Заготовки на зиму

Вишневе варення в мультиварці

Яскраве, насичене, ароматне, а головне – смачне і густе вишневе варення в мультиварці, приготувати його не складе ніяких труднощів. Найтриваліший, нудний і трудомісткий процес – це вийняти кісточки з вишні. Правда, якщо у вас є спеціальні пристосування для цієї роботи, тоді справа можна значно спростити. А якщо до процесу обробки вишень залучити домочадців, тоді і оком не встигнете моргнути, як відерце ягід буде готове до подальшого приготування.

Густе варення з вишні в мультиварці готую в двох режимах. Спершу, поки вишня пустила ще недостатньо соку, включаю режим «Гасіння», пізніше, щоб надати десерту потрібну густоту, мультиварку перекладаю в опцію «Випічка».

Вишневе варення в мультиварці без кісточок

Вишневе варення в мультиварці

варення з вишні в мультиварці фото рецепт

Частенько в вишні трапляються жителі – маленькі білі черв’ячки. В такому випадку плоди рекомендується помістити в посуд з холодною підсоленою водою на кілька годин. Спритні мешканці за цей час дружно покинуть ягоди і спливуть на поверхню ємності.

Складові:

Інгредієнти для вишневого варення

  • вишня – 1 кг,
  • цукровий пісок – 1 кг.

Процес приготування:

Перш за все, підготуємо відповідні ємності для закачування вишневого варення. Найбільше підходять скляні банки місткістю 0,5 – 0,7 -1 л. Банки вимиваємо з миючим засобом або содою, ретельно обполіскувати гарячою водою. Після чого обдаємо банки крутим окропом і залишаємо, щоб повністю висохли. Металеві кришки теж обполіскувати окропом і обсушуємо. Зазвичай цих процедур достатньо, щоб солодке варення зберігалося довго при кімнатній температурі, що не пліснявів і не прокисає.

Підготувати банки для вишневого варення

Вишню сортуємо, зіпсовані і підгнилі ягідки прибираємо, а решта поміщаємо в друшляк і промиваємо під проточною водою. Потім з вишень видаляємо кісточки будь-яким зручним способом.

Ягоди вишні без кісточок

Підготовлені ягоди вишні поміщаємо в чашу мультиварки, додаємо цукровий пісок, залишаємо на годину до появи солодкого сиропу. Можна зробити й по-іншому – додати в мультиварку трохи звичайної холодної води, близько 100 грамів. Правда в цьому випадку час теплової обробки збільшується. Після цього цукор з вишнями перемішуємо, включаємо режим «Гасіння» на 15 хвилин. Варення готуємо з відкритою кришкою, і ретельно стежимо, щоб воно не втекло. Потім доводимо вишневе варення до потрібної консистенції в режимі «Випічка», включивши його на 10 -15 хвилин. Дуже важливо блюдо постійно помішувати дерев’яною ложкою або лопаткою.

Варення з вишні без кісточок

Готовим варенням наповнюємо сухі банки до плічок, щільно закупорюють металевими кришками, і відправляємо на зберігання в сухе, темне місце.

Варення з вишні в мультиварці

Вишневе варення в мультиварці приготувала Ксенія, рецепт і фото автора