Рецепти з морквяного макухи
Рецепти з морквяного макухи
Морквяний сік – смачний і корисний напій, який, напевно, ви не тільки коли-небудь пробували, але і готували самостійно вдома. Пакетований сік (навіть в скляних банках, що вважається більш корисним і якісним), не йде ні в яке порівняння з свіжовичавленим соком – фреш. Особливо з тим, що приготований своїми руками, з любов’ю!
Швидше за все, приготувавши перший раз сік будинку, ви були здивовані тією кількістю макухи, який залишається після вичавлювання соку. Але ж макуха має велику кількість клітковини, яку просто рука не піднімається викинути!
Що приготувати з морквяного макухи (або ін. Овочевого або фруктового) – питання, який зацікавив не тільки вас. У мережі є безліч рецептів приготування різних страв, починаючи від салатів і закусок і закінчуючи повноцінними основними стравами: веганські котлети, супи, бургери, пироги, кекси, паштети і навіть суші! Виявилося, що морквяний макуха не потрібно викидати, з нього, як з цільної моркви, можна приготувати чимала кількість корисних, і в той же час смачних, страв. Давайте з ними знайомитися.
Гуакамоле з морквяним макухою, зеленню і авокадо
Гуакамоле – густий соус або паста, яка в оригіналі готується з м’якоті стиглого авокадо з соком лайма чи лимона, сіллю і червоним гострим перцем. Часто в гвакамоле додають м’якоть помідора, цибулю, часник, петрушку, кінзу, солодкий перець, спеції.
Рецепт нашого гуакамоле дещо відрізняється від оригіналу. Нам знадобиться:
- 1/2 пучка свіжої кінзи (або петрушки)
- 1 стиглий авокадо
- 2 ст. л. морквяного макухи
- 1 ст. л. соку лимона або за смаком
- сіль, чорний мелений перець
Зелень дрібно нарізати. Пюріровать авокадо (виделкою або блендером). Змішати зелень з морквяним макухою, авокадо, соком лимона і сіллю. Ретельно перемішати. Можна знову відправити в блендер, щоб гуакамоле придбав однорідну, гладку текстуру.
Подавати соус до сухарикам, коржикам, тортілья, веганським бургерам, а також до свіжих овочів. Гуакамоле – прекрасна заправка для пасти.
Котлети з морквяного макухи
Приготувати морквяні котлети не складніше, ніж вичавити сік з моркви! Овочевий макуха (можна суміш моркви, картоплі, кабачка, гарбуза і т. Д.) Слід змішати з картопляним пюре і спеціями. Потім сформувати котлетки і обсмажити на олії до золотої скоринки.
Детальніше про морквяних котлетки.
У рецепті картопля замінює яйця – служить для скріплення інших інгредієнтів.
Подавати котлети з макухи можна до будь-якого овочевого гарніру, круп або пасти.
Суші з морквяного макухи
Все геніальне просто. Чим замінити рис в суші і ролах, щоб вийшло сироедческое блюдо? Звичайно морквяним макухою! Водорості норі, морква, огірок, авокадо, маринований гострий перець, трохи соєвого соусу (сироедческого) і васабі – все що потрібно, щоб насолодитися смачними живими ролами.
Суші з макухою з моркви.
Суп з морквяного макухи
Дієтичний, низькокалорійний, ароматний і смачний суп з морквяного макухи. За аналогією можна приготувати суп з гарбуза.
Нам знадобиться:
- 2 ст. овочевого макухи
- 2 ст. кокосового молока (можна мигдальне)
- 0,5 ч. Л. свіжого імбиру, натертого на тертці
- 1 ч. Л. спеції каррі
- 1 зубчик часнику
- сіль перець
Макуха залити 1 ст. кокосового молока, додати зубчик дрібно нарізаного часнику, каррі. Посолити. Варити на «слабкому» вогні протягом 10-15 хв. Коли макуха розвариться і стане ніжним і м’яким на смак, влити 2-ий стакан молока, додати імбир, мелений перець і довести до кипіння. Як тільки морквяний суп почне закипати – вимкнути плиту.
Суп вийде гострим, пряним, зі смаком копчення завдяки свіжому імбиру.
Імбирні кекси з морквяного макухи
Не має різниці, чи будете ви готувати кекси зі свіжої моркви, натертої на тертці або ж використовуєте макуха, що залишився після соку. У будь-якому варіанті – маффіни або веганські морквяні кекси з макухи вийдуть незрівнянними!
Без яєць, дріжджів, молока та інших тваринних продуктів. Яйця замінюються меленими насінням льону.
Зі спецій – імбир, гвоздика, кориця, ваніль, що надає пісним кексів неймовірний аромат і смак. Рецепт осінній, ситний і зігріваючий.
Пиріг з морквяного макухи
Схожий рецепт – пиріг з морквяного макухи. Є деякі відмінності в інгредієнтах і технології приготування. Морквяний пиріг готується без яєць, повністю відповідає веганські харчування.
Зі спецій – кориця. Доповнення до пирога – волоські горіхи.
Порівняно з морквяним кексами, пиріг дешевший і простіший варіант вегетаріанської випічки.
Сироедческіе крекери з макухи
Для приготування крекерів обов’язково знадобиться дегідратор (сушарка для овочів і фруктів) або літнє сонечко. Як і в кексах, для скріплення живого тесту використовується мелені насіння льону. Завдяки льону тісто буде мати щільну текстуру, легко розкочуватися по поверхні столу.
Насіння льону – не обов’язковий інгредієнт. Морквяні крекери можна зліпити з морквяного макухи з зеленню та спеціями, додавши трохи води. Однак при сушінні, хлібці, можливо, злегка потріскаються і матимуть менше апетитний вигляд.
До речі, подавати такі крекери можна до гуакамоле з авокадо і тим же морквяним макухою!
Джем з морквяного макухи з лимоном
- 500 гр. морквяного макухи
- 500 гр. цукру
- 1 дрібно нарізаний лимон
- 1/3 ч. Л. кориці
- 1/4 ч. Л. меленої гвоздики
Всі інгредієнти змішати в каструльці, поставити варитися на «невеликий» вогонь. Джем постійно помішувати. Через 15-20 хв. морква розвариться і просочиться ароматом спецій і лимона.
А ще через 10 хв. варення можна зняти з плити і розлити по пастеризованим скляних банках.
Якщо у вас є свої варіанти приготування вегетаріанських страв з морквяного макухи – надсилайте на пошту або пишіть в коментарях.
Смачного!