Компот асорті на зиму
Компот є дуже поширеною заготівлею на зимовий період. Його можна готувати з різноманітних ягід і фруктів. В результаті можна отримати незвичайний смак напою, завдяки поєднанню кількох інгредієнтів.
Компот асорті на зиму має дивовижну ароматом, кожен з його складових надає напою деяку особливу нотку. Одні інгредієнти відповідають за кислинку, інші за м’яку солодкість. У поєднанні виходить чудовий напій, який здатний привернути увагу навіть справжніх гурманів.
компот асорті
Як приготувати компот асорті на зиму
- слива – 100 грам;
- персик – 100 грам;
- яблуко – 100 грам;
- малина – 100 грам;
- груша – 100 грам.
Насамперед потрібно зайнятися підготовкою всіх необхідних інгредієнтів. Потрібно взяти яблука і груші. Їх слід ретельно промити під водою і розрізати на невеликі кубики.
Банки для консервування потрібно підготувати заздалегідь. Вони повинні пройти процес стерилізації. На дно банки слід укласти подрібнені яблука і груші.
Потім необхідно підготувати малину. Її потрібно очистити від всіх можливих забруднень і висипати в банку.
Після цього слід зайнятися персиком. Його необхідно промити під водою, прибрати кісточки, розрізати на невеликі шматочки.
Подрібнені персики потрібно засипати в банку до фруктів.
Наступним кроком має бути зайнятися підготовкою слив. Їх потрібно ретельно промити під водою, видалити кісточки, розрізати на невеликі шматочки.
Зливи також потрібно засипати в банку. Всі інгредієнти готові і знаходяться в ємності для консервування.
Тим часом слід приготувати сироп. Для цього необхідно налити в каструлю воду, засипати цукор, і довести її до кипіння. Після того, як вода закипить, а цукор повністю розчиниться, сироп потрібно залити в банку.
Залишилося лише банку закатати. Попередньо потрібно підготувати кришки. Вони в обов’язковому порядку повинні пройти процес стерилізації. Щоб бути впевненим, що консервування пройшло вдало, закручені банки необхідно перевернути догори дном і укутати.
У такому положенні вони повинні простояти протягом доби. Лише після цього їх можна прибирати в місце для подальшого зберігання.
Фруктово-ягідний компот асорті виходить дуже смачним. Такий рецепт потрібно по можливості використовувати в сезон, а в зимовий період і діти, і дорослі оцінять напій гідно.
Смачного!
Автор рецепта і фото: Алиме Акмолаева
Фруктове достаток – головна прикмета осені. Щоб і взимку насолоджуватися смаком ароматних плодів, простіше простого законсервувати їх на зиму в скляних банках. А щоб не мучитися вибором, винограду покуштувати або похрумтіти яблучком, можна взяти відразу все улюблені фрукти і засипати в одну банку, щоб вийшов компот-асорті.
Компот асорті на зиму з яблук з виноградом і сливами без стерилізації
Складові:
- фрукти,
- ягоди,
- цукор,
- вода.
Процес приготування:
Трилітрові скляні банки добре миються: спочатку із засобом для миття посуду, а потім ретельно споліскують проточною водою.
Банки заповнюються чистими фруктами і ягодами. У яблук видаляється серцевина або їх можна нарізати часточками, у ягід прибираються плодоніжки.
Перший раз банки з фруктами і ягодами заливаються окропом, накриваються прокип’яченому залізними кришками і залишаються остигати. За цей час частина рідини вбереться плодами, тоді банки доливаються окропом ще раз по самі вінця.
Коли банки можна буде взяти руками не обпалюючись, вода зливається в каструлю або чайник. Сюди ж насипається цукор з розрахунку 300 грамів на 3-літрову банку. Цукор розмішується, сироп доводиться до кипіння.
Киплячий сироп наливається в кожну банку з плодами доверху. Відразу банки закриваються залізними кришками за допомогою спеціальної машинки. Щоб перевірити, чи щільно закрита, банки перевертаються догори дном.
Коли компот охолоне, банки прибираються на зберігання. При кімнатній температурі термін зберігання асорті може бути досить великим – більше року.
Коли взимку за вікном буде завивати хуртовина і кидати в скло пригорщі снігу, особливо приємно налити в стакан компот, приготований своїми руками. Спогади про літо будуть яскравіше і реалістичніше!
Автор рецепта і фото: Марина А.
Як приготувати компот асорті з чорної смородини і слив: