Мариновані огірки на зиму
Сьогодні хотілося б розповісти про те, як зробити мариновані огірки на зиму в банках з гірчицею в зернах і коренем хріну. Корінь хрону додасть огіркам хрест і невелику пікантність. Для більш цікавого смаку в баночку іноді додаю болгарський або гострий перець (зовсім небагато) або замінюю частина огірочків кабачками або цукіні.
Мариновані огірки на зиму
Консервування в кулінарії нагадує алхімію. Але ж так воно і є, більшість овочів або фруктів має короткий термін зберігання, але якщо сильно нагріти або навпаки охолодити, а може зацукрувати або засолити, додати оцет або можливо спирт, то процес псування можна значно сповільнити. Такі продукти можуть зберігатися місяцями, а може і навіть роками.
Перш ніж приступити до консервації огірків хотілося б дати кілька корисних порад, які можуть стати в нагоді в процесі заготовки.
• Для маринування огірків бажано відібрати невеликі й рівні плоди.
• Перед консервуванням потрібно вимочити огірки в холодній воді близько 5 годин. За цей час потрібно буде змінити воду двічі.
• Банки і кришки (металеві або пластмасові) для консервування обов’язково потрібно простерилізувати.
• Закочені банки обов’язково укутати теплою ковдрою і залишити до повного охолодження.
Кількість огірків в рецепті вказано в розрахунку на одну трилітрову банку.
Складові:
- Свіжі огірки 1,5 – 2 кг,
- Корінь хрону 5 – 7 см,
- Чорний перець горошком 5 – 10 штук,
- Запашний перець горошком 3 – 5 штук,
- Гвоздика 2 – 3 штуки,
- Лавровий лист – 2 штуки,
- Насіння гірчиці – ½ ч. Ложки,
- Часник – 3 – 4 зубчики (Ґміна Крипно),
- Вода – 2,5 літра,
- Сіль – 2 ст. ложки,
- Цукровий пісок – 3 ст. ложки,
- Оцтова есенція (70%) – ½ ст. ложки.
Процес приготування:
Перебираємо овочі, вам будуть потрібні тільки міцні і невеликі огірки. Попередньо заливаємо їх холодною водою і залишаємо на 5 годин, можна залишити на всю ніч, але треба буде встати пару раз і змінити воду, інакше огірки закиснути.
Зливаємо воду і ретельно промиваємо огірочки, використовуючи губку для миття посуду з жорсткою стороною.
Банки промиваємо в теплій воді з миючим засобом або харчовою содою. Раніше жінки замість стерилізації над парою виставляли банки на сонці. Це давало такий же ефект як і сучасна стерилізація. Я стерилізують банки над парою в мультиварці або на газу. Кришки металеві слід промити і залити окропом.
У простерилізованих банку покладіть запашний і чорний перець горошком, гвоздику, лавровий лист, насіння гірчиці, корінь хрону, який слід розрізати на невеликі шматочки, і зубчики часнику, які також потрібно порізати на кілька частин.
Підготовлені до засолюванні огірки розкладіть по банках зі спеціями. Довгі плоди краще викладати вертикально, таким чином, в банку їх увійде більше. Я розкладала огірки по-різному, тому що вони всі були різнокаліберні.
Зауважу, що в деякі баночки я доповіла болгарський перець і кабачок, тому що у мене трохи не вистачило огірочків, щоб наповнити підготовлену тару.
Закип’ятіть воду, залийте нею банки з огірками і залиште на 15 – 20 хвилин. Потім злийте воду з банок назад в каструлю і знову доведіть до кипіння.
У цей час треба розкласти по банкам сіль, цукровий пісок і влити оцтову есенцію.
Потім зверху залити окропом, яку раніше злили з банки.
Відразу ж закатати банки ключем, переверніть і переконайтеся, що розсіл чи не підтікає з-під кришки. Потім укутайте банки з маринованими огірками теплою ковдрою і залиште в перевернутому положенні до повного охолодження.
Остигнули мариновані огірки зберігайте в прохолодному місці.
Ось і все, тепер вам відомий перевірений роками рецепт смачних маринованих огірків. Буду рада, якщо хтось спробує заготовити їх на зиму, а потім розповісти про свої результати. Вдалих всім заготовок і смачного!
Автор рецепта і фото: Славяна.
Можливо, вам буде цікаво дізнатися як маринувати огірки з морквою і цибулею:
Хрусткі огірки з морквою – >>
Смачних вам заготовок з нашими Добрими рецептами!