Заготовки на зиму

Полуничне варення рецепти

У цьому році у нас відмінний урожай полуниці декількох сортів, ми вирішили заготовити полуничне варення на зиму. Хочу поділитися з вами рецептом густого полуничного варення. Зазвичай полуничне варення рідке, так як полуниця дуже соковита ягода. Я для себе знайшла ось такий рецепт варення, який більше нагадує джем, тільки його консистенція неоднорідна. Він з великими шматочками ягід.

Полуничне варення рецепт з желфікс

Полуничне варення

Кухня – Європейська
Час приготування 2 доби
Кількість порцій 10 (2 двох літрові банки

)

рецепт полуничного варення з желфікс

  • полуниця – 3,5 кг,
  • цукровий пісок 700 гр.,
  • желфікс – 2 пачки.

Незважаючи на те, що це варення, краще брати полуницю Плотненько. Інакше при варінні ягоди перетворяться в пюре. Полуницю переберіть, видаліть хвостики і зіпсовані плоди. Промийте і дайте стекти воді. Підготовлену сировину помістіть в таз.

перебрати полуницю

Додайте цукровий пісок. Полуниця з цукром при кімнатній температурі повинна настоятися 3-4 години, тоді вона пустить сік.

Свіжа полуниця цукор

Цукор розчиниться в полуничному соку. Встановіть таз з сирим варенням на середній вогонь. Дайте закипіти. Помішувати таку полуницю потрібно акуратно, ложкою, намагаючись не тиснути ягоди. Після закипання варіть полуницю в сиропі 3-4 хвилини. Вимкніть вогонь. Дайте варенню повністю охолонути. Поставте в холодильник.

Полуничне варення сироп

Для того щоб варене не було рідким, візьміть желфікс. Це пектин, натуральний загущувач. В холодне варення висипте два пакетика такого желфікс і акуратно розмішайте. Таз з варенням поставте на вогонь. Дайте нагрітися і закипіти. Варіть 3 хвилини.

Варення з полуниці з желфікс

Під час варіння збирайте піну, що утворюється. Простерилизуйте банки.

простерилізувати банки

Розкладіть варення з желфікс в стерильні банки і закатати кришками. Окремо відзначу, що в міру остигання варення буде густіти. Навіть при кімнатній температурі варення густіє. У мене залишилося частину варення, яке не влізло до банку. Простоявши 20 хвилин на столі при кімнатній температурі, варення досягло консистенції джему.

Полуничне варення в банки

Закочені банки з полуничним варенням переверніть кришками вниз. Накрийте рушником і дайте охолонути. Повністю остиглі банки можна зберігати в прохолодному темному місці (льох, шафа). Я для консервації використовую банки з кришками твіст-офф (самозакруткі). Таке варення відмінно зберігається. Традиційні кришки для консервації теж можна використовувати. Щоб заготовки стояли довго, кришки і банки потрібно добре простерилізувати. Варіантів стерилізації банок для консервації безліч, від традиційного способу, до прискореного способу стерилізації банок в мікрохвильовці. Вибирати вам.

Як зварити варення з полуниці

Сезонна ягода так прекрасна! Найбільше її хочеться, коли її вже немає в саду. Приготуйте домашнє полуничне варення, і ароматна ягода буде на вашому столі круглий рік. Взимку це дуже актуально. З таким варенням можна подати млинці, оладки, іншу домашню випічку, морозиво, Панакота та інші десерти.

Полуничне варення з желфікс

Автор рецепта і фото: Варвара Сергіївна.

Полуничне варення

Для наших бабусь і мам іншого способу заготовити полуницю на зиму, крім як зварити варення, не було. Що, хіба вони перетирали її з цукром і заморожували? Або закладали цілої ягодою? Звичайно, ні. Воно й зрозуміло. Не було такої кількості додаткової кухонної техніки, до якої звикли ми: великих холодильників, містких морозилок. Пам’ятаю, як стояв маленький «Саратов», але на той час він здавався мені просто величезним бурчати чудовиськом. Але не суть …

Я як правильна сучасна мама запасаю багато ягід на зиму, просто заморожуючи їх. Знаєте, дуже зручно. І компот завжди свіжий можна зварити, і в кекси покласти, і потягти з кухлем смачної кави. Але хіба має бути забутим полуничне варення? Ні, ні і ще раз ні. Маючи в холодильнику банку такий заготовки, можна не мати інших магазинних солодощів – йому під силу замінити їх повністю. Тому я в обов’язковому порядку варю варення з полуниці на зиму. Зазвичай роблю дві партії двома різними способами. Перший рецепт полуничного варення – найпростіший, другий – більш тривалий, але виходить таке полуничне варення з цілими ягодами!

Полуничне варення рецепт 2

Полуничне варення рецепт швидкого приготування

Полуницю промиваю, закладаю у велику каструлю з товстим дном, засинаю цукром з розрахунку 1 кг ягід = 1 кг цукру і на середньому вогні варю варення, доводячи його до готовності. Але поділитися хочу другим рецептом. Він не складніше першого, просто вимагає більше часу, якого, часто …, ну, у нас воно є.

Варіант № 3

Спеціально для читачів сайту Хороші рецепти розповім, як варити

Полуничне варення з цілими ягодами

Складові:

  • 2 кг ягід полуниці,
  • 2 кг цукру.

Процес приготування:

Зібрані ягоди полуниці намагаємося відразу пустити в справу. Було у мене якось: купила на ринку 2 великих відра ягід. Поки покаталася по магазинах, поки розклала пакети, поки зробила обов’язкові домашні справи, типу приготування обіду і прибирання квартири, – моя полуниця перетворилася в неприємно пахне кашу. Більше так безвідповідально до ягодам я не належу.

Отже, коли ягоди зібрані, їх перебираємо, відриваючи зелені хвостики. Це краще зробити, поки полуниця ще не мокра. Потім заливаємо її водою і промиваємо. Я роблю це в двох водах. Поговорити в одній, переклала в іншу, але теж холодну, поговорити там, і тільки після цього відкинула на друшляк.

До речі, для цього рецепта варення дуже велику ягоду не беру. По-перше, вона смачна і корисна в свіжому вигляді, а по-друге, великі ягідки практично завжди розварюються, в підсумку результат не такий, як мені хотілося б, а часу і праці витрачено багато. Стёкшую ягоду кладемо в ємність, призначену для приготування варення. У кожної господині така є.

Засипаємо цукром, акуратно перемішуємо і даємо постояти приблизно годин 5. Суть в тому, щоб цукор почав танути, а ягоди стали насичуватися соком. Коли перший етап благополучно завершений, ставимо посудину на середній вогонь, доводимо до кипіння, після чого проварюємо 5 хвилин і знову даємо постояти. На цей раз варення часу знадобиться більше – 12 годин. Повторюємо таку процедуру двічі, тобто на виході у вас повинно вийти полуничне варення з цільними ягодами. Розкладаємо його по склянці, які заздалегідь потрібно помити і простерилізувати.

Зберігаємо заготовку з усіма іншими в темному прохолодному місці. Смачного!

Полуничне варення рецепт

Автор рецепта і фото: Ксюша