Джем абрикосовий
Джем з абрикосів я варю щоліта в обов’язковому порядку, причому зовсім потроху. Абрикосовий джем, завдяки своєму яскравому насиченому кисло-солодкому смаку і тонкому шляхетному аромату, просто ідеально звучить у випічці. Кулінари дуже люблять промащувати цим сонячним ласощами свої творіння – булочки, бісквітні рулети, печива, тістечка, тим самим надаючи солодощів якусь родзинку. В умілих руках джем з абрикосів перетворюється у смачний зефір і соковиту пастилу. Але на цьому майстри найвишуканіших страв не зупинилися. З абрикосового джему готують неймовірний чатні – гострий соус до птиці, риби і овочів.
Джем абрикосовий на зиму
Для приготування густого джему згодяться стиглі або навіть переспілі, м’які плоди. Такі що ось ще трохи – і потемніють. Велику роль відіграє і сорт абрикосів, краще – якщо фрукти будуть насиченого оранжевого кольору, солодкі й ароматні, без грубих прожилок.
Сам по собі джем з абрикосів дуже запашний, але ще можна додатково урізноманітнити його аромат ваніллю, корицею, бадьяном або листочками свіжої м’яти, як це зробили ми.
покроковий фото рецепт
Складові:
- абрикоси – 1 кг,
- цукровий пісок – 1,2 кг,
- м’ята 2-3 гілочки.
Процес приготування:
Стиглі абрикоси відсортуйте, видаляючи зіпсовані гниллю плоди. Потім промийте проточною водою, дайте стекти зайвій волозі. Абрикоси розділіть на половинки (можна це зробити за допомогою ножа), вийміть кісточки.
Варення за всіма правилами кулінарії повинен бути неодмінно густим, тому варити його ми будемо без додавання води, а у власному соку. Щоб фрукти пустили свій сік, їх потрібно засипати цукром і залишити на деякий час (3 -6 годин) при кімнатній температурі.
Тепер, коли часточки абрикосів плавають в цукровому сиропі, перекладіть їх в таз або каструлю для варіння, додайте 1 -2 гілочки м’яти і сміливо відправляйте на плиту. Варіть абрикоси на невеликому вогні протягом 10 хвилин.
Кількість сиропу збільшилася, а самі фруктові часточки стали м’якими з приємним абрикосово-м’ятним ароматом. М’яту можна прибрати, вона нам більше не знадобиться. Абрикоси разом з сиропом подрібніть в пюре занурювальним блендером.
Каструлю з пюре помістіть на помірний вогонь. При цьому кришкою закривати не потрібно, щоб волога швидше випаровувалася, і джем придбав бажану густоту. Варіть абрикоси, час від часу помішуючи, не менше 20 хвилин.
Час теплової обробки залежить від ваших смакових уподобань: чим довше вариться джем, тим густіше по консистенції і темніше за кольором він вийде.
Гарячий абрикосовий джем з м’ятою розфасуйте по стерилізованим баночках, закатати металевими кришками і відправте на зберігання в комору або льох.
Як приготувати абрикосовий джем на зиму розповіла Ксенія, рецепт і фото автора.