Грушеве варення



Якщо варення з полуниці, вишень чи абрикос вже не вражає і хочеться спробувати чогось новенького, тоді варто поекспериментувати з грушами. Варення з шматочками солодких груш виходить приємного бурштинового кольору, але з досить-таки нейтральним смаком. Тому пікантну нотку йому можна додати за допомогою спецій і ароматних трав. Причому кожного разу інших, тоді грушеве варення завжди буде новим.

Грушеве варення часточками

Варення з груш

Груші для варення бажано брати щільні, що не переспілі. Якщо плоди будуть занадто м’якими, є ризик, що замість варення вийде справжнє повидло. Дуже тверді груші теж можна пустити на варення, тільки тоді їх потрібно попередньо проварити у воді на протязі близько тридцяти п’яти хвилин.

як приготувати варення з груш на зиму

Складові:

Варення з груш на зиму

  • 1 кг груш (сорт будь-який);
  • 500 г цукру-піску;
  • 2 склянки води.

Процес приготування:

Насамперед очищаємо вимиті груші від шкірки і від внутрішньої частини з насінням. Ріжемо кожну на невеликі шматочки довгастої форми, перекладаємо їх в каструлю.

підготувати груші

Засипаємо шматочки груш цукровим піском.

Шматочки груш цукор

І заливаємо водою.

Як зробити варення з груш

Все перемішуємо і відправляємо на плиту варитися.

Нехай варення кипить на повільному вогні протягом години. Не забувайте його помішувати час від часу, інакше цукор обов’язково пристане до дна ємності. Важливо також прибирати пінку з поверхні варення в міру її появи. Тобто, постійно.

Грушеве варення пінка

Після варіння накриваємо каструлю з напівготових варенням, нехай настоюється під кришкою до ранку наступного дня.

На другому етапі приготування (на наступний день) додаємо спеції або пряні трави. Які саме? Тут все залежить від власних уподобань. Гвоздика, кориця, лимонна кислота і ваніль для груш підходять ідеально. Також можна кинути в каструлю невелику гілочку м’яти або меліси.

Грушеве варення в два етапи

Знову варимо ще близько півгодини (вважати з моменту закипання).

Коли сироп придбає апетитний бурштиновий відтінок, це послужить сигналом до того, що варення можна знімати, воно готове. Заливаємо його в простерилізованих баночку, щільно закриваємо кришкою.

Варення з груш в банку

Щоб надати баночці симпатичний вигляд, можна на кришку зробити чохол з тканини або красивою паперової серветки. Для цього вирізаємо коло, одягаємо зверху і фіксуємо резинкою або ниточкою.

Грушеве варення

Зберігати грушеве варення (як і будь-яка інша) треба обов’язково в темному і досить прохолодному місці, щоб воно не зіпсувалося. Але до цього навряд чи дійде, адже варення з груш настільки смачне, що довго на полиці не затримується.

Варення з груш на зиму: автор рецепта і фото – Тетяна.