Капусту в нашій країні з давніх часів заквашували в діжках. Виходила дуже смачна і соковита закуска. З плином часу практично нічого не змінилося, тільки посуд стали вибирати скляну замість звичних колись бочок. Цей рецепт квашеної капусти передається з покоління в покоління.
Квашена капуста в банках
Рецепт № 1
По першому запропонованим рецептом з цукром квашена капуста в банках виходить як в бочці.
Цукор дає більш швидке бродіння, рецепт розрахований на одну 3-х літрову банку.
На 2 кг нашаткованої капусти береться:
- 2 моркви,
- 1 столова ложка солі з верхом,
- 1 чайна ложка цукру без гірки.
Капусту потрібно нашаткувати, додати 2 моркви, натерті на крупній тертці. Сіль з цукром окремо перемішати в іншому посуді.
Все перемішати, перетираючи злегка руками (без солі). Різана капуста стає вологою.
Тепер потрібно перекладати овочі в банку частинами наступним чином: шар капусти з морквою пересипати злегка сіллю з цукром, струшувати і ущільнювати кулаком або утрамбовувати штовхачем від м’ясорубки.
Капуста повинна щільно лежати в банку, і не потрібно наповнювати їй тару врівень з шийкою.
Робиться це для того, що б можна було вставити пластмасову кришку для гніту. Кришку краще використовувати з м’якого пластику, не для гарячого консервування. Її потрібно скласти навпіл і вкласти в шийку.
Кришка служить вантажем, зверху кришки повинен виділитися сік.
На кришку поставити маленьку пляшку з водою.
Протягом 1-2 днів відбувається бродіння. Капуста в банках повинна стояти при кімнатній температурі 1-2 дні. Виділятиметься сік і піна, яку потрібно буде знімати.
І ще за цей час обов’язково проколювати всі верстви довгою дерев’яною паличкою до самого дна. Використовувати тільки дерев’яну паличку, металевою ложкою ви можете розбити скляну тару.
Банку з капустою з самого початку бродіння потрібно поставити в глибоку миску, так як буде виділятися велику кількість капустяного розсолу.
Готовність солоної капусти: немає піни, розсіл спокійний, без ознак бродіння. Тоді вантаж з пляшкою можна прибрати, закрити банку пластмасовою кришкою, винести на холод або прибрати в холодильник.
Автор рецепта і фото гоїв Надія.
Рецепт № 2
Кількість продуктів в рецепті можна зменшити або збільшити за вашим потребам.
Складові:
- 15 кілограм капусти;
- 350 грам солі;
- 3 кілограми моркви.
Процес приготування:
Для засолювання капусти необхідно вибирати цілі пружні качани без псування.
Ножем з подвійним лезом буде зручніше шинкувати качани, але можна використовувати і звичайний кухонний ніж, якщо немає спеціального.
Крупно натерти на тертці заздалегідь очищену морковь.Ёмкость для змішування повинна бути місткою. Пересипаємо в неї подрібнену капусту і пересипаємо морквиною.
Всипати сіль. Руками втерти сіль в капусту. Приминати капусту до тих пір, поки вона не дасть сік.
Трьох літрові банки слід обдати окропом, стерилізувати їх не потрібно. Щільно набити банки капустою.
Як тільки капуста буде важко входити в ємність, можна скористатися ступкою. Утрамбувати капустяний салат ступкою.
Залишити банки з капустою відкритими на добу. За цей час вона осяде і можна буде ще підкласти до верху. Для цього кроку необхідно в окремій каструльці залишити запас такого салату. Банки закрити капроновими кришками.
Зберігати в прохолодному місці (на балконі, в погребі, або в коморі).
Смачного!
Автор рецепта і фото Ірина Гребенкина.
А ще у нас на сайті є хороший покроковий фото рецепт швидкої маринованої капусти в банку, обов’язково спробуйте і його! Цей варіант для нетерплячих, хто не хоче чекати, коли закінчиться тижневий процес засолювання квашеної капусти.
Рецепт маринованої капусти – >>