Маринований перець на зиму заготовляють не тільки для фарширування, дуже смачний виходить болгарський перець, загорнений в банки цілком. Такий незвичайний і нестандартний рецепт має місце бути в нашій родині і користується така заготовка величезним успіхом. Є правда умова: перці повинні бути м’ясисті, грунтові і бажано червоних або жовтих сортів.
Багато хто здивується, навіщо так робити? Адже практичніше видалити плодоніжки з насінням і вставити перці один в одного. Я відповім, по-перше, економія часу, робиться така заготовка дуже швидко. А по-друге, болгарський перець цілком – дуже соковита і ароматна закуска з легкої острінкой і ароматом часнику. Ви головне спробуйте зробити пару баночок, а потім самі будете говорити, що це шалено смачно!
Перець на зиму цілком
рецепт маринованого болгарського перцю
Я поважаю цей овоч за величезну кількість вітаміну С, його смак і аромат. На жаль, літо у нас коротке, і згадати смак свого місцевого перчика можна тільки лише відкривши баночку зі своєю консервацією. А такий яскравий перець подарує взимку за столом багато позитиву і підніме настрій. Особливо коли ви згадаєте, як влітку виїжджали усією сім’єю на природу і готували смажений перець на мангалі до шашлику зі свіжого м’яса.
Отже, маринуємо перець цілком!
Складові:
- Болгарський перець – 1 кг,
- Цукровий пісок – ½ склянки,
- Сіль (бажано без йоду) – 2 ст. ложки,
- Часник 6 – 7 зубчиків,
- Чорний перець горщиком – 10 штук,
- Чорний мелений перець за смаком,
- Масло рослинне (без запаху) – 100 мл,
- Оцтова есенція (70%) – 1 ст. ложка,
- Гострий червоний перчик – 1 стручок.
Процес приготування:
Для початку потрібно простерилізувати банки, в які ви плануєте розкладати болгарський перець.
Очистити зубчики часнику. У підготовлені банки розкладаємо порізану тонкими кружечками часник, також не забуваємо про стручковий гіркий перець, якого достатньо пару невеликих кілець на банку. У мене на цей раз був сухий червоний перчик, я розламала його на дві частини і розклала по двом банкам.
Потім моєму перець, але не відрізаємо плодоніжки і не витягуємо насіння, тобто перець залишається цілим і неушкодженим. Далі на кожній перчинці потрібно зробити, кілька наколів товстої голкою або зубочисткою.
Підготовлений перець відправляємо в каструлю і заливаємо холодною водою, потрібно щоб перець весь зник під водою.
Ставимо каструлю з перцем на вогонь і доводимо до кипіння.
Далі бланширує перець виймаємо з окропу і відправляємо в банки. Робити це потрібно акуратно, так як з перцю може витікати вода.
Потім на воді, в якій відварювали перчик, готуємо маринад. Додаємо перець горошком, чорний мелений перець, сіль, цукровий пісок, вливаємо олію. Доводимо маринад до закипання і додаємо оцтову есенцію, потім відразу ж вимикаємо вогонь і заливаємо гарячим маринадом бланшірованние перці.
Далі залишається тільки закатати баночки чистими, бажано прокип’яченому кришками. Укутати банки з цілим маринованим перцем в ковдрочку і залишаємо до повного охолодження. Потім вже відправляємо в підпілля, комору або льох для подальшого зберігання. Так, це не дуже економічний варіант заготовки перцю, якщо брати до уваги той факт, що в банку входить дуже мало перчика. Однак результат у вигляді смачної закуски на столі вас дуже порадує.
Автор рецепта і фото – Славяна.
Вдалих заготовок і хороших рецептів!