Качка з яблуками – це класика, яка пройшла через століття. Складно віднести це блюдо конкретно до будь-якої кухні, так як у різних народів присутня качка з яблуками, але з деякими відмінностями. Качку важко сплутати з іншим птахом, тієї ж куркою або індичкою, так як для качиного м’яса характерний особливий аромат, воно відрізняється деякою щільністю і неймовірною соковитістю. Тому, плануючи святкове меню, обов’язково на гаряче впишіть запечену качку – це стане відмінним вибором, особливо для новорічного або різдвяного столу.
Стикаючись з приготуванням качки вперше, не варто вибирати рецепти підвищеної складності, виберіть відому або улюблену класику і не прогадаєте.
У пріоритеті домашня охолоджена качка.
Уважно огляньте тушку – на ній могли залишитися частинки пера. В такому випадку поодинокі включення можна висмикнути пальцями або пінцетом, якщо ж на шкірі багато тонких волосків, то найпростіше обпалити птицю над включеної газовою конфоркою.
У нашому випуску розглянемо кілька варіантів смаження цілою качиної тушки в духовці.
Качка в духовці запечена в рукаві
У цього способу є свої переваги – духовка залишається чистою, а жир, який витопився, в подальшому можна використовувати для приготування інших страв. М’ясо качки в результаті виходить більш соковитим.
Складові:
- качина тушка – близько 2,5 кг,
- кислі яблука – 700 г,
- 5-6 зубків часнику,
- сіль за смаком,
- спеції,
- сухі трави (чебрець),
- рослинна олія.
Процес приготування:
Якщо у вас в наявності тільки заморожена тушка, то вибирати не доводиться. Розморожувати тушку потрібно за всіма правилами, щоб в остаточному підсумку готову страву вас не розчарувало. Мерзлу тушку спочатку перекладіть в холодильник, можна навіть на ніч, потім дістаньте її і завершите процес розморожування при кімнатній температурі. Підготовлену качку промийте проточною водою і обсушити, витерши рушником або паперовими серветками.
Підготуйте начинку і спеції:
Перед тим як запекти качку в духовці, потрібно підготовлену тушку натерти розчавленими зубчиками часнику, сіллю, спеціями. Можна змастити рідким медом і скропити соком лимона, як в одному з наших рецептів. Буде краще, якщо в такому вигляді качка буде маринуватися кілька годин або навіть ніч. Заздалегідь маринована качка буде до смаку відрізнятися від тієї, що ви запекли відразу. Але в будь-якому випадку вийде смачно, якщо немає часу чекати, не переживайте, що страва не вийде.
Відомо, що качка – жирна птиця, найбільше жиру знаходиться в її шкірці. Щоб він витопити, а шкурка містила тільки сполучну тканину, пропонуємо на грудях зробити неглибокі надрізи. Шкурка стане тонкої і хрусткою, а топлений качиний жир можна потім просто злити.
Яблука потрібно вимити і нарізати часточками. Серцевину з насінням краще видалити. Пару фруктів можна залишити цілими і запекти для прикраси.
Помістіть яблука в качку, на них пучок трав. При бажанні можна скріпити краю черевця будь-яким зручним способом (нитками, зубочистками). Наш покроковий фото рецепт цей пункт пропускає.
Покладіть качку в рукав для запікання і зав’яжіть краю рукава з обох кінців. Запікати птицю можна не тільки в рукаві, а й спеціальному пакеті для запікання курки, матеріал у них ідентичний. Ось тільки якщо качка велика (довга), то, можливо, знадобиться два рукави (якщо вони короткі). В цьому випадку фіксувати краю рукавів не потрібно, просто натягаєте пакети панчохою з різних сторін внахлест.
Не забуваємо в пакеті або рукаві зробити отвори для виходу пари. Їх краще робити зверху, щоб жир і качиний уникнути надмірного витікання соку всередині і не пригорає в духовці під час запікання.
Якщо яблука з качкою звичне поєднання, то апельсини цієї страви можуть надати східний смак і аромат. Так що, фаршировану качку можна готувати і з цитрусовими.
Ми ж поріжемо один апельсин тонкими кільцями і запекти в духовці на нижньому ярусі. Вийдуть гарні апельсинові чіпси, які можна використовувати для прикраси і подачі готового блюда.
Запікається качка з яблуками в рукаві в добре прогрітій духовці не менше 90 хвилин при температурі духової шафи 180-200 градусів.
Щоб готова качка придбала апетитний рум’яний відтінок шкірки, за 15 хвилин до закінчення запікання рукав потрібно розрізати – скоринка стане насиченого кольору, ближче до світло-коричневого.
