М’ясо дикої качки не дуже жирне, але смачне. Дику качку складно зустріти у великій продажу, найчастіше ми зустрічаємося з нею в ресторанах, де з неї готують різні делікатесні страви. Рецепти з дикої качки різноманітні, з неї можна готувати печеня, запікати в духовці, тушкувати з овочами, готувати супи, але я розповім, як моя мама смажить цю дичину.
Приготування смаженої дикої качки
Перед тим як приступити до приготування м’яса, тушку дикої качки слід ретельно ощипать, потім обпалити над вогнем (тато використовує спеціальну лампу), потім качку слід промити і випатрати. Далі щоб надати птаху м’якість і зробити її м’ясо трохи соковитіше потрібно опустити підготовлену тушку в холодну воду і залишити її на 2 години.
Дуже часто м’ясо дикої качки має специфічний запах риби. Для того щоб позбутися від нього можу запропонувати цікавий, але дієвий спосіб. Для цього знадобитися глибока жаровня, краще гусятница, яку наповнюємо водою на половину, укладаємо в неї качку. Відправляємо жаровню в попередньо розігріту до 200 ° градусів духовку на 5 – 7 хвилин, після виймаємо жаровню з духовки і перевертаємо качку. Знову відправляємо її в духовку ще на 5 – 7 хвилин. Цей спосіб допоможе позбавити м’ясо від неприємного запаху. Тепер можна продовжити приготування м’яса.
Для того щоб посмажити дику качку вам будуть потрібні наступні інгредієнти
Складові:
- Дика качка (у нас дві тушки, одна маленька близько 300 гр., А друга більше вага близько 800 гр.),
- Сіль за смаком,
- Спеції за смаком (бажано використовувати спеціальну приправу для дичини),
- Лимон – 1 штука,
- Оцет столовий (9%) – 2 ст. ложки.
Процес приготування:
Перед приготуванням тушку дикої качки обробляв, на порційні шматочки і перекладаємо в глибоку ємність. Мама надрізає кожен шматок м’яса, для того щоб качине м’ясо просочилося ретельніше.
Як спеції для приготування дикої качки мама використовувала спеціальну приправу для дичини, її нам привозили знайомі з Німеччини, у нас такої ми не зустрічали. Але можна і самим підібрати спеції для приготування дичини. Ідеальними спеціями для дичини вважаються: чорний і червоний перець, червоний солодкий перець, шавлія, розмарин, кмин, базилік, майоран, також дуже приємний смак м’яса дикої качки надає ялівець. Ялівець відбиває геть усі неприємні присмаки, надаючи своєрідний смак і аромат м’яса. Так що вибір величезний, вибираємо на свій смак.
Тепер натираємо приправою і сіллю кожен шматок м’яса, ретельно, щоб м’ясо просочилося повністю. Додаємо сік з лимона (невеликого), можна також зняти цедру і додати її в м’ясо. Поливаємо соком дичину і додаємо оцет. Все ретельно перемішуємо. Ви можете прибрати оцет і сіль і полити м’ясо качки соєвим соусом, ми пробували і цей варіант, виходить приємний аромат і смак.
Перемішуємо м’ясо і накриваємо ємність кришкою, відправляємо в холодильник маринуватися на 8 – 12 годин. За цей час птах просочиться усіма ароматами і стане значно м’якше.
Потім викладаємо дичину на велику сковороду і поливаємо соком, що виділився, якщо його мало, то додаємо півсклянки води. Закриваємо сковороду кришкою і тушкуємо на середньому вогні хвилин 30 – 40.
Потім, коли вода майже вся випарується, слід відкрити кришку і обсмажити тушковану качку з усіх боків до золотистого кольору. Ми не додавали ні масла, ні жиру, вистачило і того, що витопився з птиці.
Готове м’ясо викладаємо на блюдо і за бажанням прикрашаємо свіжими овочами та зеленню. Дуже часто зустрічала рецепти, в яких до дичини в якості доповнення часто подають кисло-солодке варення з брусниці, для більшої пікантності цього і так незвичайного м’яса.
Слід пам’ятати, що м’ясо качки не можна занадто часто вживати в їжу, так як воно дуже жирне і важке.
Приємного вам апетиту і хороших рецептів!