Горох нут рецепти
Нут широко використовується в кулінарії, тому рецепти з нього найрізноманітніші. З нуту готують супи, другі страви, салати, а також закуски. З нуту, а точніше з нутовой борошна печуть хліб, нут надає незрівняний смак випічці, роблячи її ще більш ситної. Крім друге і перших страв з нуту виходять прекрасні солодощі, які широко поширені в східних країнах. Спробувавши приготувати з нуту хумус, я зрозуміла, що мені сподобалося даний продукт і вирішила, що він залишиться в моєму раціоні, точніше буду включати його в своє меню якомога частіше.
Багато читала, що смажити його ще можна з цукровою пудрою або цукровим піском і корицею, в результаті виходить прекрасне солодкі ласощі. Я обов’язково приготую цей десерт і поділюся своїми смаковими відчуттями з вами. А сьогодні приготуємо смажений нут – прекрасну закуску до пива.
Смажений нут до пива
Смажила вже варений нут з сіллю і спеціями. Варто сказати, що не слід спочатку перетравлювати нут перед смаженням, інакше при смаженні ви отримаєте кашу, а не окремі горошини.
Нут набув широкого поширення в кухнях Азії, Африки і Середземномор’я, а ось на наші столи він прийшов не так давно. Нут вважається найкориснішим продуктом з сімейства бобових. У його склад входить багато вітамінів, макро – і мікроелементів, а також білок, який переважає в складі нуту. Великий вміст білка ставить нут в один ряд з м’ясом, але при цьому кількість жиру в даному представника бобових не більше 8%. У 100 грамах нуту міститься приблизно 350 Ккал.
У нуте багато клітковини, яка благотворно впливає на перистальтику кишечника. Аскорбінова кислота не обділила своєю присутністю нут, що робить його незамінним продуктом для зміцнення імунітету. Присутні в горосі нут нікотинова і пантотенова кислоти стимулюють роботу судинної системи людського організму. На Сході нут перемелюють на борошно, з якої в подальшому готують мазі, що допомагають при лікуванні опіків і запалень на шкірі.
Нут спочатку потрібно відварити, зробити це можна традиційним способом на плиті. Але оскільки в моєму господарстві є мультиварка скороварка, то вирішила використовувати її. Нут в мультиварці мультиварці – скороварці мені вдалося зварити всього лише за 20 хвилин! А ось обсмажувала я його вже на плиті, на звичайній сковорідці.
Для того щоб приготувати смажений нут з сіллю і спеціями вам будуть потрібні наступні інгредієнти:
Складові:
- Нут – 1 стакан,
- Сіль за смаком,
- Чорний мелений перець – ½ ч. Ложки,
- Червоний мелений пекучий перець на кінчику ножа,
- Суміш перців – ½ ч. Ложки,
- Суміш пряних трав – 1 ч. Ложка,
- Рослинна олія 4 – 5 ст. ложок.
Процес приготування:
Для початку потрібно промити нут і після залити його холодною водою і залишити замоченим мінімум на 8 годин, в ідеалі залишаємо нут постояти на всю ніч. У воду ви можете додати дрібку харчової соди, що зробить нут набагато ніжніше і запобіжить газоутворення.
Потім промиваємо замочений і збільшився в обсязі нут. Перекладаємо його в чашу мультиварки – скороварки і заливаємо водою (щоб вода покривала нут повністю), додаємо сіль і закриваємо кришку мультиварки. Вибираємо режим приготування «Бобові», виставляємо час 20 хвилин. У звичайній мультиварці нут готуємо в режимі «Гасіння» або «Плов» 1,5 – 2 години.
Готовий нут відкидаємо на друшляк і промиваємо холодною водою.
У сковорідку потрібно налити рослинне масло (важливо, використовуйте рафінована олія) і нагріти його. Потім в сковорідку додаємо суміш пряних трав, чорний і червоний мелений перець, суміш перців, все перемішуємо і злегка підігріваємо спеції до появи приємного аромату. Потім перекладаємо нут в сковороду і обсмажуємо турецький горох до придбання красивого золотистого кольору. Періодично перемішуємо нут, щоб колір був рівномірним і зерна не підгоріли.
Також ви можете обсмажити нут в мультиварці або подпечь його в духовці без додавання масла, що буде ще краще. Якщо ви вирішили запекти нут в духовці, то потрібно застелити деко папером для випічки і після розкласти на ній відварений нут. Зверху посипаємо сумішшю з спеції і сіллю. Нут потрібно викласти в один шар, щоб він пропікся повністю і отримав красивий засмаглий відтінок. Запікаємо нут півгодини при температурі 200 °. У процесі запікання гороху, його потрібно пару раз перемішувати, при цьому знову розрівнювати в рівний шар.
При обсмажуванні я додала побільше солі, мені дуже сподобався нут в такому вигляді, він дуже схожий на солоний арахіс, але трохи м’якше, відмінна закуска до пива. А спеції надали прекрасний аромат, пекучий перець – пікантну острінкой. Так що цю прекрасну закуску оцінять любителі попивати пиво. При цьому слід зазначити, що готові закуски до пива, куплені в магазині, містять багато різних консервантів і непотрібних добавок, а це блюдо з нуту – повністю натуральний продукт.
Приємного вам апетиту, хороших рецептів, готуйте на здоров’я!
Смажений турецький горох або нут готувала для вас Славяна, в покроковому фото рецепті використовувалася мультиварка – скороварка Unit USP1020D (потужність 900 Вт).
Якщо по кружечке пива ви не збираєтеся пропустити, приготуйте з нуту смачне гаряче блюдо з м’ясом по рецепту нашої читачки Галини Котяховой.
Нут зі свининою
Для приготування цієї страви вам знадобляться:
- Нут – 350 г,
- М’ясо (свинина) – 500 г,
- 1 червоний помідор свіжий,
- 1 велика морква,
- Томатна паста – 2 ст. ложки,
- Ріпчасту цибулю – 2 шт.,
- Вода – 2 л,
- Зелень будь-яка,
- сіль,
- Перець чорний мелений,
- Перець горошком – 4 шт.,
- Масло рослинне,
- Лавровий лист.
Приготування страви "Нут зі свининою"
Замочимо нут в холодній воді, для того щоб він набряк, тоді нут звариться швидше. Залишимо його на ніч. На ранок турецький горох збільшився в обсязі. Зливаємо з нього воду і закладаємо нут в каструлю, заливаємо двома літрами чистої холодної води. Ставимо на вогонь і варимо горох цілу годину.
В цей час розморозимо м’ясо, поріжемо невеликими шматочками, промиємо і обсмажити на сковороді, перемішуючи. Як тільки мяско зарум’яниться, треба зняти сковороду з вогню, викласти м’ясо в чавунну каструлю (казан) або глибокий сотейник. І нехай воно чекає свого часу.
Тепер займемося засмажкою. Помиємо моркву, почистимо і натремо її на крупній тертці, викладемо на сковороду, де смажилося м’ясо, поділлям масла, додамо туди почищений і порізаний півкільцями цибулю. Все трохи обсмажити і додамо туди порізаний помідор, а затії і томатну пасту, згасимо 5 хв. Піджарка готова, відставити її в сторону.
Нут майже приготувався, його ми повинні з’єднати з м’ясом. Для цього ставимо каструлю з м’ясом на вогонь, додаємо до свинини нут з бульйоном, солимо, перчимо, закинемо перчик горошком і лавровий лист. Тушкуємо півгодини, а потім додаємо в майже готову страву зажарку з овочів. І знову згасимо хвилин 15 на повільному вогні. Нут зі свининою і з овочами повинен «подружитися», обмінятися ароматами і смаками.
Готову страву подаємо з зеленню.
Приємного вам апетиту і хороших рецептів!