Бажання в мультиварці виходить нітрохи ні гірше, ніж в духовці. М’ясо готується при невеликій температурі, що дозволяє йому бути соковитим і ніжним.
Як приготувати буженину в мультиварці – цей покроковий фото рецепт. Більш того, відступимо від традиційного вибору м’яса для цього продукту, будемо готувати буженину не з свинини або баранини, а з яловичини. Більш гідного аналога магазинної ковбаси, ніж буженина навряд чи можна запропонувати, ну хіба що домашню ковбасу в кишці або рулет зі свинячої рульки.
Бажання в мультиварці з яловичини
Для ніжної і соковитої домашньої буженини потрібно вибирати м’якоть, яка була ближче до кістки. Прекрасно підійде шматочок вирізки з шиї або лопатки частини. М’якоть яловичини з стегнової частини теж підійде, тільки така буженина буде трохи суші. Як варіант її можна попередньо замаринувати на ніч або на кілька годин в м’якоті ківі.
Складові:
- Яловичина, м’якоть – 1 -1.5 кг,
- Спеції, трави – за смаком,
- Сіль за смаком,
- Рослинна олія – 2 ст. ложки,
- Вино червоне або біле для маринаду – 250 мл,
- Часник – за бажанням.
Процес приготування:
М’якоть яловичини щедро натерти сіллю, спеціями і сухими травами, я вибрала ароматний сушений базилік. Часник принципово не стала використовувати, дехто в моєму сімействі його на дух не переносить. Якщо у вас таких немає, можна виконати ножем надрізи і шматочками часнику нашпигувати шматочок м’яса. Дуже добре на смак буде поєднуватися пісна яловичина з шматочками сала.
Бажано, щоб м’ясо для приготування буженини було маринованим. Для маринування яловичини можна використовувати натуральні компоненти: часточки лимона, кружечки або м’якоть ківі, подрібнений блендером сиру цибулю, кефір. Я вибрала для маринування яловичини червоне вино.
У маринаді, солі та спеціях яловичину потрібно потримати не менше трьох годин, ідеально – замаринувати з вечора.
Включити мультиварку і на програмі «Випічка» або «Жарка» обсмажити м’ясо шматком з двох сторін з додаванням олії.
15 хвилин з кожного боку буде досить. Це потрібно для того, щоб у верхньому шарі згорнувся білок і витікання соку з м’яса.
Потім доливається вино, в якому маринувати вирізка (150 мл буде достатньо),
вибирається програма «Гасіння» і
буженина з яловичини готується в мультиварці протягом 2 годин.
Буженину дістати з мультиварки, блюдо смачно як в гарячому, так і в холодному вигляді.
Мій шматочок буженини був нарізаний в теплому вигляді і на фото видно як переливається перламутровим кольором фосфор на зрізі яловичини.
Приготуйте своїм близьким до сніданку таку смачну буженинку замість магазинної ковбаси, рекомендую!
Хороших вам рецептів!