Аджика кабачкова на зиму
Чомусь багато хто вважає, що традиційно аджика готується виключно на основі помідорів або з томатною пастою, а всі інші варіанти так іменуватися не можуть. Насправді ж цей соус, якщо готувати його за правилами, складається тільки з червоного перцю, приправ і часнику. По крайней мере, так його готують в Абхазії. У нас в країні аджикою можуть називати будь-які суміші овочів, головне, щоб результат був «з вогником». Пропонуємо вашій увазі перевірений рецепт аджики з кабачків. Аджика кабачкова на зиму готується без стерилізації з оцтом. Але можна приготувати на раз і з’їсти відразу, тоді аджика з кабачків і яблук буде без оцту. Обов’язково спробуйте! Можливо, саме цього рецепта не вистачало у вашій кулінарній книзі.
Аджика кабачкова на зиму
Для аджики підходять всі сорти кабачків, але головне, щоб плоди були молодими. На смак готового блюда це в принципі не вплине, але підготовчі роботи полегшить значно.
покроковий фото рецепт аджики з кабачків з яблуками (без помідорів)
Складові:
- 5 кг кабачків;
- 200-250 гр. часнику;
- 1 кг солодкого перцю;
- 300-500 гр. гострого перцю (в залежності від бажаної гостроти);
- 1 кг яблук (бажано підбирати кисло-солодкі сорти);
- 1 кг моркви;
- 0,5 л рослинного масла;
- 5 стіл. л. оцту 9%;
- 200 гр. цукру;
- 100 гр. солі;
- зелень.
Процес приготування:
Солодкий і гострий перець краще брати зеленого кольору, щоб не міняти відтінок готового соусу. Кабачки миємо, очищаємо від плодоніжок, нарізаємо кружечками, злегка підсолюємо, щоб вони пустили сік і стали помягче.
У цей час можна зайнятися яблуками. У нас вони мали червону шкірку, тому щоб не змінити колір готової аджики, ми цю шкурку очистили, розрізали яблучка навпіл і видалили насіння.
Кабачки перемелюють на м’ясорубці, викладаються в каструлю з антипригарним покриттям і ставляться на повільний вогонь.
Болгарський перець очищається, подрібнюється на м’ясорубці і відправляється до кабачків. Всі разом вариться 40 хвилин.
Яблука і морква натираються на середній тертці, додаються до інших овочів і варяться ще 20 хвилин.
У самому кінці варіння додаються часник і гіркий перець, подрібнені за допомогою блендера, цукор, сіль, рослинне масло, зелень і оцет. Все вариться після закипання близько 10 хв.
Аджика з кабачків готова. Щоб зберегти її на зиму, треба відразу після виключення розкласти по чистим сухим пів-літровим баночках, додати в кожну зверху ще по чайній ложці оцту і закатати. Перевернути і укутати до повного охолодження. Зберігати в погребі.
Аджика кабачкова на зиму: автор рецепта і фото Ірина Усович.