Суп з квасолею томатний



Популярне поєднання квасолі і томатів – безпрограшна комбінація, з якої можна приготувати неймовірну кількість різноманітних страв. Традиційний англійський сніданок обов’язково включає в себе білу квасолю, тушковану у власному соку або в томатній пасті, найчастіше – це консерви, які прогрівають на пару або в сковороді. Для нас це здається незвичним, адже найчастіше ми їмо консервовану квасолю холодною, просто відкривши банку  У всякому разі, так роблю я! І вже точно не подаємо горох до ранкового прийому їжі. Звичка їсти на сніданок або протягом дня бобові є не тільки в Англії, а й в Ірландії, Єгипті (мадамас), Пакистані, Японії (ферментовані боби), Мексиці, Камеруні та інших країнах, в тій чи іншій формі.

Квасоля, з’їдена в першій половині дня – сніданок або обід, добре насичує на довгий час. Бобові багаті клітковиною, рослинним білком (7,4 г на 100 г), вітаміном С, кальцієм і залізом. Особливо корисно для тих, хто не вживає в їжу продукти тваринного походження, а значить, обмежують своє харчування в білках.

Не тільки в Англії, але і в багатьох країнах, квасоля є основною для ситного супу. Найсмачніше, безумовно, з тільки звареними бобовими та свіжими помідорами. Але швидше, доступніше, а в зимовий час і дешевше – відкрити баночку консерви і зварити першу страву з нею. І сьогодні я хочу поділитися неймовірно смачним рецептом – томатний суп з квасолею. Я приготувала його зі свіжих помідорів і отварила замоченную на ніч червону квасолю – це базові інгредієнти. Спочатку я опишу такий рецепт, а потім розповім, як зробити суп з консервованої квасолі.

Суп з квасолею томатний, з брокколі і перцем

Складові:

  • 0,7 л – 1 л води (в залежності від бажаної густоти супу);
  • 1/3 склянки сухої червоної квасолі (або інший сорт);
  • 1 солодкий перець;
  • 1 великий помідор (або улюблена томатна паста чи помідори у власному соку);
  • 4-6 шт. суцвіть броколі;
  • 2 картоплини;
  • рослинне або вершкове масло;
  • сіль за смаком.
  1. В першу чергу готуємо квасоля. Я віддаю перевагу червоній, вона мені здається більш насиченою за смаком (і багата залізом!). Суху перебирають руками від дрібного сміття. Потім промиваю в проточній воді. Заливаю на ніч чистою водою, яку вранці знову поміняю.
  2. Відварюю до повної готовності – бобові залишаються цільними, шкірка не тріскається, але всередині фасолінка м’яка. Потім з овочами я ще її доварити.
  3. Обсмажую на рослинному або вершковому маслі солодкий перець, попередньо нарізавши його дрібними кубиками.
  4. Як тільки перчик підрум’янився, викладаю на сковороду 1 свіжий помідор, теж нарізану кубиком. Тушу разом два овоча до повного розм’якшення.
  5. Кладу до вареної квасолі – картопля (нарізала смужками), туди ж тушковані овочі і суцвіття брокколі. Солю.
  6. Варю до готовності картоплі і брокколі. А це близько 5-7 хвилин.
  7. Томатний суп з квасолею виходить красивого насиченого кольору – зелені брокколі, червоний перець, бурі фасолінку. Це не тільки виглядає апетитно, але і смак відмінний!

При подачі можна присипати свіжою зеленню за смаком, що додасть яскравості і аромату.

Суп з квасолею консервованої в томатному соусі

І другий варіант першої страви – це суп з консервованої квасолі в томатному соусі. Тут варто бути уважним при виборі заготовки. Купіть перевірений продукт, що ви вже пробували або пошукайте відгуки, так як часто буває невдала томатна паста (крохмальна і несмачна), що зіпсує весь бульйон.

Складові:

  • 0,5 л – 7 л води (в залежності від бажаної густоти супу);
  • 1/2 баночки консервованої квасолі в томатному соусі;
  • 1 солодкий перець;
  • 4-5 суцвіть броколі;
  • рослинна олія;
  • сіль за потребою.
  1. Наливаємо воду в каструлю. Даємо їй закипіти.
  2. Паралельно на сковороді обсмажуємо кубики солодкого перцю.
  3. Додаємо картоплю, нарізану кубиком або смужками і брокколі.
  4. Додаємо смажений перець і напівфабрикат.
  5. Як закипить, пробуємо на смак, може треба буде трохи досолити.
  6. Варимо суп до повної готовності всіх овочів.

Такий суп виходить з насиченим смаком і густішою.

Подаємо зі свіжою зеленню, сухариками або підсмаженими тостами.

Як уникнути здуття від бобових?

Багато хто боїться їсти бобові і тим більше змішувати їх з овочами через «вибухонебезпечності» такої суміші. Є кілька правил, які допоможуть повністю уникнути здуття живота:

  1. Квасоля (а також нут, сочевиця, соєві боби, горох) потрібно замочувати на ніч у питній воді. А вранці – злити цю воду, промити, залити свіжою водою. Цим ви змиєте більшу частину полісахаридів, що і є причина здуття.
  2. Чим довше варяться бобові, тим краще. Розварюється їх до такого стану, коли можна з легкістю зробити пюре. Тим самим ви допоможете уникнути порушення травлення.
  3. Знімайте пінку під час кипіння води.
  4. Намагайтеся не змішувати бобові з крохмальними продуктами. До них відносяться: борошно, кукурудза, картопля (а як же суп без картоплі?), Рис, пшениця.

Смачного!

Рецепт і стаття від Анжеліки.