Варення з груш і аличі
Є рецепти, якими користуєшся постійно, технологію приготування яких знаєш напам’ять і які змайструвати можеш навіть із закритими очима. Іноді, щоб привнести в них що-небудь новеньке, проведіть по екрані кулінарні книги або ж відкриваєш сторінки кулінарних сайтів в інтернеті. Нічого поганого в цьому немає, вдосконалення завжди вимагає знань. А є спонтанні рецепти. Готуються вони під настрій, більше для експерименту і завжди з різним складом інгредієнтів. Варення з груш і жовтої аличі якраз колись і стало саме таким. Це зараз воно у мене перейшло в розряд улюблених і обов’язкових заготовок на зиму, пару ж років тому зварила його просто тому, що шкода було викидати аличу, а в холодильнику завалилися приїлися за ягідно-фруктовий сезон груші. Знаючи, що співвідношення цукру і фруктів в будь-якому варення приблизно 1: 1, швидко приготувала смачну заготовку на зиму. Так вона і залишилася у мене. Кислоту аличі згладжує солодка ароматна груша, тому можете не боятися за те, що варення вийде кислим.
Покроковий фото рецепт грушевого варення з аличею
грушеве варення з аличею рецепт
Співвідношення груші і аличі ви можете змінювати на свій розсуд. Якщо менше покладіть кислої жовтої ягоди, то варення буде з насиченим грушевим ароматом і приємним кислуватим присмаком, ну а якщо зробите навпаки, то алича переб’є грушу, в результаті вона буде видна в варення, але практично невідчутна.
А ще спробуйте зварити грушеве варення з бананом, рецепт є на нашому сайті — >>
Складові:
- груші – приблизно 400 г,
- алича – 600 г (в розрахунок береться вага без кісточок),
- цукор-пісок – 1 кг.
Процес приготування:
Груші моєму, ріжемо шматочками і кидаємо в більшу ємність (в моєму випадку – в каструлю).
Аличу промиваємо, відкидаємо на друшляк, чекаємо, поки стече вода, після чого видаляємо кісточки. Перекладаємо підготовлені ягоди до груш.
Засипаємо цукром.
Якби ми варили варення або джем тільки з аличі, то цукру варто було б взяти не 1 кг на 1 кг ягід, а десь 1,2 кг. Але оскільки груші солодкі, тому візьмемо співвідношення 1: 1. Все перемішуємо, ставимо на середній вогонь.
Поки варення закипає і вариться, баночки намивають і стерилізуємо. Кришки кип’ятимо або обдаємо окропом, якщо вони пластмасові. Кладемо на сухе рушник, щоб обсохнули.
Зазвичай варення після закипання вариться 45-50 хвилин. Цього разу у мене воно варилося трохи більше години, тому що здавалося, що воно ніяк не могло загуснути. У підсумку, коли варення охололо, воно загусло навіть більше, ніж було потрібно. Зберігаємо заготовку в погребі чи холодильнику. Смачного!
Автор рецепта і фото: Kсюша