Розсольник в мультиварці
Бажаєте скуштувати старовинне споконвіку російське блюдо? Приготуйте розсольник! Його можна варити з курочкою, судаком, сушеними грибами, із свининою чи будь-яким іншим м’ясом. Обов’язковий інгредієнт, який відрізняє знаменитий розсольник від звичайного супу-солоні огірки.
Варто назвати це блюдо вголос і в уяві постає стару заможну садибу і задоволеного життям поміщика, уплітає розсольник за обидві щоки. До речі, в минулі часи блюдо іменувалося «калья» і готувався не тільки з м’ясом, а й з ікрою.
Традиційно розсольник готують на м’ясному бульйоні, але є і альтернатива – пісний варіант цього супу. Огірки в класичному варіанті кладуться солоні, але як показала практика з маринованими розсольник теж виходить відмінним.
Розсольник в мультиварці з перловкою
Щоб бульйон був наваристим і смачним, візьміть шматок яловичини або свинини з кісточкою.
Розсольник прийнято варити з перловкою. Але якщо ви готуєте його з куркою або індичкою, додайте тельбухи, а замість перловки візьміть рис. Він буде більш гармонійно поєднуватися з м’ясом птиці.
В даному випадку займемося приготуванням найсмачнішого класичного розсольнику. Він виходить наваристим і ситним. На допомогу в процесі приготування прийде мультиварка і наш покроковий фото рецепт.
Але, як то кажуть: менше слів, більше дій! Пора приступати до готування.
Складові:
- Вода – 2 л;
- м’ясо – 0.5 кг;
- перловка – 0.5стакана;
- солоні (або мариновані) огірки 4-6 шт .;
- картопля – 4 шт .;
- помідор великий – 1шт. (Або ложка хорошою томатної пасти);
- огірковий розсіл – 100 мл;
- морква – 1 шт .;
- пісне масло – пара ст. ложок;
- корінь петрушки;
- лист лавра;
- сіль.
Процес приготування:
Перловку можна попередньо замочити або обсмажити на сухій сковорідці, але найпростіший варіант – просто промити. Закладайте її тоді одночасно з м’ясом.
Помістіть м’ясо і крупу в чашу мультиварки. Залийте окропом (або помістіть в киплячу воду), білок швидко згорнеться і не з’явиться неестетична на вигляд пінка, крім того, розсольник приготується швидше. Варіть перловку з м’ясом і коренем петрушки 1-1.5 години. Робити це можна в мультиварці, вибравши програму «суп» або «гасіння», а також на плиті в каструлі.
Поки готується м’ясо, подрібніть огірки і очищену картоплю. Картопля, поки він чекає своєї години, залийте холодною водою. Огірки можна порізати соломкою або натерти на крупній тертці.
Морквину і цибулю необхідно почистити, сполоснути і нашаткувати. Підсмажте овочі на маслі, можна робити це на сковорідці, щоб прискорити процес.
Розріжте стиглий томат на дві частини і натріть його на тертці, щоб вийшла паста без шкірки. Додайте протерті помідори до овочів і тушкуйте близько 5 хвилин. Додайте огірки і тушкуйте ще 2-4 хвилини, можете додати трохи цукру. Коли приготується м’ясо, дістаньте його з бульйону і наріжте порційними шматочками.
Додайте в каструлю картоплю, варіть протягом 8-10 хвилин, переключивши мультиварку на більш потужний режим для швидкого закипання.
Процідіть огірковий розсіл.
Додайте в суп піджарку, шматочки м’яса, розсіл, спеції, лист лавра, посоліть. Якщо в процесі приготування випарується занадто багато води, і суп вийшов густим, долийте окропу і варіть ще чверть години.
Поради
Щоб зробити занадто рідкий розсольник більш наваристим, додайте в нього пару відварених товчених картоплин і прокип’ятіть.
Суп розсольник з перловкою в мультиварці готовий! Подавайте смачне першу страву гарячим. За бажанням його можна заправити сметаною і зеленню.
Приємного апетиту і хороших рецептів!
З повагою, Анюта.