Пиріг з вишнею рецепти з фото
На дворі розпал літа, вже не за горами сезон врожаю вишні, і тоді рецепти вишневих пирогів вам обов’язково знадобляться. Пиріг з вишнею, рецепт з фото приготування якого пропонується, порадує вас не тільки в сезон дозрівання вишні, але і в холодні пори, адже можна використовувати не тільки свіжі ягоди, а й заморожені. В якості начинки так само можна використовувати інші ягоди, наприклад полуницю або малину.
Звичайно, поки є можливість, потрібно вживати свіжі ягоди, це навіть не варто обговорювати. Ягоди вишні містять цілий набір корисних вітамінів і мікроелементів, які краще засвоюються організмом саме в натуральному вигляді. Але, якщо дуже хочеться, то можна спекти вишневий пиріг в духовці для святкового або просто сімейного обіду. Те, що ніхто відмовлятися не буде, це перевірено не раз, і не два.
Запропоновані рецепти прості і доступні абсолютно для всіх – і початківців, і досвідчених господинь, весь покроковий процес ілюстрований фото. Тому і дріжджовий пиріг з вишнею та пиріг на кефірі без дріжджів у вигляді равлика вам буде під силу.
Пиріг з вишнею рецепт з фото
Запорукою успіху в приготуванні дріжджового пирога з вишнею є дотримання пропорцій здоби і температурного режиму. Якщо точно виконати всі рекомендації, то тісто вийти ніжним, легким і м’яким. Для того щоб дріжджі були максимально активними, не потрібно вводити в тісто додаткову кількість масла, цукру або яєць. Це буде той винятковий випадок, коли кашу маслом можна зіпсувати, оскільки надлишок здоби зробить тісто важким, і воно просто не підніметься. Також згубно позначиться на активності дріжджів холод або зайве тепло. Ідеальна температура продуктів – 35-38 градусів. При цьому слід пам’ятати, що дріжджове тісто не любить протягів, гучних звуків і негативних емоцій.
У рецепті даний пиріг з вишнею готувався з топленим маслом, але його можна замінити вершковим або сумішшю розтопленого вершкового масла і соняшникової олій.
як приготувати вишневий пиріг дріжджовий
Складові:
- вишня – 300 г,
- сухі дріжджі – 1 ст. л.,
- молоко – 150 мл,
- вода – 75 мл,
- яйця – 2 шт.,
- цукровий пісок – 120 г + 3 ст. л.,
- топлене масло – 150 г,
- крохмаль – 1 ст. л.,
- пшеничне борошно – 3 склянки.
У невеликій мисці слід змішати цукровий пісок і сухі дріжджі. Потім потрібно влити підігріту до 35 градусів воду.
Злегка перемішавши віночком опару, до неї необхідно додати 1 склянку просіяного борошна.
Перемішати потрібно так, щоб не залишилося грудочок. Опару слід залишити на 10 хвилин в теплі. Вона служить живильним середовищем для дріжджових грибків. Опару можна приготувати не тільки на молоці, але і на воді.
Поки в опарі запускаються процеси бродіння, у великій ємності необхідно з’єднати молоко, яйця і розтануло топлене масло. Всі продукти повинні бути теплими, приємними на дотик.
До них слід додати заграла опару і перемішати.
Потім потрібно поступово всипати борошно. Щоб тісто було пишним, борошно заздалегідь необхідно збагатити киснем – просіяти.
Замішувати тісто найкраще руками. Воно повинно вийти м’яким, але майже не липким. Тісто слід покласти в простору ємність, змащену олією і накрити рушником.
Через 1 годину при кімнатній температурі воно "виросте" вдвічі. Його потрібно обминути і знову залишити в спокої. Вдруге тісто підніметься швидше. Уже через 30-45 хвилин воно збільшиться майже в 3 рази.
