Горішки в Горішниця
Горішки з тіста – печиво, знайоме всім з дитинства. Ці солодощі зараз часто можна побачити у продажу, але за смаком і якістю вони дуже поступаються ось тим справжнім, маминим горішкам. Все просто: для продажу готують тісто з мінімальною кількістю цукру і з маргарином замість масла. Та й яку згущенку кладуть всередину, нам залишається тільки вгадувати. Так що, якщо ви хочете влаштувати свято вашим дітям, приготуйте домашні горішки в Горішниця з шоколадом або згущеним молоком самостійно! Це досить просто, хоча саме випікання «шкаралупи» займе близько години.
печиво Горішки
покроковий фото рецепт в Горішниця
Для приготування горішків вам знадобиться один дуже важливий «агрегат» – Горішниця. Такі прилади продаються в магазинах посуду, але можна використовувати і Горішниця старого радянського зразка. Якщо вам потрібно вибрати, яку Горішниця купити, вибирайте ту, у якій кількість лунок більше (тоді ви витратите менше часу на приготування шкарлупок). До речі, можна придбати і електроорешніцу.
Складові:
Для тесту:
- Вершкове масло – 200 г,
- Яйця – 2 шт.,
- Цукор – 150 г,
- Борошно – 300 г,
- Сода – ½ ч.л.,
- Оцет – 1 ст.л.
Для начинки:
- Вершкове масло – 150 г,
- Какао-порошок – 50 г,
- Цукор – 100 г,
- Молоко – 50 мл.
Процес приготування:
Тісто для горішків буде масляним. Так що в першу чергу викладіть вершкове масло в невелику каструлю і поставте на маленький вогонь, щоб воно повністю розтануло. Потім відставте каструлю в сторону або перелийте в чашку, щоб масло злегка остудити.
У велику миску розбийте два яйця і всипте до них цукор.
Виделкою розмішайте ці два інгредієнти до однорідного стану. Збивати суміш не потрібно: м’якість тесту додасть сода, а не яєчні бульбашки.
Якщо масло вже охололо, влийте його в яєчну суміш і розмішайте.
Погасіть соду оцтом (просто залийте, щоб сода засичала) і додайте в тісто.
Додайте в миску склянку борошна і добре вимісити ложкою. Поступово додавайте борошно і вимішують спочатку ложкою, а коли стане складно – руками.
Борошно слід додавати до тих пір, поки тісто не стане пластичним. Сформуйте з нього колобок, якщо тісто вже не прилипає до рук.
З основи руками скачайте кульки діаметром до 2 см. Краще наперед приготувати якомога більше кульок, щоб не бруднити руки жирним тестом під час приготування горішків.
Горішниця добре нагрійте на вогні з двох сторін і змастіть обидві стулки зсередини рослинним маслом, використовуючи пензлик. Поки форма ще гаряча, розкладіть по її лунками кульки тесту. Закрийте Горішниця і поставте на вогонь, міцно затискаючи ручки кілька секунд. Якщо ви скачали занадто великі кульки, тісто буде вилазити з боків формочки. Нічого страшного: у готовому вигляді надлишки печива можна буде просто відламати від горішків. Якщо надлишків багато, краще заготовити кульки меншого розміру.
Потримайте Горішниця на вогні з двох сторін, щоб пісочне печиво добре подрумянились (можна злегка відкрити посудину і підглянути) і перекладіть шкарлупки з неї в миску. Таким же чином приготуйте заготовки з усього залишився тесту.
Поки шкарлупки остигають, зробіть домашній шоколад. Для цього розтопіть в каструльці масло.
Потроху додайте до нього какао-порошок, відразу ж перемішуючи. Слідкуйте, щоб вогонь був маленьким: інакше шоколад підгорить.
Додайте в шоколадну суміш цукор і вимісити все інгредієнти.
Вийшов досить густий шоколад, який при охолодженні загусне ще більше. Тому зараз його потрібно розбавити молоком. Влийте молоко і добре розмішайте, щоб маса стала однорідною і трохи рідкуватий.
Остудіть шоколадну начинку і начините їй половинки скорлупок. Найзручніше накладати шоколад з гіркою в одну половинку горіха і накривати другою половинкою.
Домашні солодкі горішки готові!
Відразу після приготування вони хрусткі і розсипчасті, а ось якщо полежать з начинкою одну ніч, стають більш м’якими і смачними. Смачного!
За рецепт і фото дякуємо Вікторію.
До речі, крім шоколаду можна зробити класичну начинку з вареного згущеного молока, як в цьому рецепті:
Горішки зі згущеним молоком – >>