму безліч, головне підібрати рецепт підходить саме для вас. Сьогодні хотілося розповісти про найпростіший варіант закуски з квасолі і овочів на зиму.
Квасоля з овочами на зиму
Щоб звести час приготування до мінімуму ми заздалегідь відварити квасолю, що скоротить наше стояння біля плити майже вдвічі.
Для приготування зимового салату з квасолі і овочів нам знадобляться цілком доступні продукти.
Складові:
- Відварна квасоля – 0,5 кг;
- Цибуля ріпчаста – 2 великих головки (приблизно 0,5 кг);
- Перець болгарський (бажано кольоровий) – 0,5 кг;
- Часник 6 – 8 зубчиків;
- Помідори – 1 кг;
- Гострий перець – 1 стручок;
- Масло рослинне (рафінована) – 0,5 склянки;
- Цукровий пісок – 1,5 ст. ложки;
- Сіль – 1 ст. ложка;
- Оцет (70%) – 0,5 ст. ложки;
- Чорний мелений перець за смаком.
Процес приготування:
Перед тим, як приготувати заготовку на зиму, відварити квасолю. Я розповім, як зробити це в мультиварці скороварці, а ви можете наслідувати мій приклад або вибрати інший звичний спосіб.
Отже, промийте квасолю в декількох водах. Перекладіть бобові в чашу, залийте теплою або навіть гарячою водою так, щоб рідина повністю покривала боби і була вище її на 3 – 5 см. Закрийте кришку мультиварки і клапан випускання пари. Виберіть програму «Бобові» і виставте час 20 хвилин, головне щоб квасоля не розварилася, а залишилася трохи недовареною, тому що вона ще буде піддаватися термічній обробці. Для варіння квасолі використовувала мультиварку – скороварку Юніт потужністю 900 Вт.
Поки фасолька вариться, можна переходити до підготовки інших інгредієнтів для зимового салату. Помідори можна використовувати перестиглі, так будемо робити з них томатний соус. Томати слід промити і пропустити через м’ясорубку з дрібними гратами. Далі перелийте отриману масу в глибоку каструлю з товстим дном і поставте на слабкий вогонь уварювалася.
Болгарський перець промийте і видаліть насіння і плодоніжки. Тепер потрібно порізати перець тонкими смужками поперек.
Ріпчасту цибулю очистіть і наріжте невеликим кубиком.
Гострий червоний перець потрібно порізати дрібними кубиками.
Часник очищений пропустіть через чеснокодавку.
Підготовлений перець і цибулю відправляємо в уже закіпевшую томатну масу і проварюємо на середньому вогні 15 хвилин. Далі додаємо часник і гострий перець, перемішуємо і зменшуємо вогонь до мінімуму. Тепер потрібно додати сіль і цукровий пісок, за смаком можна ще додати чорний мелений перець для більшого аромату.
Залишилося додати зварилася за цей час квасоля, перемішати всі інгредієнти і влити рослинне масло. Варимо овочеву масу з квасолею ще 20 – 30 хвилин. Потім вливаємо оцет і проварюємо салат ще 5 – 10 хвилин.
Підготуйте відразу скляну тару, краще нехай це будуть невеликі півлітрові банки, які слід простерилізувати зручним для вас способом (духовка, пар, мультиварка, мікрохвильовка).
Готовий салат в гарячому вигляді розкладаємо по банках і закочує прокип’яченими кришками. Загортаємо товстою ковдрою і залишаємо остигати в кімнаті. Потім відправляємо банки з квасолею і овочами в прохолодне місце.
Взимку таку смачну закуску можна використовувати як салат або як заправку в борщ або щі, або ж друга страва (в теплому вигляді). Нехай квасоля якомога щільніше впишеться в ваш раціон харчування, і ви зможете переконатися, що даремно ви не зробили цього раніше.
Смачного!
Можливо, вам ще сподобається квасоля з баклажанами:
Рецепт ->