На цей раз його не потрібно обминати. Акуратно виклавши тісто на стіл, необхідно відірвати від нього четверту частину для прикраси вишневого пирога. Основну частину тесту слід розкачати в пласт товщиною 5 мм. Його потрібно акуратно перекласти в застелену пергаментом або харчовою фольгою форму. Тісто має закривати борти на висоту 1,5-2 см.
Зверху слід насипати крохмаль. Він необхідно для того, щоб ввібрав вишневий сік, який виділиться при випіканні.
Вишню потрібно помити і обсушити. З ягід слід вибити кісточки.
Потім вишню необхідно в один шар викласти на тісто. Зверху її можна посипати цукровим піском.
З тесту потрібно зробити прикраси. Для цього тісто необхідно розкачати в корж товщиною 3-4 мм і нарізати смужками шириною в 1 см. Їх слід викласти у вигляді решітки поверх начинки. Краї пирога можна прикрасити смужкою тіста, зробивши на неї надрізи ножицями.
Духовку необхідно заздалегідь розігріти до 200 градусів, а потім зменшити нагрів до 180.
Випікати дріжджовий пиріг з вишнею в духовці 35-40 хвилин. За 10 хвилин до готовності його потрібно змастити яєчним жовтком або молоком з цукром.
Автор рецепта і фото: Гаяне
Рецепт № 2
Готуйте необхідні продукти за списком і приступайте разом з нами піч апетитний і дуже красивий пиріг – равлика з начинкою зі свіжих ягід.
Пиріг з вишнею рецепт на кефірі без дріжджів
рецепт вишневого пирога Равлик
Складові:
Для тесту:
- вершкове масло або маргарин – 200 г;
- борошно пшеничне – 3,5 склянки;
- сіль щіпка;
- ваніль або ванільний цукор – 1 пачка;
- цукровий пісок – 0,5 склянки;
- кефір 3,2% жирності – 1 склянка;
- сода – 0,5 чайної ложки.
Для начинки:
- вишня без кісточок заморожена або свіжа – 200 г;
- цукровий пісок – 0,5 склянки.
- цукрова пудра для прикраси.
Процес приготування:
Пшеничне борошно змішайте з розпушувачем і просійте в миску. Вершкове масло або маргарин попередньо заморозьте в морозилці. У підготовлену борошно натріть маргарин через крупну тертку.
Добре перемішайте жир з борошном до стану дрібної крихти. Додайте цукровий пісок і ваніль (ванільний цукор). Ретельно перемішайте руками.
У напівготове тісто влийте стакан холодного кефіру (жирність необов’язково повинна бути 3,2% можна використовувати і 1% кефір).
Швидко замісіть пісочне тісто на кефірі прямо в мисці. У вас повинно вийти м’яке, липне до рук основа.
Приступаємо до оброблення тесту. Розділіть тісто на кілька шматків. Візьміть один шматок і розкачайте його в пласт товщиною близько 3-5 мм.
Надайте йому прямокутну форму і наріжте на однакові смужки шириною 7-8 см.
На середину кожної смужки приблизно через однакові відстані розкладіть вишню (якщо використовуєте заморожену вишню – в попередньої розморожуванні вона не потребує).
Ягоди зверху посипте цукром.
Таким чином розкладіть ягідки вишні на все смужки тесту. Тепер акуратно, починаючи від краю, приступайте до защипування країв вироби.
У вас повинні вийти такі довгі «ковбаски», як на показано фото.
Решта шматки тіста розкачайте аналогічно першому, розкладіть ягоди і сформуйте однакові «ковбаски». Форму для випічки вишневого пирога в духовці (краще використовувати круглу форму) змастіть рослинною олією і покладіть підготовлені ковбаски з вишнею швом вниз у вигляді спіралі.
Духовку розігрійте до 190º С, відправте пиріг Равлика з вишнею випікатися приблизно на 40-50 хвилин.
Готовий пиріг з вишнею дістаньте з духовки, остудіть, перекладіть на блюдо і посипте зверху цукровою пудрою. Залишилося тільки заварити ароматний чай, запросити до столу рідних і гостей і приймати компліменти.
Автор рецепта і фото: Коновалова Олена