Помідори без стерилізації на зиму
Помідори без стерилізації на зиму дуже популярні не тільки тому, що це швидкий і простий спосіб консервації овочів, а й один з найсмачніших. Скляну тару перед консервуванням не потрібно стерилізувати, підготуйте тільки необхідні інгредієнти. До того ж помідори протягом декількох місяців зберігання не втрачають свій первинний вигляд, виглядають міцними і цілими. Для заготівлі підійдуть щільні м’ясисті плоди, вони не повинні бути недозрілі. М’які і перезрілі помідори краще використовувати для консервування лечо, соусів, кетчупів, аджики. Такий спосіб консервування овочів стане знахідкою для тих господинь, чиї грядки радують щедрим урожаєм помідорів, а комори повні інших апетитних заготовок.
Рецепт № 1
Помідори без стерилізації на зиму
Список інгредієнтів:
- 6 кг помідорів;
На 1 банку (3 л):
- 5-6 зубків часнику,
- 1 суцвіття кропу,
- 1 бутон гвоздики,
- 2 лаврові листки,
- 2-3 листки вишні і чорної смородини.
Маринад (3 л):
- 9 ст.л. цукру-піску,
- 2 ст.л. солі,
- 45 мл столового оцту.
Щоб помідори вийшли по-справжньому смачними і не розчарували, бажано дотримуватися вказаних в рецепті пропорцій. Якщо ви і ваша сім’я великі шанувальники таких маринованих помідорів, то буде зручніше консервувати відразу в банки ємністю 3 л. Для менш затятих шанувальників, які вживають помідори час від часу, як то кажуть, «з полювання», можна заготовлювати помідори в банки ємністю 700-1,5 л. Крім звичайного вживання в їжу помідори можна використовувати в якості інгредієнта для томатної засмажкою в борщ, для пасти і соусів.
Скляну тару гарненько промийте, можна з содою, перекиньте шийками вниз, щоб стекла зайва вода. Поки стікають банки, підготуйте овочі: обірвемо хвостики, ретельно вимийте кожен помідор, можна скористатися м’якою губкою. Головне, щоб на шкірці не утворилися ушкодження.
Починайте наповнювати баночки в такій послідовності: на саме дно покладіть суцвіття кропу, листя лаврове листя, вишні, смородини, парасольки гвоздики. З зубчиків часнику зніміть лушпиння, 3 зубки наріжте на пластинки і також покладіть на дно. Щільно набийте банку помідорами, до самого верху. Зверху покладіть часник, що залишився, попередньо подрібнений.
Закип’ятіть воду і залийте нею банки з помідорами, тепер потрібно почекати хвилин 10. Тут стане в нагоді спеціальна капронова кришка з отворами для зручного зливання води з банки. Можна обійтися і без неї, просто акуратно злийте воду з банки, притримуючи овочі, щоб вони не випали. У воду, яку ви злили, додайте цукор, кухонну сіль, доведіть до кипіння, помішуючи. В окріп влийте оцет, почекайте 10 секунд і вимкніть газ – маринад готовий. Залийте їм банки і закатати кришками, попередньо прокип’яченими. Цей захід необхідний для того, щоб баночки НЕ повздуваться. Тепер заготовки потрібно укутати і почекати кілька годин, але можна залишити в такому вигляді і на ніч. Таким чином ви збільшите час зберігання консервації.
Помідори без стерилізації з оцтом, заготовлені за всіма правилами, будуть відмінно зберігатися до наступного врожаю. Відповідне місце для зберігання – прохолодне і затемнене, наприклад, льох або комора.
Томати на зиму приготувала Ксюша, фото автора.
Рецепт № 2
За поданим рецептом консервовані помідори на зиму закочують під ключ без стерилізації. Тому дуже важливо приділити належну увагу стерилізації банок і кришок. Тоді ваша консервація простоїть досить довгий час і порадує вас холодною зимою.
Помідори без стерилізації
рецепт простий заготовки томатів на зиму
Продукти з розрахунком на одну дволітрову банку:
Складові:
- помідори – 1,5 кг (якщо дрібні – 2 кг);
- кріп з парасольками – 1 пучок;
- часник – 2 зубчики;
- вишневий лист – 6 шт .;
- лавровий лист – 3 шт .;
- сіль 1,5 чайної ложки;
- перець мелений – одна щіпка;
- солодкий перець – 1/3 плоду;
- вода – 3 літри;
- запашний перець – 5 шт .;
- ½ склянки столового оцту.
Процес приготування:
Підготовка овочів: помідори і солодкий перець поміщаємо у велику миску, заливаємо холодною проточною водою і даємо настоятися близько 2 годин. Через заданий час викладаємо томати на вафельний рушник і даємо трохи підсохнути. З перцем робимо ту ж операцію.
Робимо розсіл – маринад: на дно каструлі кладемо мелений перець, сіль, доливаємо оцет. Вміст каструлі заливаємо холодною проточною водою і ставимо на вогонь, доводимо до кипіння і кип’ятимо 20 хвилин.
Закачування банок: в попередньо стерилізовані банки викладаємо кріп, порізаний часник, солодкий перець, лавровий лист, потім щільно укладаємо помідори. Закипілої розсолом заливаємо банку з помідорами і даємо настоятися 40 хвилин. Через даний час, зливаємо розсіл назад в каструлю і доводимо до кипіння. Заливаємо їм знову помідори, накриваємо підготовленої кришкою і закочує.
Ми залишаємо в перевернутому стані до повного охолодження і прибираємо на зиму на зберігання.
За рецепт і фото дякуємо Людмилу Селезньову.
Приємних вам заготовок і хороших рецептів!
Можливо, вам сподобається ще один цікавий рецепт з нашого сайту:
Рецепт консервованих помідорів з яблуками – >>