У спекотній сонячної Італії в’ялені помідори є невід’ємною частиною кулінарії. Особливе місце продукт займає в приготуванні національних страв – піци, брускетти, соусів, різноманітних супів. У наших же краях в’ялені помідори з’явилися порівняно недавно. А ті, хто спробував овочі в такому вигляді хоч один раз, обов’язково скуштують знову. В’ялені томати зараз можна купити практично в кожному великому супермаркеті. Але це задоволення не з дешевих, та й якість найчастіше досить сумнівне. Куди надійніше готувати в’ялені помідори в домашніх умовах, використовуючи найдоступніший прилад – газову або електричну духовку. Сам процес дуже простий, хоч і часу займає чимало.
в’ялені помідори
Для приготування в’ялених помідорів сіль рекомендується використовувати велику, краще морську. А ось при виборі трав і спецій можна сміливо включити свою уяву, і, покладаючись на нього і свої смакові переваги, зупинитися на найбільш підходящих і ароматних. Дуже вдало з помідорами поєднуються прованські або італійські трави, чебрець, базилік, майоран, чорний мелений перець, материнка, розмарин.
покроковий фото рецепт
В’ялити помідори краще тверді, м’ясисті і соку в них повинно бути якомога менше.
З двох кілограмів свіжих томатів виходить близько 200 грамів в’ялених.
Складові:
- помідори – 2 кг,
- велика сіль – 2 ч.л.,
- сухі трави і спеції,
- часник 1 – 2 часточки,
- рослинне масло без запаху.
Процес приготування:
Стиглі м’ясисті помідори старанно вимийте, видаліть чашолистки. Кожен плід розрізати на дві половини, чайною ложкою акуратно вийміть насіння з м’якоттю.
Дно дека застеліть тонкої пергаментним папером, розкладіть томатні часточки якомога ближче один до одного, посипте їх крупною сіллю. У процесі теплової обробки вони зменшаться в розмірі майже в два рази, а за вагою – в 10 разів.
В’ялити помідори слід при температурі 75 -80 градусів. Час залежить від м’ясистості і розмірів овочів. В середньому воно займає від 8 до 12 годин. Для більш ефективного випаровування вологи, духовку відкрийте. Наприклад, можна між дверцятами і духовою шафою покласти який-небудь металевий предмет невеликої товщини.
Готовність томатів можна визначити по змінилося кольором і розміром. В’ялені помідори на дотик повинні бути пружними і еластичними. Якщо в руці часточки кришаться, значить, ви їх просто пересушили.
Надійніше всього зберігати в’ялені помідори в холодильнику, попередньо помістивши їх в банку з рослинним маслом.
Для ароматизації продукту в ємність також покладіть сухі ароматні трави і нарізані тонко зубчики часнику.
Автор рецепта і фото: Ксенія