Я цього сьогодні не робила, колір був той, що потрібен, а корочка ніжною.
Як описувалося вище, жир можна з легкістю зібрати, деко у вас залишиться чистим.
Яблука з тушки дістати і використовувати як гарнір або доповнення до нього.
Качка запечена з яблуками в духовці
Якщо ж ви вирішили запікати качку в духовці в звичайній формі для запікання, то в цьому випадку виникнення розбіжностей в схемі приготування вкрай мало. Яблука для фарширування качки бажано взяти кислі або кисло-солодкі, з твердою м’якоттю. Підійде «Симиренко» або «антонівка». Плоди гарненько промийте і за бажанням зріжте шкірку. Потім видаліть насінну коробку, розрізавши яблуко на декілька часток. Після цього подрібніть яблука тонкими часточками або кубиками. Щоб яблука не окислилися на відкритому повітрі, можна збризнути їх соком лимона.
Далі потрібно підготувати тушку качки. Візьміть відповідну глибокий посуд – миску або каструлю. Часник почистіть і пропустіть через прес. Зробіть суміш для натирання тушки – з’єднайте рослинна олія, сіль, спеції і роздавлений часник. Отриманою сумішшю ретельно натріть качку. Кінці крил можна обрізати і прибрати на локшину з потрухами.
Тепер нафаршіруйте птицю шматочками яблук. Після того, як останній шматочок яблука буде поміщений в качку, краю можна зафіксувати – зашити або скріпити зубочистками. З боків качки можна зробити надрізи і помістити туди крила – так птах в процесі запікання збереже початкову форму.
Готову до запікання качечку викладіть у форму, грудкою вгору. Долийте в форму воду. Якщо у вас залишилися яблука, то викладіть їх тут же, навколо птиці. Надішліть вміст в заздалегідь розігрітий до 220 градусів духовку і запікайте 15 хвилин на нижньому або середньому ярусі. Потім температуру знизьте до 180 градусів і запікайте качку ще 1,5 години – птах придбає апетитну рум’яну корочку.
Перевіряється готовність м’яса традиційним способом, проткнув ножем. Поява прозорого жирку говорить про те, що м’ясо готове. Якщо виділяється жирок з рожевим відтінком, це говорить про те, що качка ще не готова і діставати її з духовки рано. Немає небезпеки отримати в результаті пересушена м’ясо, так як в яблуках рідини досить багато. А ось якщо почнуть підгоряти яблука навколо качки, то потрібно відразу долити трохи води.
Готову фаршировану качку потрібно акуратно перекласти на тарілку і прибрати зубочистки (нитки). Шматочки яблук, які запікалися біля тушки, краще не їсти, так як вони ввібрали жир.
Зазвичай цілу тушку готують саме для святкового столу, а в будні дні можна качку обробити на шматки і обсмажити або протушкувати з підливою.
Якщо ж наближаються свята – краще заздалегідь вибрати, яку начинку вибрати для фаршированої качки. Крім класичних способів, можна начинити черевце кашею, овочами (з тушкованою кислою капустою буде дуже смачно), курагою і чорносливом, апельсинами і айвою. Начинку зазвичай вживають разом з м’ясом.
Якщо ви переживаєте, що готова птах може мати не дуже приємний присмак або запах, то перестрахуйтеся і замаринуйте птицю за кілька годин до фарширування і випічки. Не забудьте відрізати гузку, а потім замаринуйте качку в лимонному соці, оцті, вині, в прянощах і спеціях. М’ясо качки стає ніжніше і ароматні.
Порада:
Досвідчені господині рекомендують перед запіканням качки проварити її близько 20 хвилин – качка повинна бути готова до половини. Потім, під час випічки, потрібно періодично поливати її бульйоном. Така тактика дозволить м’ясу птиці просто «відходити» від кісток при першому дотику. Чи варто говорити, що соковитіше і ароматні м’ясо ви навряд чи пробували. Експериментуйте з маринадом, інгредієнтами для намазування тушки і з фарширування і ви неодмінно з’ясуйте, який рецепт ідеальний саме для вас.
Ще один варіант запікання – в тесті.
Як приготувати качку в тесті
Якщо хочете ускладнити собі завдання і в той же час здивувати гостей і рідних – запечіть фаршировану чим-небудь качку в тесті. Ароматний запашний хліб, просочений качиним жирком, нікого не залишить байдужим.
Не буду повторюватися,
рецепт можна прочитати в одному з наших недавніх випусків –ЗДЕСЬ – >>
З повагою, Анюта.