Аджика зелена
Основою для домашньої зеленої аджики використовую гострий перець, часник і свіжу зелень петрушки. Петрушка, напевно, найстійкіша з усієї зелені, що росте на городі. Випав перший сніг, але грядка з «кучерявою красунею» все ще залишається зеленою, і це радує багатьох господинь, у них ще є шанс заготовити петрушку про запас.
Гостра аджика широко поширена на Кавказі і має багато різних варіантів приготування. А що таке аджика? Аджика це сіль, найчастіше в поєднанні з ароматними травами. На Кавказі прийнято аджикою називати суміш з гострого перцю, солі, цукрового піску і найчастіше зелені. У нашому ж розумінні аджика це щось інше, це овочі зі спеціями, тобто соус. Зелена сира аджика з перцю і зелені петрушки порадує любителів м’ясних страв.
Зелена аджика рецепт з фото
Рецепт зеленої аджики, можна сказати, наближений до оригінального рецепту, спробуйте.
Складові:
- Пекучий червоний перець 6 – 7 стручків;
- Солодкий болгарський перець 800 – 1000 грам;
- Свіжа зелень петрушки – 0,5 кг;
- Часник – 0,5 кг;
- Сіль 90 – 100 грам;
- Цукровий пісок 200 – 250 грам;
- Суха аджика (абхазька) 1 – 2 ст. ложки (за бажанням);
- Оцтова есенція (70%) 3 – 4 ст. ложки;
- Рослинна олія (без запаху) – 300 мл;
- Томатна паста (хорошої якості) – 1 кг;
- Базилік або кінза за смаком і бажанням.
Процес приготування:
Почнемо процес приготування аджики з миття всіх інгредієнтів. Зелень петрушки потрібно промити у великій кількості води, видалити сміття, струсити воду.
Промити і видалити насіння і плодоніжки.
Зубчики часнику очистіть від лушпиння.
Болгарський і червоний гіркий перець потрібно промити і видалити плодоніжки. Я використовувала гострий перець разом з насінням, так аджика вийшла більш гострою. Якщо ви хочете знизити гостроту, то видаліть насіння з стручка.
Тепер в роботу вступає м’ясорубка або блендер, всі інгредієнти пропускаємо через м’ясорубку з крупними гратами або подрібнюємо за допомогою блендера до однорідної кашки.
В овочеву масу додаємо томатну пасту, сіль, цукровий пісок, оцтову есенцію, рослинне масло і все ретельно перемішуємо. Пробуємо, додаємо сіль або цукор за смаком. За своїм смаком я додала до складу аджики суху суміш – Абхазька аджика, для більшого смаку і аромату.
Для більшого наближення рецепта зеленої аджики до оригінального кавказького рецептом, рекомендуємо додати до складу інгредієнтів кінзу або базилік на ваш смак.
З такою аджикою будь-яку м’ясну страву заграє новими фарбами і розкриється з нового боку.
Розкладіть аджику по чистим і сухим баночках і закрийте чистими кришками. Зберігайте аджику з петрушки і болгарського перцю в холодильнику.
Завдяки таким домашнім заготівлях смак жаркого і зеленого літа залишиться з вами на всю зиму і холодним зимовим вечором, ви без зусиль знайдете до чого подати цю оригінальну аджику.
Приємного вам апетиту і доброго здоров’я!
Рецепт аджики на зиму з помідорів без варіння: