Відкривши в черговий раз інтернет в пошуках якогось цікавого факту про історію походження страв, натрапила на досить цікаву статтю. У ній автор спростовував сформовану думку про те, що макарони по-флотськи – страва моряків, яке прийшло на наші кухні з Італії. Він стверджував, приводячи різні докази, що це спрощений варіант макаронника, споконвічно російського страви, яке готувалося з макаронів і фарш, тільки при його приготуванні ці компоненти укладалися шарами і запікати в духовці.
Загалом, почитавши статтю, у мене з’явилася додаткова тема для роздумів вірити чи ні. Але зізнаюся чесно, мені неважливо, хто і за яких умов придумав це блюдо, головне, що рецепт макаронів по-флотськи міцно зайняв своє місце серед інших популярних страв. Хоча, якби до нього не додумалися ще 100 років тому, впевнена, наші дбайливі господині обов’язково придумали б його самі.
Ну так от, ця стаття навела мене на думку, що потрібно приготувати макарошки по-флотськи, які не робила вже років 8, з моменту закінчення вузу. А в той час це була чи ні улюблена їжа. Вважала, що така страва – саме що ні на є студентська страва. Воно й зрозуміло: ситно, швидко, смачно і з мінімального набору продуктів.
Це я тепер розумію, що навіть макарони по-флотськи приготувати і подати можна так, що найвишуканіші страви потемніють на його фоні. Може, про «потемніють» я трохи переборщила, так би мовити, для красного слівця, але в цілому, суть така: проста їжа – не означає погана їжа. Тільки від нас залежить, буде вона стояти на столі в каструлі загальною масою, або буде розкладеною порційно по тарілочках.
Пропоную вам разом зі мною освіжити в пам’яті рецепт макаронів по-флотськи. Якщо рука набита, ви легко його згадайте, ну а якщо ще ні разу не готували таку страву, ласкаво прошу на мою кухню. Буду рада, якщо хоч комусь стане в нагоді мій досвід і поради.
Макарони по флотськи
макарони по-флотськи рецепт приготування
Складові:
- свинячий фарш – 250-300 г,
- ріпчаста цибуля – 1 велика головка,
- часник – 1 зубчик,
- томатний соус – 2 столові ложки,
- макарони – приблизно 300 г,
- твердий сир – 50-70 г,
- зелень – невеликий пучок (у мене був зелений лук і петрушка),
- соняшникова олія для смаження,
- сіль або інші спеції – за смаком.
Процес приготування:
Налив воду в каструльку і поставивши її на плиту, очищаємо зубчик часнику. Вливаємо в сковорідку трохи соняшникової олії і теж відправляємо на вогонь. Часник ріжемо тонкими пластинками, кладемо в посудину. Нам потрібен його аромат. Тому смажимо у фритюрі на середньому вогні, поки шматочки не потемніють.
За цей час швидко очищаємо цибулину, дрібно шаткуємо її. Коли часник наситив масло своїм запахом, дістаємо з сковорідки і закидаємо в неї цибулька.
На середньому вогні, постійно помішуючи, обсмажуємо його до прозорості. Лук має просто дивна властивість підгорати за лічені секунди, тому нікуди не відходимо, а доглядаємо за ним. Перекладаємо до трохи зазолотиться цибулі томатний соус.
Перемішуємо і продовжуємо тушкувати ще хвилини 2-3. Прийшла черга фаршу. Його кладемо в сковорідку і гарненько розминаємо (не забудьте ще кинути щіпку-іншу солі).
Фарш в процесі смаження весь час буде збиватися в грудочки, тому постійно роз’єднує їх лопаткою.
У трохи підсолену кипляче воду пересипаємо макарони. Варимо на повільному вогні 8-12 хвилин, в залежності від їх сорти і часу, зазначеному на упаковці. Поки макарошки варяться, під сковорідкою з фаршем зменшуємо вогонь до мінімального, накриваємо кришкою і Томім якраз ці 8-12 хвилин. Потім готові макарони відкидаємо на друшляк і, не чекаючи, поки з них стече вся рідина, кладемо в сковорідку. Цей бульйон дасть фаршу додаткову соковитість.
Перемішуємо, досолюємо за смаком і доводимо страву по повній готовності. Хвилин 5-7 під кришкою на тихому вогні буде більш ніж достатньо. Зверху посипаємо дрібно потертим сиром і подрібненою зеленню, вимикаємо вогонь, даємо сиру розплавитися просто під впливом високої температури всередині сковорідки.
Подаємо макарони по-флотськи гарячими.
Смачного!
Автор рецепта і фото: Оксана Сапего