Холодець або холодне, як його називає моя подруга, найсмачніша і традиційна закуска на нашому столі. Її готували ще наші бабусі, готуємо і ми, адже страва не тільки смачне, але і корисне. У нашому меню холодець із яловичини. Рецептів холодцю зараз безліч – і свинячий, і курячий, і з рибою, і навіть з морепродуктами, правда слід зазначити, що в останні з перерахованих необхідно додавати желирующее речовина – агар або желатин, так як сам по собі він не застигне.
Холодець з яловичини
М’ясо для домашнього яловичого холодцю бажано брати свіже, не морожене. Вибір м’яса і його підготовка – найвідповідальніший момент. Зараз, на щастя, за додаткову плату яловичі ніжки можуть порубати прямо в м’ясному магазині або павільйоні – що дуже зручно для господині, тому як і рулька і мотолижка досить довгі і в каструлю можуть не поміститися.
Якщо ж така послуга не доступна – доведеться самим обробити кістки на прийнятні шматки. Простіше зробити це сокирою, але тоді потрібно буде обов’язково процідити бульйон для холодцю через марлю, інакше в закусці попадуться осколки.
як приготувати яловичий холодець
покроковий фото рецепт
Складові:
- яловичина (ніжка і суглоб з м’якоттю) – приблизно 4 кг,
- вода – приблизно 3 літри,
- сіль,
- перець чорний горщиком,
- перець духмяний горошком,
- 2 цибулини,
- 2 морквини,
- 4-6 зубчиків часнику,
- лаврові листочки,
- парасольки кропу – за бажанням.
Процес приготування:
Для початку добре промити і поскоблить порубані частини на холодець. Видалити осколки кісток, якщо такі є. Жир і плівки з м’яса не видаляйте.
Покладіть щільно в глибоку каструлю кістки і м’ясо. Влийте воду, так, щоб вона трохи покрила мотолижкі, дайте їй закипіти, зніміть піну.
Часто перед господинями стоїть питання: скільки часу варити холодець із яловичини? Варити потрібно не менше 4 годин, в ідеалі – 5. М’ясо має нудитися, сильного галасу не повинно бути взагалі, інакше бульйон просто википить за цей час. Для газової плити можна використовувати розсікач.
Підготуємо овочі. Цибулину і моркву очистити, що не нарізати. Після варіння вони просто виймаються з бульйону.
Через 3-4 години приготування холодцю додаємо цибулю, обидва види перцю, сіль, продовжуємо варити ще кілька годин.
Часник чистимо і подрібнюємо, частина його кладемо в бульйон з лавровим листом за півгодини до закінчення приготування. Іноді я кладу все спеції відразу.
Холодець практично готовий, вийміть цибулю і лаврові листочки.
Охолодіть варене м’ясо для холодцю.
Відварену моркву можна нарізати фігурної висічкою або просто зірочками. М’ясо потрібно зняти з кісток. Візуально переконайтеся, що дрібних кісток на м’ясі немає.
Великі шматки м’яса і розм’якшені жилки дрібно наріжте. Для більш ніжної структури холодцю м’ясо спочатку наріжте кубиками, а слідом за цим розберіть на волокна. Розкладіть по спеціальним судочки або глибоким пластиковими контейнерами. На цьому етапі, якщо любите, додайте тертий на тертці часник.
Щільна корочка на бульйоні говорить про те, що в бульйоні багато желирующих речовин і ваш холодець обов’язково застигне і без желатину.
Перед тим, як залити варене м’ясо бульйоном, рідину потрібно обов’язково процідити. Можна кілька шарів марлі укласти прямо в ситечко.
Повільно вливаємо бульйон.
Ставимо в холодне місце до повного застигання. Самим ідеальним місцем стане середня полку холодильника.
Накрийте ємність кришкою або плівкою, так як наша страва дуже ароматне.
Поради по прикрасі холодцю:
Для більш яскравих фарб укладіть на дно пару ягідок калини, брусниці або червоної смородини. Так само можна декорувати холодець зеленню, укладайте її в сирому вигляді перед заливкою бульйону. Ще для краси укладіть на дно кружечки варених перепелиних або курячих яєць.
Секрет гарного листкового холодного
Листковий красивий холодець створюється шарами, при цьому в кожному шарі укладається різний прикраса. На нижній шар традиційно викладається м’ясо і заливається невеликою кількістю бульйону, дайте йому застигнути. Наступний шар шматочки морквини і ягода. Останній шар викладаємо зелень і колечка перепелиного яйця. Так само можете зробити шар з відвареної або запеченої буряка, нарізаної дрібними кубиками. Для ефектної подачі можете так само додати в холодець солодку кукурудзу в невеликій кількості.
Для вилучення холодцю з форми опустіть ємність на пару секунд в гарячу воду – так холодець легко відстане від стінок. При порціонної подачі наріжте холодець великими квадратами. А коли викладаєте, м’ясна частина повинна бути зверху. Прикрасити блюдо в цьому випадку можна відвареної морквою, склавши з неї трояндочку, свіжою зеленню. До холодцю традиційно подають білий або червоною соус з хроном, гірчицю.