Огірки на зиму в банках – хрусткі



Сезон консервації в самому розпалі, тому давайте не будемо втрачати час і зробимо смачні домашні заготовки про запас! Зараз самий пік продажу огірків, а через пару тижнів вже можна буде закривати і помідори. Тому сьогодні я пропоную зробити квашені огірки на зиму в банках (без оцту), а трохи пізніше поділюся смачним рецептом закрутки помідорів.

квашені огірочки

До речі, огірки можна не тільки заквасити (холодний спосіб) або закатати в простерилізованих тару (гарячий спосіб), а й зробити швидкі мариновані огірочки в пакеті, буквально за пів дня!

А квашені огірки на зиму, за моїм рецептом, виходять дуже хрусткими, добре просочуються розсолом і спеціями, але при цьому не пересолені, всього в міру.

Готуються вони дуже і дуже легко. Мабуть, це найпростіший варіант з тих рецептів заготовок, що я знаю. При цьому огірочки виходять що треба – не пересоленими і не дуже кислими. Загалом, взимку такі заготовки дуже до речі!

Інгредієнти на 3 л банку:

  • Огірки – 2 кг
  • Гілки кропу з суцвіттями – 3-5 шт.
  • Листя смородини і вишні – по 5 шт.
  • Часник – 5-6 зубків
  • Листя хрону – 3-4 шт.
  • Сіль – 100-грамова чарочка

Як заготовити огірки на зиму без оцту

Огірочки краще брати невеликі. Отже, заливаємо їх години на 3 холодною водою. Потім моєму їх гарненько.

Замочити на 3 години

Зелень теж моєму, часник чистимо.

свіжа зелень

На дно чистого трилітрового бутля складаємо половину приготовленої зелені: листочки вишні, смородини, часник, гілки кропу, листя хрону.

Ось так все буде виглядати на цьому етапі:

Плотненько укладаємо огірочки до половини банки.

Потім кидаємо залишився часник і зелень.

І до верху банки наповнюємо огірками.

100-грамову чарочку наповнюємо сіллю.

Беремо півлітрову баночку, наливаємо в неї холодну воду і розмішуємо сіль.

Виливаємо її в бутель до огірків.

І наповнюємо його вже до верху холодною водою. Сіль – природний консерватор, тому закрутку можна зробити без оцту.

Накриваємо звичайної поліетиленовою кришкою. Перевертаємо бутель кілька разів в руках. І відправляємо його в підвал чекати зими. У підвалі вони самі доходять до потрібної кондиції. Розсіл помутніє – але в цьому немає нічого страшного – так і повинно бути. Єдиний момент – через пару тижнів потрібно буде долити трохи холодної води – приблизно півсклянки.

Ось і все, смачні квашені огірки на зиму готові!

Якщо ж підвалу у вас немає, то через 3-4 дні після того, як ви залили огірки водою з сіллю, і вони до цього моменту вже стали малосольні, воду цю потрібно злити в каструлю, довести до кипіння і обов’язково зняти утворюється в процесі закипання піну! Далі, додати на 3-х літровий бутель 1,5 ст.л. горілки для того, щоб огірки 100% не вибухнули і просто залити цим киплячим розсолом огірки і закупорити.

Приємного апетиту взимку!