Чи замислювалися ви над тим, яке краще м’ясо взяти для приготування котлет? Багато хто думає, що будь-яке м’ясо підійде, але насправді немає. Я пропоную для приготування котлетного фаршу використовувати свинячу пашину. Це більш дешева частина м’ясної туші з невеликим прошарком сала. Таке м’ясо відмінно підійде для приготування фаршу і котлет. У кістлявий окорок я ніколи не кладу яйця. Вони роблять котлети більш жорсткими і пружними. У м’ясний фарш рекомендую додавати дрібно подрібнену цибулю. Він додасть соковитості. Давайте приготуємо свинячі котлети покроково і спробуємо, що у нас вийде.
Свинячі котлети рецепт з фото
як приготувати котлети по-домашньому рецепт
- свиняча пашина-1,5 кг,
- цибуля ріпчаста 2 шт.,
- часник 3 зубчики,
- батон білого хліба – 60 г,
- молоко коров’яче – 1 стакан,
- сіль,
- чорний мелений перець,
- коріандр мелений – за смаком,
- борошно пшеничне – 1 склянка.
Розмочити батон в молоці. У невеликій мисці розкришите шматочки. Залийте молоком і дайте хліба набрякнути близько 10 хвилин.
Ріпчасту цибулю очистіть і наріжте на невеликі шматочки так, щоб вони добре проходили в горлечко м’ясорубки.
Свинячу пашину промийте під проточною водою і наріжте на невеликі шматочки.
Пропустіть через м’ясорубку підготовлену свинину, цибулю і часник. Розмочений батон відіжміть, пропустіть через м’ясорубку. Молоко вже не знадобиться.
До м’ясного фаршу додайте сіль, чорний мелений перець і спеції. Для аромату в фарш я додала трохи меленого уцхо-сунелі.
Котлетної маси добре вимішайте. Зазвичай фарш виходить досить соковитим. Якщо він буде трохи сухуватий, додайте пару ложок холодної води і перемішайте.
У невелику мисочку насипте трохи борошна. Занурте руки в воду. Мокрими руками наберіть трохи фаршу для однієї котлети. Надайте фаршу овальну форму. Сформовану котлету панірують у борошні. Так сформуйте все напівфабрикати. Багато хто віддає перевагу в якості панірування використовувати панірувальні сухарі, але, на мій погляд, борошно робить котлети ніжніше. В даному випадку рекомендую саме борошно.
У добре розігріту сковороду влийте трохи рослинного масла. На добре розігрітій олії обсмажте котлети зі свинини з двох сторін. При цьому вогонь не повинен бути сильним, щоб котлетки встигли прожаритися і не підгоріли. Обсмаживши з одного боку, переверніть їх на іншу. Сковороду накрийте кришкою, щоб вони трохи пропарити.
Хочу вас застерегти. Котлети потрібно викладати саме на гарячу сковороду. Тоді вони не пригорять, добре обсмажити і будуть рум’яними. Рівень масла в сковороді дуже важливий. Масла не повинно бути занадто багато, але і недостатнього кількість масла не дозволить котлети мати рівномірний рум’яний колір. Відстань між виробами на сковороді слід враховувати. Чи не кладіть всі котлети одночасно в сковороду. Їм потрібно місце для обсмажування і перевертати їх буде легше.
Обсмажте котлетки і викладіть на блюдо. Слід враховувати, що готуємо ми свинячі котлети. Їх потрібно добре прожарити. Напівсире м’ясо не допускається. У розрізі котлета не повинна бути рожевою. Для надійності, викладіть вироби на деко. Розігрійте духовку до 200 градусів і близько 10 хвилин запечіть котлети в духовці. Від цього вони стануть смачніше і пишніше.
Подайте до столу. Для подачі підійде будь-який гарнір з круп, тушкованих овочів.
Смачного.
Як приготувати смачні домашні котлети розповіла Варвара Сергіївна, рецепт і фото автора.
Рецепт № 2
Котлети по-київськи – це відмінна м’ясна закуска, яку можна подавати як самостійне блюдо або ж з яким-небудь гарніром. За класичним рецептом дані котлети готуються з курячого філе, а в масло завжди додається подрібнений кріп і петрушка. У зв’язку з тим, що в моїй родині всі воліють свинину, котлети я також буду робити з неї. В масло ж я не буду додавати зелень, так як ми її не особливо любимо. Соковиті свинячі котлети краще готувати в паніровці у фритюрі. Добре розпечене масло згорне білок в м’ясному фарші, весь сік залишиться всередині котлет. Для панірування я буду використовувати сухарі покупні, однак, можу запевнити, що домашні сухарі також підійдуть.
Свинячі котлети аля-по-київськи
М’ясні закуски з рубленого м’яса готуються часто в кожній родині. Фрикадельки, зрази, котлети – такі страви готуються нескладно, і їх можна приготувати в великій кількості і заморозити, щоб у потрібний момент швидко подати на стіл. Котлети з свинячого фаршу не виняток. У кожної господині, звичайно, є свої способи приготування безпосередньо фаршу і свій склад інгредієнтів в ньому. У будь-якому випадку такі котлетки будуть ситними вже самі по собі, а при необхідності можна подати їх з гарніром з овочів або круп.
як приготувати котлети зі свинини рецепт
Складові:
- 700 грам свинини,
- 200 грам сала,
- яйце,
- півпачки вершкового масла,
- 1 цибулина,
- 4 грами солі,
- 4 грами меленого перцю
Процес приготування:
Крім перерахованих продуктів також буде потрібно рослинне масло для смаження котлет. Його кількість залежить від ємності, в якій ви будете смажити котлети. Наприклад, якщо це буде сковорода, то, швидше за все, вам буде потрібно десь 1,5 літра олії. Якщо ви будете смажити котлети в не великий мисці, то 500 мілілітрів масла буде цілком достатньо. Якщо ви не любите соняшникову олію, тоді сміливо можете взяти, наприклад, оливкова або ж будь-яке інше. Отже, відразу ж промийте шматочок прошарку і м’ясо під краном проточної води. Після цього, наріжте свинину середніми за розмірами шматками. Якщо на салі є шкурка, тоді обов’язково її зріжте. Цибулину очистіть, і розріжте її на 4 частини. На м’ясорубці або в блендері перекрутити м’ясо два рази. Потім перекрутити шпик і цибулю.
До свинячому фаршу для котлет додайте сіль і перець.
Потім вбийте яйце і все перемішайте.
З вершкового масла сформуйте рівномірні подовжені шматки, схожі на смужки. Обваляйте шматки в борошні, хоча ця процедура зовсім не обов’язкова. Візьміть трохи фаршу, викладіть його коржем на обробну дошку. У центр викладіть масло.
Сформуйте акуратно руками довгасту котлету. За розміром вона вийде досить великий, але нехай вас цей момент не бентежить, тому що при смаженні котлета зменшиться.
Обваляйте акуратно котлети по-київськи зі свинини в сухарях, а потім обсмажте їх в мисці з гарячою олією.
Вогонь повинен бути помірним, щоб котлети всередині були сирими.