Після приготування смачного вітамінного соку з сезонних овочів і фруктів завжди залишається багато макухи. Часто стає прикро просто взяти і відправити в сміттєвий бак ці, нехай і не дуже красиві, залишки свіжих овочів. Адже макуха містить не меншу кількість вітамінів і мінералів, ніж тільки що приготований сік!
У вегетаріанської кухні існують сотні різноманітних рецептів, де пропонується ціла маса варіантів як смачно використовувати овочевий або фруктовий макуха в пісних, добрих стравах. Наприклад, з морквяного макухи можна приготувати морквяний пиріг з корицею і горіхами, солодкі кекси, котлети з морквяного макухи, а також додати його в свіжі салати або овочеві бульйони. Рецептів безліч і завжди можна проявити фантазію. Але що ж у такому разі робити сироїдам?
Надзвичайно смачним живим блюдом з макухи моркви можна назвати сироедние хлібці, з якими смачно приготувати свіжі бургери, бутерброди або подати до сироедческім соусів або супів. Якщо у вашому будинку є дегідратор (сушарка для овочів і фруктів), то приготувати хрусткі сироедние коржики з морквяного макухи буде дуже просто. Крім того коржики можна зробити і без дегидратора, використавши духовку, яка не буде нагріватися вище 40 С. Якщо ви живете в приватному будинку, то приготувати крекери вийде і на відкритому повітрі за допомогою сонечка. Отже, нам знадобиться:
- 2, 5 – 3 чашки морквяного макухи (можна суміш макухи від різних овочів)
- 1/2 чашки льняної муки
- 1 стакан води
- 1 маленький пучок свіжої петрушки навпіл з пір’ям зеленого лука
- улюблені спеції за смаком
- морська сіль за смаком
Сироедние крекери з макухи
1. Нашинковать свіжу зелень.
2. Додати до макухи сіль, рубану зелень і спеції. Ретельно перемішати і спробувати на смак. За потреби скорегувати «живе тісто» для сироедних хлібців, додавши сіль, перець або інші спеції за бажанням.
3. Влити до морквяної суміші склянку води, потім додати лляну борошно і замісити густе тісто. Необхідно ретельно перемішати всі інгредієнти, щоб приправи і зелень рівномірно розподілилися. Також зверніть увагу, щоб не утворювалися грудочки з борошна. Якщо у вас є кухонний комбайн, то краще за все буде замісити тісто за допомогою нього. Розтерти суміш до однорідної маси можна і вручну.
4. Викласти майбутні хлібці з морквяного макухи на пергаментний папір або силіконові листи, акуратно розподіливши суміш рівним шаром по поверхні. Приблизна товщина коржа – 1 см.
5. Перекласти листи з папером на листи дегидратора і сушити при температурі не вище 40 С від 14 до 18 годин. Чим довше «готуються» крекери, тим хрустке вони будуть. Найзручніше поставити хлібці на ніч., Приблизно за 10 -12 годин верхній шар добре підсохне і можна буде перевернути корж на іншу сторону, щоб прискорити час приготування. Але це робити не обов’язково, з часом сироедний хліб просушити самостійно до потрібного стану.
6. Розрізати готові коржики на трикутники або квадратики.
Зберігати сироедческіе хлібці з морквяного макухи можна в скляній банці з доступом повітря (можна зробити дірочки в пластиковій кришці) або в мішечку з натуральної тканини. Хоча досвід показує, що пряні коржики зберігаються не довго, виною тому дивовижний смак живого ласощі!
Смачного!