Баклажани з квасолею в томатному соусі
Кінець серпня – середина вересня – починається сезон помідорів, зеленої стручкової квасолі і звичайної квасолі, баклажанів, цвітної капусти, броколі, картоплі, моркви та інших овочів. Саме час робити заготовки на зиму: консервація, маринування, заморозка, сушка (не тільки зелені і фруктів, а й овочів і грибів). У цей тепле, але вже восени, я люблю готувати смачні обіди з сезонних овочів для всієї родини. Частенько я вибираю такі страви, які можна не тільки з’їсти, але і паралельно заготовити, наприклад, квасоля в томатному соусі або овочеве соте з баклажанів, ті самі рецепти, коли після приготування, їх можна розлити в стерилізовані тару (банки) і заготовити на зиму . Раджу і вам скористатися таке маленькою хитрістю поєднання приємного з корисним. Єдине застереження: варіть (тушкуйте, смажте) блюдо трохи довше, ніж зазначено в рецепті, якщо хочете його законсервувати.
Сьогодні я знову хочу поділитися одним з таких рецептів: смажені баклажани з квасолею і томатним соусом. Як ви вже зрозуміли, баклажани, квасоля, помідори – головні герої цієї страви. Також я додам пучок петрушки, який внесе свій особливий, пряний смак і красивий колір.
Мені це блюдо більше подобається в холодному вигляді, коли соковиту, густу, томатну підливу можна нанести на шматочок чорного хліба. Але ви також спробуйте овочеву закуску і гарячої.
Складові:
- 0,5 ст. квасолі, яка швидко розварюється (або замочіть на ніч)
- 500 м стиглих помідорів
- 1 великий баклажан (синенький)
- 1/2 пучка петрушки
- трохи свіжого гострого перцю
- рослинна олія
- сіль, перець за смаком
- 0,5 банку, якщо вирішите зробити заготовку на зиму
Баклажани тушковані з квасолею і помідорами
Синенькі нарізаємо середніми кубиками: хочете явно відчувати смак овочів – нарізайте їх більшими. Квасоля, попередньо замочену на ніч у питній воді, відварюємо до готовності, м’якості. Зелень петрушки дрібно шаткуємо. А помідори з гострим перцем збиваємо блендером в однорідний соус. Якщо немає блендера, то кожну половинку томата зручно натирати на крупній тертці. Шкірку помідорів можна залишити, особливо, якщо ви збиваєте овочі блендером.
Тепер смажимо синенькі на рослинному маслі. Перед приготуванням замочіть синенькі в воді (вже нарізаний овоч), щоб при смаженні вони не вбирали масло, як губка. Воду можна злегка посолити.
Рум’яна кірочка на кубиках баклажанів говорить про те, що пора вливати томатний сік.
Накриваємо кришкою і тепер тушкуємо протягом 5-7 хв, а для консервації 10-12 хв. Помідори поміняють колір, з червоного стануть більш жовтими. Соус також загусне.
Настав час квасолі. Так як вона зварена заздалегідь, її можна потім у томатному соку, буквально, 3-5 хв., Але не більше, щоб не переварювати синенькі. Адже на черзі ще і зелень. Мені дуже подобається червона квасоля, вона швидко розварюється і завжди смачна, крохмальна.
Через 5 хв. висипаємо зелень і тільки тепер солимо і додаємо перець. Я завжди солю їжу в самому кінці, адже чим пізніше посол, тим менше солі вжив.
Якщо ви любите кінзу, то змішайте половину зелені петрушки і половину кінзи. Це буде дуже смачно!
Накриваємо кришкою і тушкуємо ще 2-3 хв., Зелень провариться, змінить колір і наситить своїм ароматом тушковану квасолю, баклажани і томатний соус.
Все, страва готова. Можна вже подавати до столу, а можна остудити, а потім з’їсти з скибочкою чорного, підсушеного хліба – це завжди смачно!
Якщо ж ви зайнялися консервацією, то не забудьте протягом 10 хв. простерилізувати банки і кришки над парою. А потім розлити гарячий баклажани-томатний соус і гарненько закриття кришкою, перевернути і укутати рушником на ніч.
До речі, не зайвим буде скропити баклажанний салат лимонним соком, що дуже освіжає тушковані овочі.
Смачного!