Одним з найбільш смачних і ароматних напоїв літа, який можна заготовити про запас, вважається сік з абрикосів на зиму. При бажанні абрикосовий сік можна заготовити на зиму в домашніх умовах без використання соковарки. Такий напій, безсумнівно, порадує як дітей, так і дорослих в холодні зимові дні. Для консервування соку можна використовувати як пастеризацію, так і спосіб гарячого розливу. Але, набагато більше вітамінів містить сік, приготовлений без використання соковарки. Абрикоси при цьому розламують і укладають в сотейник. Проварюють і подрібнюють за допомогою блендера або протираються через сито. У такому продукті набагато більше клітковини і корисних речовин. А головне, спосіб легкий і не дуже трудомісткий.
Натуральні соки, віджаті зі свіжих ароматних плодів дуже корисні і дітям і дорослим, так як разом з соком витягнуті вітаміни і мікроелементи.
Сік з абрикосів на зиму
Поради з приготування
Головне, для того, щоб вийшов якісний напій, важливо відібрати стиглі і цілі плоди без червоточини і пошкоджень. Колір абрикос повинен бути рівним. Але, оскільки їх не було, можна брати і злегка недостиглі плоди. Різниця в тому, що з недозрілих абрикос сік буде світлого кольору, а з плодів, які досягли зрілості – абрикосовий помаранчевий тон. Та й напій вийде трохи кислі.
Стиглі плоди легко розламується і відокремлюються від кісточки.
Плануючи готувати сік з абрикосів на зиму, важливо не використовувати алюмінієву ємність, так як в соку присутній кислота.
Для стерилізації кришок потрібно потримати їх в окропі не більше двох хвилин.
абрикосовий сік на зиму фото рецепт
Складові:
- стиглі абрикоси 1,5 кг,
- цукровий пісок 300 гр.,
- чиста вода 2,1 л,
- лимонна кислота 4 гр.
Процес приготування:
Стиглі абрикоси потрібно помити під проточною водою і трохи обсушити. Для цієї мети їх викладають на паперовий рушник в один шар.
Після закінчення декількох хвилин можна приступати до вилучення з абрикосів кісточок. Виконуючи роботу, необхідно уважно оглядати внутрішню частину плодів. Іноді цілий зовні абрикос може бути червивим або потемнілим зсередини. Такий плід викидаємо.
Тепер часточки абрикосів акуратно укладаємо в ємність і ставимо на повільний вогонь для пропарювання. Плоди повинні потомитися кілька хвилин до стану м’якості.
На наступному етапі в абрикоси можна додати цукровий пісок і лимонну кислоту. Для того щоб сік не вийшов нудотним, кількість цукрового піску збільшувати не рекомендується. Якщо абрикоси попалися не надто соковиті, в них можна додати зовсім небагато води, щоб не приставали до дна і могли пустити сік. Помішуючи дерев’яною лопаткою суміш, час від часу, процедуру можна виконувати без делікатності. Все одно їх потрібно буде перетирати.
Через короткий час, на поверхні абрикосів може з’явитися піна, її знімати не обов’язково. Але, потрібно бути обережною, щоб не забруднити плиту, так як піна може втекти.
Виконати таку операцію дозволить погружной блендер. Блендером подрібнюємо абрикоси до стану пюре протягом декількох хвилин. Результатом стане ніжне абрикосове пюре, яке потрібно буде розвести.
Розводимо абрикосовий концентрат чистої бутильованої водою в зазначеній кількості.
Абрикосовий сік з м’якоттю ретельно розмішуємо до однорідного стану і ставимо на повільний вогонь. Помішуючи, доводимо суміш до закипання і варимо близько десяти хвилин.
Після закінчення визначеного часу напій знімаємо і розливаємо в заздалегідь простерилізовані банки. Важливо наповнювати соком банку до плічок, не більше.
Закочує простерилізованих кришками банку і перевертаємо, щоб перевірити герметичність консервації. Укутуємо домашній сік з абрикосів ковдрою на добу до повного охолодження.
Як приготувати абрикосовий сік: рецепт і фото Ксенії