морквяний хліб
Рецепт від Катюші.
Простий домашній хліб, приготовлений зі спеціями і морквою – рецепт, відмінно підходить для внесення різноманітності в повсякденне меню. Хліб, один з небагатьох продуктів, який ми їмо кожен день. Тому, навчитися готувати домашню випічку – безсумнівний плюс для всіх. Якщо зрозуміти основу приготування хліба, то навчитися пекти його з різноманітними добавками – не складе великих труднощів. У тісто можна замішувати овочі, сухофрукти, сир, зелень, насіння, горіхи, спеції та ін.
Морквяний хліб готується дуже просто, нам не знадобиться хлібопічка або мультиварка, старий, зручний спосіб – духовка, відмінно підійде.
Гарячий, ароматний морквяний хліб з хрусткою скоринкою найкраще подавати до обіду: до перших або других страв. Хоча і бутерброди з хлібом за цим рецептом виходять надзвичайно яскравого смаку.
До речі, хліб можна спробувати приготувати і з морквяного макухи, який залишається після соку, як ми це робили з морквяним пирогом. Якщо зважитеся на такий експеримент, додайте трохи води, щоб заповнити рідина овочів (вичавлений сік).
Складові:
- просіяне пшеничне борошно – 3 ст.,
- терта морква – 500 м,
- сухі дріжджі – 15 г. (обов’язково перевірте їх термін придатності!),
- вода – 125 мл.,
- рослинне масло – 2 ст. л. для тесту,
- рослинне масло для обсмажування моркви,
- цукор – 2 ст. л.,
- мелений кардамон – 0,5 ч. л.,
- мелений коріандр – 0,5 ч. л.,
- сіль – 1 ч. л.
Домашній хліб з морквою і спеціями
- Основа тесту – опара, яка готується з сухих дріжджів, води і борошна. У глибокий посуд налийте теплу (строго не гарячу) воду, засипте дріжджі, перемішайте. Додайте просіяне борошно – половину (1,5 ст).
- Ставимо посуд з опарою в тепле місце, наприклад, на батарею. Влітку – на сонечко або просто при кімнатній температурі. Почекаємо протягом 30 хв., Щоб дріжджі почали працювати, показали свою силу. Ці півгодини не варто відкривати постійно кришку, заглядати в каструлю. Краще, коли тісто спокійно піднімається, без зайвої суєти.
- Обсмажуємо на сковороді моркву, попередньо натерту на крупній тертці. Додаємо мелений коріандр. Солити не потрібно.
- Після 30 хв. перекладаємо до опари обсмажену моркву, кардамон, цукор, сіль, рослинне масло. Перемішуємо. Засипаємо залишки борошна. Руками замішуємо тісто.
- У нас виходить гарний кому тесту, приємного морквяного кольору, з вкрапленнями овоча і спецій. Ставимо тісто знову в тепле місце, знову на 20-30 хв. Тим часом можна включити духовку.
- Викладаємо тісто в зручну форму для випічки. Ставимо в гарячу духовку (180С) і запікаємо до готовності, яку, як правило, можна перевірити довгою дерев’яною паличкою (пропечене тісто не липне). Якщо немає форми, тоді зліпите з тіста батон (2-3 булки) і викладіть його на деко, змащене маслом.
Готовий морквяний хліб можна змастити олією для блиску, замість яєць. А можна і так подавати на стіл. Дайте випічці трохи охолонути.
Смачного!