Заготовки на зиму

Сливовий компот

Заготівля компотів на зиму – це один з найприємніших процесів, у всякому разі, мені це робити подобається. Адже як уявиш, що банку з ароматним, смачним і натуральним компотом можна відкрити взимку, насолодитися шматочком літа, відразу наповнюєшся бажанням творити і робити заготовки про запас. Так ось, сьогодні хотілося б розповісти про приготування сливового компоту на зиму.

сливовий компот

сливовий компот

Для мене компот зі слив – це один з найсмачніших, а сливи то які соковиті виходять, навряд чи у вас підніметься рука викинути їх. Мені рецепт цього смачного напою дістався від мами, а їй відповідно від її мами, так що рецепт сімейний і перевірений роками. Він досить простий, головне мати бажання, ну і трохи зусиль і все вийде!
Пропорції в рецепті дано на одну трилітрову банку.

Для приготування компоту зі слив на зиму без стерилізації знадобляться

Складові:

  • Зливи (сині або жовті) 250 – 300 грам,
  • Вода 2,5 – 2,8 літра,
  • Цукровий пісок 500 – 600 грам.

Процес приготування:

Для початку відберіть зрілі плоди. Якщо у вас зливу занадто велика, то рекомендую розрізати її на дві частини і видалити кісточку. Якщо зливу дрібна, як у мене, то не обов’язково розрізати її, можна залишити її і з кісточкою, але такі компоти, де зливу береться разом з кісточкою, рекомендують зберігати не більше 1 року.

Сливовий компот в банкахОтже, переберіть і промийте вершки. Простерилизуйте банки для консервування і обдайте кришки окропом. У кожну банку розкладіть сливи.

Сливовий компот рецептЯ беру не більш 300 грам, цього достатньо, щоб напій був смачним і красивим.

Сливовий компот з кісточками У каструлю налийте воду і поставте на вогонь. У воді розчиніть цукровий пісок і доведіть сироп до кипіння. Киплячим сиропом залийте банки зі сливою і накрийте кришками, залиште в такому стані банки на 10 хвилин. За цей час зливу вбере в себе потрібну кількість рідини, тому потрібно буде долити в банки ще трохи сиропу, щоб вони були повними.

Сливовий компот на зиму Закочує гарячі банки з компотом ключем. Укутуємо ковдрою і залишаємо до повного охолодження. А потім відправляємо в прохолодне місце для подальшого зберігання. Сливовий компот смачний і сам по собі, але в поєднанні з яблуками, грушами або абрикосами, він заграє новими смаками і ароматами. Так що експериментуйте, вдалих вам заготовок і приємного вам апетиту!

За рецепт і фото дякуємо слов’яни.

Можливо, вам сподобається компот – асорті з вишні і смородини:

Компот з вишні і смородини на зиму Як зробити на зиму вишнево-смородиновий компот – >>