Малиновий компот на зиму
Взимку, коли не вистачає вітамінів, а фрукти і ягоди коштують дуже дорого, не обійтися без закаток. Наприклад, малиновий компот на зиму – це напій, який можна відкрити в честь свята або просто заради втамування спраги. Він має приємний колір і смак, володіючи невеликою кислинкою, з освіжаючим ароматом м’яти, яка робить ваш компот з ягід більш оригінальним.
Необов’язково чекати холодної пори року, щоб відкрити компот з малини і зняти першу пробу. Банки можуть простояти до наступного спекотного літа, коли напій чудово буде розходитися з льодом або в охолодженому вигляді.
Малиновий компот на зиму
компот з малини на зиму фото рецепт
Багато хто вважає, що банки, в яких буде закриватися компот, стерилізувати не обов’язково. Це залишається на розсуд господині, але для тих, хто не боїться експериментів і не хоче морочитися зі стерилізацією, банку і кришку можна тільки добре вимити і сполоснути окропом. Витирати ємність не потрібно, вона повинна висохнути при кімнатній температурі або на балконі. Хто вважає стерилізацію тари обов’язковим етапом консервування, стерилізуємо скляні банки будь-яким звичним способом (в духовці, в мультиварці, над парою або в мікрохвильовій печі), а кришки кип’ятимо.
В якості ємностей для компоту використовують банки об’ємом не менше 2 літрів. Так як напій буде розходитися дуже швидко, рекомендується закривати компоти в великих кількостях, благо на одну банку доводиться невелика кількість інгредієнтів.
В якості інгредієнтів зимового компоту використовуються ягоди і цукор в таких пропорціях на 3-ех літрову банку:
Складові:
- 250 мл (стакан) малини;
- 250 г (склянку) цукру;
- 0,5 чайної ложки лимонної кислоти,
- для приємного післясмаку можна додати пару гілочок м’яти.
Процес приготування:
В першу чергу необхідно підготувати тару для заготовок, а також кришки.
Перебрати і промити ягоди. Для того щоб компот вийшов насиченим, краще відбирати великі цілі плоди малини. Якщо вони збережуть свою форму в напої, то їх можна буде потім не просто з’їсти, а використовувати в якості прикраси десерту. В цілому ягоди будуть менш кислими і щільними, ніж свіжі або заморожені, але смакові якості все ж дозволять пізнати малину.
Чисті ягоди акуратно укладаються на дно банки. Якщо ви вирішили додати м’яту, то її теж необхідно сполоснути в проточній воді, після чого відправити до малині.
Поверх ягід насипається цукровий пісок і лимонна кислота. Не потрібно залишати надовго ягоди в банку, оскільки вони пустять сік і деформуються, набагато краще відразу залити їх окропом і закатати кришку. Будьте обережні, наливайте окріп повільно, оскільки банку може тріснути через перепад температур.
Перед тим, як відправити компот остигати, перевірте, герметично закрита кришка. Для цього достатньо поставити банку дном вгору і уважно оглянути краю кришки. На них не повинно бути крапель компоту. Якщо кришка закрита нещільно, слід відразу ж відкрити банку і закрити її нової підготовленої кришкою. Додатково стерилізувати нічого не потрібно.
Компот остигає приблизно 2 доби, протягом яких бажано залишити банку в прохолодному темному місці, укривши рушником або пледом. У перші години або добу колір компоту може здатися надто блідим, проте не варто хвилюватися з цього приводу. За кілька днів з блідо-рожевою рідини він перетвориться на звичайний компот яскраво-малинового кольору. Відповідно, якщо ви хочете випробувати напій до настання зими, варто почекати, поки ягоди повністю віддадуть свій сік, і компот отримає гарний відтінок.
Компот з малини на зиму приготувала Ксенія