Картопляні деруни з гарбузом і пшоном
У класичному варіанті деруни готуються з натертих бульб сирої картоплі. Цю страву можна трохи урізноманітнити і додати до складу інші інгредієнти (наприклад, приготувати деруни з грибами).
Зокрема, з картоплею відмінно поєднується сира мускатна гарбуз і відварна пшоняна крупа. Що стосується пшона, то його за смаком можна замінювати іншою крупою, припустимо, рисом або гречкою, і навіть перловкою або кус-кусом.
З такого набору продуктів деруни виходять досить смачними, ароматними, соковитими і ситними. Смаку сирих овочів не відчувається, тому що готові картопляні «пиріжки» до кінця приготування добре пропарюють під кришкою.
Складові:
- пшоняна крупа – 4 ст.л;
- картопля – 100 г;
- гарбуз мускатний – 70 г;
- цибуля ріпчаста – 1 шт;
- часник – 3 зуб;
- сіль – ¼ ч.л;
- горіх мускатний мелений – ½ ч.л;
- паприка сушена – ¼ ч.л;
- борошно кукурудзяне – 1 ст.л;
- олія соняшникова – 3 ст.л.
Спочатку підготуємо всі необхідні продукти. Бульби картоплі, мускатну гарбуз, ріпчасту цибулю і часник чистимо від шкірки. Овочі промиваємо під водою. Пшоняну крупу необхідно відварити до готовності. У воду, в якій вона вариться додаємо трохи солі. Підготовлений картопля натираємо на крупній тертці і кладемо в тарілку.
Мускатна гарбуз відрізняється яскравим і насиченим кольором м’якоттю. Її натираємо на крупній тертці і поміщаємо до картоплі.
Відварене пшоно виходить густим і не містить воду, так як вбирає її під час приготування. Додаємо гаряче або тепле пшоно, перемішуємо.
Без ріпчастої цибулі деруни мають не той смак, тому обов’язково його додаємо. Нарізаємо цибулю маленькими шматочками, а часник видавлюємо через чеснокодавку. Додаємо і перемішуємо.
Можете насипати приправу для овочів, або додаємо мускатний горіх і паприку. При цьому не забуваємо посолити за смаком. Перемішуємо.
Тепер додаємо 1 столову ложку соняшникової олії в овочі і насипаємо кукурудзяну муку, можна звичайну. Ретельно перемішуємо до утворення однорідної консистенції.
Будемо смажити деруни на соняшниковій олії, тому нагріваємо його на сковороді. Викладаємо овочеву масу в масло і натискаємо, щоб вийшла коржик. Смажимо з двох боків до рум’яного кольору. Залишки масла можна прибрати за допомогою паперової серветки. Коли засмажили все деруни, щось не виключаємо сковороду, а встановлюємо слабкий вогонь. Кладемо деруни в цю сковороду, накриваємо кришкою і прогріваємо 10-15 хвилин.
М’які і ароматні деруни подаємо до столу, наприклад, з чорним хлібом або до овочевого супу. За рахунок додавання в них відвареного пшона, деруни виходять досить ситними та поживними, тому відмінно підходять для перекусу.
Смачного!