Як приготувати косулю
М’ясо дикої козулі – досить рідкісний продукт на нашому столі. У магазинах воно продається рідко, а справжні мисливці є не в кожному домі. Але якщо раптом цей вид м’яса потрапляє в холодильник, виникає закономірне питання. Як же приготувати косулю, адже м’ясо дикої тварини сильно відрізняється від свинини і навіть яловичини?
Характерними особливостями м’яса козулі вважаються жорсткість, насичений червоний колір і наявність великої кількості прожилок. Тому перед тим, як приступити до термічної обробки продукту, необхідно його гарненько вимочити в маринаді. Пропонуємо фото-рецепти з більш докладним описом процесу. Середня калорійність порції – 135 ккал.
Як смачно приготувати косулю – покроковий фото рецепт
Молода козуля, тушкована з цибулею в казані – найпростіша страва лише з кількох інгредієнтів, перед якою не встоїть жоден любитель м’яса. А за цим докладним фото-рецептом приготувати його зможе навіть кухар-початківець.
Інгредієнти
- М’ясо козулі: 500 г
- Цибуля ріпчаста: 2 шт.
- Часник: 2 часточки
- Олія рослинна: 40 мл
- Вода чиста: 200-250 мо
- Перець, сіль: за смаком
- Лавровий лист: 2-3 шт
Інструкція приготування
- Беремо всі необхідні продукти і можна приступати до процесу.
- Споліскуємо шматок, нарізаємо великими приблизно однаковими за розміром шматочками.
- Розігріваємо в казані олію і відправляємо в неї м’ясні шматочки.
- Обсмажуємо їх на сильному вогні приблизно 2 хвилини з усіх боків. Потім у казан вливаємо воду кімнатної температури.
- Тушкуємо косулю після закипання рідини на помірному вогні близько години, поки вона не стане м’якою та ніжною на смак.
- Коли вода википить, додаємо: перець, подрібнені через прес часточки часнику, сіль, поламані лаврові листочки. Томимо разом зі спеціями 3-4 хвилини.
- Ріпчасту цибулю чистимо від лушпиння, шаткуємо великими кільцями і відправляємо в казан.
- Перемішуємо, прикриваємо кришкою і тушкуємо ще 10 хвилин на тихому вогні.
- Готову косулю з цибулею викладаємо на тарілку і подаємо як окрему страву або з гарніром із гречки, макаронів, картоплі. Виходять ніжні, соковиті м’ясні шматочки, які просто тануть у роті.
Як приготувати косулю в духовці
Козуля – досить незвичний вид м’яса, який пробував далеко не кожен. Щоб страва припала до смаку всім гостям і членам сім’ї, насамперед необхідно зробити її м’якою і соковитою. І допоможе в цьому наступний фото-рецепт.
Добре промариноване м’ясо дикої козулі можна не тільки запікати в духовці, а й просто обсмажити на сковорідці або навіть приготувати як шашлик на вугіллі.
Інгредієнти:
- Козуля – 1,5 кг;
- Сіль, чорний мелений перець, чилі, розмарин – за смаком;
- Оливкова олія;
- Часник – 3 зубчики.
Спосіб приготування:
- Викладаємо на стіл усі продукти, які необхідні для маринування дичини. М’ясо попередньо вимочуємо протягом доби. Потім робимо на м’ясному шматку невеликі надрізи гострим ножем, щоб маринад проник глибоко в тканини, і кладемо в глибоку миску.
- Присолюємо і додаємо інші спеції: трохи перцю чилі та чорного меленого перцю. Втираємо добре приправи в м’ясо.
- Слідом змащуємо оливковою олією. Накриваємо миску харчовою плівкою і відправляємо в холодильник на 1 годину. По закінченню часу продавлюємо очищений часник через прес і також втираємо його.
- Перекладаємо шматочки м’яса в рукав і відправляємо в духовку на 3 години. Перші півгодини запікаємо за температури 200˚, а решту 2,5 години – за 160˚. Готова страва виходить неймовірно соковитою та м’якою.
Поради та рекомендації
М’ясу козулі притаманний свій специфічний смак і аромат, і щоб його не зіпсувати, слід дотримуватися таких рекомендацій:
- Під час вибору найсмачніших частин дикої тварини варто звернути увагу на окіст, вирізку і сідло.
- Перед початком приготування обраний продукт вимочується тривалий час: у воді – 3-4 години, у вині – пару годин.
- Перед маринуванням м’ясо спочатку очищають від плівки, а вже після до нього додають обрані спеції.
- Ідеальним маринадом для козулі стане столовий оцет, розведений із водою в пропорції 1 до 2. У такому складі м’ясо має полежати 4-5 годин.
- Щоб сповна розкрити неймовірний аромат і смак козулі, можна додавати такі спеції: кмин, мускатний горіх, мелений чорний перець і брусничний соус.
- Щоб приготувати шашлик із козулі, її потрібно тримати в маринаді не менше двох діб.
- Щоб позбутися можливого неприємного запаху і зробити м’ясо менш щільним, його потрібно додатково витримати півгодини в маринаді з улюблених спецій або подрібненої ріпчастої цибулі.
- Якщо попалося старе м’ясо, час вимочування не впливатиме на жорсткість. Воно все одно залишиться таким самим. Тому з такого продукту слід готувати тільки гуляш із невеликими шматочками.
Головне – не можна занадто довго запікати дичину, інакше вийде досить жорстке м’ясо з нехарактерним присмаком. Крім того воно позбудеться всіх своїх корисних властивостей. Як гарнір до козулі підходить молода картопля або картопляне пюре. На закінчення відео-рецепт для пікніка та великої компанії.