Квасоля в томатному соусі на грузинський мотив: розварена квасоля нудиться на слабкому вогні в томатному соку (з шматочками помідорів) зі свіжою м’ятою.
М’ята – родзинка страви! Ви, напевно, не раз пробували квасоля в томаті, готуючи популярну закуску будинку або купуючи в магазині в готовому відділі кулінарії або в консервах. Смачне, ситне, соковите блюдо з квасолі, можна навіть назвати важким за рахунок білка, що міститься у великій кількості в бобових. Таку закуску найкраще готувати або подавати з зеленню, яка «полегшує» блюдо і освіжає його. А особливо, свіжа зелень м’яти або базиліка, та коли 1 вид зелені на вибір. Базилік з помідорами – звичне поєднання, тому я хочу запропонувати вам приготувати квасоля в томатному соусі з м’ятою: невеликі зміни приємно вразять вас.
Складові:
- 400 гр. свіжих помідорів
- 0,5 ст. квасолі (у мене суміш трьох видів квасолі: червона, біла і чорна)
- 1 ріпчаста цибуля (великий)
- 1 гілочка м’яти
- 1/2 або 1/4 гострого червоного перцю (в залежності від його гостроти)
- рослинна олія
- сіль, чорний мелений перець за смаком
Квасоля в томатному соусі по-грузинськи
Всі інгредієнти готуємо: нарізаємо помідори на 2-4 частини (залежить від розміру томатів). Лук – дрібним кубиком. Квасоля відварюємо у воді без солі до повної готовності: коли бобові разварятся, як картопля. Червоний перець дрібно нарізаємо: якщо перець дуже гострий, дістаньте насіння, в яких міститься максимум гостроти.
Обсмажуємо цибулю з червоним перцем на рослинному маслі. У мене червоний перець дуже гострий, тому вистачило, буквально, 1 ч. Л. перчика.
Як тільки цибуля став рум’яним, додаємо половинки помідорів.
Обсмажуємо помідори з цибулею. Томати пустять сік, вийде густий, насичений соус.
Через 10-12 хв., Коли томати поміняли колір на більш жовтий і повністю зварилися, засипаємо варену квасолю.
Накриваємо кришкою і Томім на слабкому вогні 3-5 хв., Квасоля трохи просочиться томатним соусом, а соус при цьому загусне за рахунок бульйону, де варилася квасоля.
За 2-3 хв. до готовності закуски з квасолі додаємо сіль і чорний / червоний мелений перець за смаком.
Вимикаємо плиту. Дрібно нарізаємо м’яту, шаткуємо дуже-дуже дрібними шматочками. 1-2 ст. л. м’яти, засипаємо в сковороду, заважаємо всі інгредієнти. М’ята не повинна вариться, так вона не втратить свіжості і яскравого аромату.
Викладаємо бобову закуску в тарілочку, зверху прикрашаємо листочками м’яти. Подавати можна і гарячим, і холодним. Якщо у вас є лаваш або бездріжджові коржі – це буде відмінним доповненням до тушкованої квасолі. Смачного!