Варення з терносливи



Тернослива є гібридом терну і сливи. Зовні плоди дуже нагадують звичайну сливу. Зазвичай це не дуже великі бузкові кулясті плоди з кісточками і їстівної шкіркою, як у вишні і сливи. Терносливи і в свіжому вигляді досить смачні, але найчастіше їх відправляють на «переробку» для заготівлі варення і джемів, щоб солодкістю ягоди можна було насолоджуватися протягом всієї зими. Варення з терносливи в процесі варіння виглядає досить рідким, але через пару годин охолодження консистенція стає схожою на джем. Саме в такому вигляді варення і залишається протягом усього терміну зберігання. Для приготування варення потрібно зовсім небагато часу, а кінцевий продукт виходить приємний на смак.

Варення з терносливи на зиму

Варення з терносливи

Хоча кількість цукру розраховується, як і у випадку з більшістю варений, з кількості ягід в пропорції 1: 1, кратно збільшувати пропорції рецепта не варто. Тобто якщо ви хочете зварити 2 кг терносливи, то варити доведеться в 2 заходу. Більша кількість ягід просто не зможуть желіроваться до потрібної консистенції, тому використовується жорстка рецептура.

як приготувати варення з терносливи

Складові:

  • 1 кг терносливи вимитого і без кісточок;
  • 1 кг цукру;
  • 125 мл кип’яченої води.

Процес приготування:

Джем з терносливи вариться з поступовим вмішуванням інгредієнтів, тому засипати ягоди цукром з самого початку не потрібно. Варити ягоду найкраще в великому алюмінієвому тазу на середньому вогні з постійним помішуванням. Терносливи не потрібно залишати перед варінням на кілька годин, щоб ягоди пустили сік. Замість цього до них вливається вода і в такому вигляді варення доводиться до кипіння.

Тернослива без кісточок

Прокипеть маса повинна близько 5 хвилин.

варення тернослива

Після чого можна додавати цукор. Сахара додається не весь відразу, найкраще починати відлік склянками.

варення цукор

Після кожного всипати стакан цукру варення розмішується до повного розчинення сипучої суміші, вариться ще близько 3 хвилин. Після чого всипається нова порція цукру.

Цукровий пісок тернослива

При термічній обробці будь-ягоди виділяється сік, який має тенденцію при з’єднанні з цукром перетворюватися в щільну непрозору пінку.

тернослива цукор

Після того, як в варення відправитися останній стакан, необхідно дати варення прокипеть не менш 5 хвилин.

Тернослівовое варення

Фактично це закінчення приготування варення.

Як зробити варення з терносливи

Так як варіння джему з терносливи досить нетривала, то і пінки буде виділятися зовсім небагато. Проте, її також необхідно знімати ложкою або шумівкою, так як пінка вплине на загальну красу варення, а також може утворити твердий згусток вже після закочування в банки. Банки під джем необхідно ретельно вимити і просушити. Можна кілька хвилин мокрі банки потримати в не дуже розігрітій духовці, або простерилізувати на пару або в мікрохвильовій печі. Готове гаряче варення повинно бути досить рідким. За консистенцією воно повинно нагадувати швидше кисіль або лікер, ніж варення. Саме в такому вигляді його і розливають по банках.

готове варення

Густіє до певного моменту він уже в закрученому стані.

Тернослива на зиму

Розфасоване по банкам варення з терносливи закривається простерилизованной кришкою, перевертається, закутується пледом і на добу відправляється в комору або інше темне і прохолодне місце. Першу пробу з варення можна знімати вже через добу. До цього моменту воно буде досить густим, щоб мазати його на хліб замість масла.

Тернослівовий джем виходить дуже смачним, апетитним. Зберігатися банку з варенням може досить довго, проте, як і для всіх видів консервації рекомендується з’їсти варення протягом року, тому що більш старі експерименти з консервацією можуть почати бродити навіть під щільно закупореній кришкою. Також через рік підвищується ймовірність зацукровування, що призведе до того, що продукт стане неоднорідним.

За рецепт і фото дякуємо гоїв Надію.