Овочеве соте з баклажанів і помідорів на зиму без оцту



баклажани соте Соте з баклажанів без оцту

Соте з баклажанів, це мабуть, найпоширеніша овочева закачування на зиму. Нарівні з кабачкової ікрою, соте користується величезною популярністю ось вже кілька десятків років поспіль.

У будь-якому, навіть найменшому продуктовому магазині або супермаркеті, ви обов’язково знайдете поличку з «закрутками» на зиму, серед яких крім консервованих помідорів, огірків, квашеної капусти і кабачкової ікри, буде значне місце займати баклажанная закуска з солодким перцем і томатами.

На жаль, виробники не дбають про наше здоров’я так, як нам би цього хотілося, тому часто в складі можна знайти немаленький список шкідливих консервантів і навіть барвників або «підсилювачів» смаку у вигляді глутамату натрію та інших добавок, що завдають шкоди, в тій чи іншій ступеня, нашому здоров’ю. Оцет також належить до продуктів, які не додають користі нашому здоров’ю. Детальніше про це можна прочитати на будь-якому сайті, присвяченому здоровому харчуванню. Саме тому краще всього замінити цей інгредієнт на лимонний сік або зовсім не використовувати в рецепті.

З незрозумілої причини, мало хто пам’ятає, що помідори і часник є природними консервантами! Тому багато овочеві страви, які хочеться заготовити на зиму, можна приготувати більш корисним способом. Стерилізації та природних консервуючих властивостей томатів і часнику буде цілком достатньо, щоб закрити на зиму в банках соте з баклажанів без оцту! Зробити це дуже просто, приготування овочевої закуски не вимагає особливих навичок, стерилізація посуду також доступна будь-якому новачкові на кухні.

Отже, для баклажанового соте об’ємом в 2,5 літра знадобиться:

  • 2 кг. баклажанів
  • 0,7 кг. помідорів
  • 300 гр. ріпчастої цибулі
  • 400 гр. моркви
  • 0, 5 кг. солодкого перцю
  • 100 мл. рослинного масла або за смаком
  • пучок свіжої петрушки
  • сіль, перець за смаком
  • 1 головка часнику

Соте з баклажанів з помідорами і солодким перцем на зиму без оцту

Баклажани нарізати на кубики середнього розміру.

баклажани

Нарізати дрібними кубиками цибулю і солодкий перець, натерти моркву на тертці. Можна використовувати терку для корейської моркви, що додасть страві більш апетитний і гарний вигляд.

підготувати овочі

Розігріти на сковороді рослинне масло. Викласти цибулю і обсмажити до напівготовності (цибулю можна злегка підрум’янити).

Цибуля

Додати солодкий перець. І гасити 3-4 хв.

Тушкувати овочі

Потім всипати кубики синенькі, посолити і поперчити за смаком і смажити на «слабкому» вогні до напівготовності баклажанів. Якщо овочі не соковиті або пригоряють, то можна додати пару столових ложок води.

Баклажани з соте

Через 7-10 хв. всипати моркву.

Морква в соте

Накрити кришкою і поставити нудитися у власному соку на 2-3 хв. Тим часом підготувати томатний соус, який дасть овочевому соте соковитості, більш яскравого смаку і допоможе законсервувати без використання оцту, лимонного соку або будь-якого іншого консерватора.

Помідори викласти в блендер, туди ж додати часник, свіжу зелень і трохи солі і чорного меленого перцю за смаком.

Соус для соте

Збити блендером до однорідної маси. Можна використовувати м’ясорубку, ступку або просто нарізати інгредієнти дуже маленькими шматочками.

Томатний соус

Соус готується за 2-3 хв. За цей час морква встигне трохи прожаритися.

Виливаємо томатний соус із зеленню і часником до овочів і тушкуємо все до повної готовності під закритою кришкою.

Соус з овочами

Через 7-10 хв. соте з баклажанів без оцту буде готово! Соте можна подавати на стіл або закрити в банки на зиму.

Соте з баклажанів

Щоб закрити соте на зиму, не потрібно додавати оцет або лимонний сік: природних властивостей томатів і часнику досить, щоб законсервувати це блюдо в банках і зберігати всю зиму. Єдине що потрібно – це стерилізація банок, кришок і овочевого соте.

У велику каструлю налити воду, постелити на дно чистий рушник або хустку і поставити банку. Вода повинна прокипіти 2-3 хв., Тільки після цього можна почати закладати соте. Акуратно, не зачіпаючи бортиків банки викласти чистої дерев’яною ложкою овочі. Також не забудьте простерилізувати і кришку від банки, як показано на зображенні (просто занурте кришку в киплячу воду на кілька хвилин).

Соте в банку

Заповнивши банку овочами, залиште їх стерилізувати на пару на 10-15 хв. По закінченню цього часу, акуратно дістаньте кришку, не торкаючись до її внутрішній стороні і міцно закрутіть банку.

Всі банки слід укутати махровим рушником або ковдрою і залишити на пару днів.

Соте з баклажанів

Соте з баклажанів без оцту готове.

Смачного!