Рецепт хрону на зиму
На Русі хрін вважався найголовнішою приправою, без якої не вживалися м’ясні та рибні страви, холодні закуски.
Кожна господиня сама вирішує, як приготувати хрін на зиму: заморозити очищений корінь в контейнері або пакеті, засушити або законсервувати.
Наша читачка Галина пропонує свій рецепт хрону на зиму, закуска нічим не поступається магазинному аналогу.
Рецепт хрону на зиму
У мене на городі теж зростає хрін. В основному я його застосовувала при соліннях огірків. Викопавши корінь, вирішила приготувати приправу на зиму сама.
Ось що мені знадобилося для приправи з хрону
Складові:
- Корінь хрону – 1,2 кг,
- вода – 250 мл,
- сіль, цукор – по 1 ст. ложці,
- оцет 9% – 80 мл,
- вершки – 100 мл.
Процес приготування:
Приготуємо приправу таким чином: свіжий корінь хрону промити в воді, поскоблить ножем шкірку. Очищений корінь ще раз промити водою і обсушити. Далі корінь замочити у воді на добу, а хто любить сильним закуску, хрін може не замочувати.
Після закінчення зазначеного терміну можна приступити до самої відповідальної операції. Нам потрібно прокрутити корінь хрону в м’ясорубці. Щоб їдкий аромат хрена не дратував очі, на м’ясорубку можна надіти поліетиленовий пакет. Прокручений корінь хрону викладаємо в блюдо і відставляємо, прикривши кришкою.
Тепер потрібно прокип’ятити 250 мл води з додаванням цукру і солі. Знімаємо розсіл з вогню і додаємо до нього оцет. Потім виливаємо маринад в блюдо з перемолотим хріном. Ретельно і швидко перемішуємо.
Ядреная приправа з хрону на зиму готова. Тепер маринований хрін можна перекладати на зиму в стерилізовані маленькі баночки і щільно закрутити. Зберігати в прохолодному місці.
Щоб смак заготовки з хрону став трохи м’якше, я ще половину тертого хрону відклала в миску і змішала з жирними вершками. Так само закупорена в дрібну тару.
Час приготування – менше години. Вийшло 6 баночок.
Як приготувати хрін на зиму розповіла Галина Котяхова. А які заготовки з хроном ви робите?
Як зробити салат з імбиром на зиму – >>