Аджика по визначенню повинна бути приправою гострої, навіть вогненної. Але її гостроту господиня може визначати сама в залежності від своїх смакових переваг.
Гостроту аджике надає гіркий стручковий перець і часник. Червоний колір соус набуває через овочів такого ж кольору, що входять до її складу. Будуть овочі червоними, і аджика буде червоною. А якщо замість червоних томатів і червоного болгарського перцю використовувати жовті помідори і зелені перці (так званої технічної стиглості), то аджика буде зеленого кольору. Чому б і не зробити в якості різноманітності? Вам буде представлений покроковий фото рецепт сирої аджики без варіння.
Аджика з помідорів на зиму з часником і перцем
рецепт на зиму без варіння
Овочі не піддаються термічній обробці. Гострий соус розфасовується в чисті банки, закручується чистими кришками і зберігається в холодильнику. Чим довше аджика з помідорів і перцю варто, тим гостріше стає. А допомагає їй зберігатися ацетилсаліцилова кислота (аспірин), яка використовується як консервант.
Зазначені пропорції можна збільшувати, якщо є бажання зробити аджики побільше. З даної кількості виходить 1 800 л готової приправи.
Складові:
- 1 250 г стиглих м’ясистих томатів,
- 400 г перцю болгарського (червоного),
- 2 штуки перцю гіркого,
- 1,5 стіл. ложки солі,
- 2 великих головки часнику,
- 2 таблетки ацетилсаліцилової кислоти (аспірину).
Процес приготування:
Великою підмогою при приготуванні аджики буде використання кухонного комбайна. Він швидко і якісно подрібнить все інгредієнти. Звичайно, при його відсутності можна скористатися м’ясорубкою, тільки от часу це займе більше.
На першому етапі необхідно промити всі овочі. Зрізати у томатів плодоніжки, точно так само вчинити з перцями, додатково видаливши у них насіння. Часник звільнити від лушпиння.
У чашу комбайна кинути часник і стручки гіркого перцю і перемолоти.
Слідом додати томати, все або частинами в залежності від обсягів чаші комбайна. Вилити в більшу ємність.
Потім відправити подрібнюватись болгарський перець з невеликою кількістю томатів (при змішуванні помідорів і перцю подрібнення пройде успішніше).
У ємності з’єднати всі подрібнені овочі. Всипати відведені кількість солі, вмішати її в овочеву масу. Так як в якості консерванту буде використовуватися ацетилсаліцилова кислота, то її зручніше буде роздрібнити в окремій ємності, додати трохи аджики із загальної маси, розмішати і влити до решти інгредієнтів.
Після того як аджика буде розмішана, її необхідно відразу ж розлити по стерильним банкам. Найоптимальніший варіант – розміщувати заготовку по невеликих банках, щоб при відкритті даної приправи можна було б швидко її з’їсти. Причина в тому, що при попаданні кисню в відкриту банку з аджикою і подальшим її зберіганням гострота аджики втрачається. Найоптимальніший варіант – баночки по 0,33, в крайньому випадку, по 0,5 л.
Розфасовану сиру аджику краще зберігати в холодильнику. Домашня аджика хороша до м’яса, її можна використовувати при варінні супів і соусів.
Як приготувати гостру аджику розповіла Світлана Іванова.