Вишня у власному соку на зиму
Ви вже наварили вишневого варення? А компоти закатали вишневі? І навіть заморозили? Ну, тоді саме час закрити вишню у власному соку на зиму. Така заготовка в зимовий сезон стане відмінною паличкою-виручалочкою. Адже ягідки чудово підходять для начинки в пироги і пиріжки, млинці, як доповнення до тортів, а з соку можна вже і компот зварити.
Рецептів консервації вишні існує досить багато. Кожна господиня адаптує рецепт під смакові переваги своєї сім’ї. Але, в принципі, всі вони один від одного відрізняються або способом приготування, або додаванням додаткових інгредієнтів. Ось тільки вишня у власному соку не відноситься до таких рецептів. Вся різниця в варіантах тільки в приготуванні з кісточками або без них, в кількості цукру. Тому цей рецепт відрізняється якоїсь традиційністю.
Вишня у власному соку на зиму
Вишня у власному соку виходить дуже смачною. Але крім смаку просто необхідно хоча б кілька слів сказати про користь цієї диво-ягоди. Вона знижує артеріальний тиск, зміцнює нервову систему, знижує жар, зміцнює суглоби. Сік з вишні містить значний набір вітамінів, мікроелементів і корисних речовин, які просто життєво необхідно для кожної людини.
як приготувати вишню у власному соку на зиму
Складові:
- вишня – 550 г;
- цукровий пісок – 3 столові ложки.
Процес приготування:
Вишню перебираємо, прибираємо ягоди з гниллю, хвостики, листочки. Далі перекладаємо ягоду в друшляк, і миє під проточною водою. Ми залишаємо на деякий час, щоб ягода висохла. Воду можна також прибрати паперовим рушником.
Готуємо тару для консервації. Банки обов’язково стерилізуємо будь-яким прийнятним для вас способом. Можна скористатися мікрохвильовкою або духовкою, а можна і над парою потримати. Кришки кип’ятимо хвилин 5.
Злегка просохла вишню чистимо, тобто видаляємо кісточки. Зробити це можна за допомогою звичайної шпильки або ж скористатися спеціальним пристосуванням для видалення кісточок. Сік не виливаємо!
Далі на дно стерилізованої і суху підлогу літрової банки викладаємо частину вишні, приблизно до половини заповнюючи ємність.
Зверху ягоду засипаємо двома столовими ложками цукрового піску.
Тепер заповнюємо банку до самого верху вишнею. Ягоду можна злегка придавити. Сік, який утворився в процесі видалення кісточок, також виливаємо в ємність.
Зверху на вишню висипаємо залишилася столову ложку цукрового піску.
Тепер необхідно вишню простерилізувати. Наливаємо в простору каструлю воду і нагріваємо її приблизно градусів до 40. На дно ємності укладаємо бавовняний рушник. Накриваємо металевою кришкою банку і акуратно опускаємо її в каструлю. Вода повинна бути по плечики банки. Після закипання, зменшуємо вогонь і стерилізуємо підлогу літрові банки 15 хвилин.
Після стерилізації банку акуратно дістаємо з каструлі і відразу ж закупорюють металевою кришкою. Перевертаємо ємності вгору денцем, вкутуємо добре і залишаємо в такому положенні до повного самостійного охолодження. Після чого консервацію можна прибирати в більш прохолодне місце на зберігання до зими.
Вишня у власному соку на зиму готова! Ласуни тепер можуть додати за смаком або цукор або мед і насолодитися келихом гарячого чаю або кави і ароматними і апетитними літніми ягідками. Смачного!
Автор рецепта і фото: Софія Березина.