Пряниковий будиночок новорічна Казка
Імбирно – пряниковий будиночок стане чудовим прикрасою святкового новорічного чи різдвяного столу і обов’язково приверне до себе захоплені погляди гостей і домочадців. Рецепт приготування пряникового будиночка як ефектного кулінарного шедевра досить простий, і лише етапу зборки слід приділити трохи більше уваги.
Пряниковий будиночок новорічна Казка
Отже, приступаємо до створення пряниковий будиночок.
Складові:
Знадобиться для тіста:
- 2 яйця,
- 50 гр. вершкового масла,
- 100 гр. цукру,
- 1 чайна ложка сухого меленого імбиру,
- 1 чайна ложка кориці,
- 1 чайна ложка какао,
- 400 гр. борошна,
- 2 столові ложки меду,
- 0.5 чайної ложки розпушувача для тіста.
Для віконець пряниковий будиночок буде потрібно:
- цукерки «барбарис» або будь-який інший прозорий льодяник.
Для айсінгом:
- 1 яєчний білок
- 100 гр. цукрової пудри.
Процес приготування:
Починаємо поетапне приготування имбирно-пряниковий будиночок:
1. У невеликій каструльці або кухлик розтоплюємо цукор з медом до повного розчинення цукру. Маса повинна придбати приємний темно-золотистий колір.
2. Додаємо вершкове масло, попередньо нарізане кубиками.
3. Додаємо імбир, корицю, какао і все добре перемішуємо.
4. Ароматну масу злегка охолоджуємо і додаємо злегка збиті віночком яйця, перемішуємо і поступово додаємо змішану з розпушувачем борошно.
5. Замішуємо некруте, пластичне тісто, як для імбирних пряників. Загортаємо його в харчову плівку і відправляємо в холодильник на час виготовлення паперової «викрійки» деталей майбутнього солодкого будиночка з пряникового тесту. У цього тесту є така особливість: при охолодженні воно стає пластичним і перестає сильно липнути до рук. Так що не намагайтеся вмесіть в нього зайву муку, інакше печиво з пряникового тесту після випічки стане жорстким.
6. На аркуші паперу креслимо шаблон (деталі) майбутнього имбирно-пряниковий будиночок. Кожна деталь потім з тіста робиться в двох примірниках. Якщо де-небудь в Икее або іншому господарському магазині вам вдасться купити спеціальні силіконові форми для випічки пряникового будиночка, буде прекрасно. Вам залишиться лише розкачати пряникові тісто і заповнити їм форму для будиночка. Якщо спеціальної форми немає, дуже швидко можна зробити шаблон для будиночка з паперу.
Бока будиночка повинні бути 8,5 см в довжину і 6 см у висоту. Дах повинна мати довжину підстави 14 см, а висоту – 10 см. Довжина торця пряниковий будиночок повинна бути 9,5 см, а висота – 6 + 6 см (у вас повинен вийти п’ятикутник з прямокутника в підставі зі сторонами 9 і 6 см і з’єднаного з ним трикутника з підставою 6 см). Ще потрібно вирізати з тіста два однакових прямокутника для труби від каміна і підставу зробити трохи скошеним (просто зрізати під кутом ножем), щоб зручно було його кріпити потім до даху. Вирізаємо деталі.
7. Деко застилає пекарської папером. Відщипуємо невеликі шматочки тіста, розгортає акуратно прямо на додатково відрізаному шматку паперу для випічки до товщини 0,7 см, укладаємо на тісто підготовлені паперові деталі і ножем обрізаємо по контуру, позбавляючись від зайвої тесту. Перекладаємо деталі будиночка на підготовлений лист.
8. У торці і боках будиночка з пряникового тісто вирізаємо за допомогою ножа маленькі віконця.
9. Подрібнюємо льодяник в крихту.
10. Акуратно насипаємо раскрошенную льодяник в віконця имбирно-пряниковий будиночок.
11. Відправляємо деко в духовку, попередньо розігріту до 170 градусів на 12 хвилин.
12. Дістаємо деко. Нехай деталі будиночка остигають, поки не затвердіють льодяникові віконця.
13. Можна приступати до складання. У деяких рецептах пряниковий будиночок скріплюють за допомогою айсінгом (збитого із цукровою пудрою білка) або розтопленого шоколаду, однак для вірності краще підстрахуватися і зібрати деталі за допомогою зубочисток. А потім це зручно, оскільки шоколаду потрібно дати застигнути і на це у вас може піти 3-5 годин вашого часу.
14. Виготовляємо Айсінг. Збиваємо яєчний білок до стійких піків, поступово всипаючи цукрову пудру. Білки повинні бути дуже добре збиті, як для безе, щоб помадка НЕ сповзла з будиночка, коли він буде застигати.
15. Якщо вдома немає спеціального кондитерського шприца, можна взяти чистий файл для паперів. Необхідно відрізати у файлу невеличкий куточок, а потім заповнити його айсінгом.
16. Починайте декорувати имбирно-пряниковий будиночок, обробляючи айсінгом стики. Покрийте дах візерунками, обведіть віконні рами. Дайте волю фантазії! Можна додати додаткові деталі: різнокольорові цукерки, посипання, горішки – що завгодно! Головне, щоб процес прикраси приносив задоволення. Немає нічого приємнішого, як приготувати такий пряниковий будиночок разом всією родиною і навіть зробити це сімейною традицією.
17. Готовий пряниковий будиночок може зберігатися досить тривалий час, наповнюючи кімнату чудовим пряним ароматом і створюючи святкову атмосферу.
Приємного вам апетиту, відмінного настрою і хороших рецептів!