Компот із суниці на зиму
Компот із суниці без проблем збережеться протягом року, до того ж ця ягода улюблена багатьма, так що такий напій припаде до душі більшості домочадців. Не варто боятися приготування подібного виду заготовки з лісових ягід, оскільки вже після першої банки стане зрозуміло, що компоти готувати також легко, як і інші страви і консервації на зиму.
Компот із суниці на зиму
Зима і весна – періоди, коли організму катастрофічно не вистачає вітамінів. Це часто призводить до погіршення імунітету, млявості, постійним депресій. Отримувати вітаміни в холодну пору року можна різними способами, але один з найприємніших – це включення в раціон страв з фруктів, ягід і овочів. Взимку улюблені продукти не дістати, про зимову нудьгу, викликаної авітамінозом, слід подумати заздалегідь. Звичайно, в заморожених ягодах вітамінів куди більше, ніж в компотах. Але, повірте, компот з суниці вам точно підніме настрій!
Суниці для приготування смачного компоту потрібно досить багато. Навіть при самих сприятливих розрахунках банку з компотом повинна бути заповнена ягодою не менш, ніж на 1/3 від обсягу. Від кількості ягід залежить насиченість напою, а також характерний смак, тому не варто зменшувати кількість інгредієнтів. Так як на 1 літр води необхідно багато суниці, то і тара під компот повинна бути більше, ніж 1 літр. Зазвичай вказану кількість інгредієнтів закривають в банку, об’ємом 1,5 літра.
як приготувати суничний компот
Складові:
- 1 кг ягід суниці;
- 1 літр води;
- 250 г цукру.
Процес приготування:
В першу чергу необхідно простерилізувати банки під компот. Робиться це на пару, в мультиварці, духовці або мікрохвильовій печі. Ще бабусі використовували для цього носик чайника: на нього надягала банку і протягом 10-15 хвилин банку прогрівали паром киплячого чайника. Після цього необхідно поставити тару в добре провітрюване місце і підсушити.
Ягоди теж попередньо миються і перебираються від мошок і сміття, після чого викладаються на серветки або тримають на ситі, щоб прибрати зайву вологу. Зелені чашолистки можна не видаляти. Так ви заощадите час на приготуванні, так і цілющі речовини суничних гілочок будуть присутні в напої.
Злегка підсушену ягоду перекладають в банки.
Банки з ягодами заливаються окропом і накриваються кришкою. У такому вигляді майбутня консервація повинна простояти близько 10-15 хвилин, поки суниця не почне віддавати свій колір. Потім рідину з банки зливається в каструлю для приготування сиропу. Для цього необхідно додати у воду цукор. Цукор додається не з розрахунку кількості ягід, а в залежності від кількості води, тому на 1 літр рідини завжди буде йти 250г цукру. Сироп постійно помішує на середньому вогні. Цукор повинен повністю розчинитися ще до закипання сиропу. Закипілий цукровий сироп для компоту розливається по банках.
Після цього суничний компот щільно закривається кришкою під ключ. У перевернутому вигляді банки на добу відправляються під плед. Перші кілька годин колір компоту буде досить блідим. Навіть через добу ягоди віддадуть ще не весь свій сік. Однак уже через кілька днів можна буде побачити в банках злегка червону рідину.
Однією банки компоту на зиму буде явно мало. Закочувати краще відразу у великих кількостях, щоб вистачило на всю зиму.
Як приготувати компот з суниці на зиму розповіла гоїв Надія, рецепт і фото автора.