Чи потрібно заморожувати овочі та фрукти на зиму?
Для нашого здоров’я вкрай важливі вітаміни. І якщо влітку з ними не виникає ніяких проблем, то взимку знайти натуральні вітаміни складніше. Тому про це варто подумати заздалегідь, ще під час плодоовочевих сезону. Всім відомо, що найбільше вітамінів і корисних речовин міститься в свіжих овочах, фруктах і ягодах. А в заморожених овочах, ягодах і фруктах вітаміни збережуться краще, ніж в консервах.
Замороження овочів не вимагає особливих зусиль, зате вони потім зможуть радувати Вас до наступного літа. Сьогодні ми розглянемо основні правила заморозки овочів і фруктів на зиму.
Ну, а які страви і як приготувати заморожені овочі, ягоди або фрукти – можна знайти у нас в хороших рецептах. Сьогодні ми розглянемо основні правила заморозки овочів, ягід і фруктів на зиму.
Перший і один з найважливіших етапів – підготовка продуктів до заморожування. При цьому слід враховувати, що деякі овочі можна заморожувати сирими, а деякі слід бланшувати (тобто відварити на повільному вогні), деякі продукти можна заморожувати цілком, а деякі часточками або у вигляді пюре.
Розглянемо докладніше заморозку кожного виду овочів, ягід і фруктів.
заморожені овочі
Для початку очистіть від піску і пилу і добре промийте овочі. Розглянемо докладніше кожен вид овочів і фруктів.
Цвітну капусту, спаржу, кабачки зазвичай відварюють, а тільки потім заморожують. Цвітну капусту слід розділити на суцвіття і варити у воді з додаванням лимонної кислоти приблизно три хвилини. Цукіні і кабачки перед тим, як заморозити ріжуть на кубики, потім відварюють. Спаржеву квасоля також необхідно відварювати перед заморожуванням. Після варіння овочі необхідно перекласти в друшляк, щоб дати воді стекти. Залиште овочі охолодитися. Тільки після цього можна розкладати овочі по контейнерах або спеціальним пакетам для заморозки і заморожувати.
А ось капуста брокколі – дуже ніжний продукт. Тому її перед заморожуванням бланшувати не варто. Просто розріжте її на суцвіття і заморозьте невеликими порціями.
Часто на зиму заморожують солодкий болгарський перець і томати, рідше – огірки. Ці заморожені овочі можна використовувати для приготування салатів, супів, для додавання в різні овочеві та м’ясні страви.
Як заморозити на зиму перець?
Існує кілька способів заморозки салатного перцю. Якщо Ви хочете заморозити перець для фарширування фаршем, то його варто залишити цілком. Обережно зріжте плодоніжки і дістаньте насіння, потім промийте перці зсередини. Складіть порожні перці один в одного, потім покладіть їх в пакет і заморозьте. Можна морозити вже наповнені фаршем перці. Взимку їх залишиться тільки приготувати. А можна запастися на зиму замороженим перцем, попередньо порізавши його часточками або кубиками.
Як заморозити на зиму свіжі помідори?
Помідори можна заморозити у вигляді пюре або нарізаних часточок. Якщо томати невеликі за розміром, як чері, то їх можна не розрізати, але в цьому випадку їх потрібно проколоти в декількох місцях.
Замороження на зиму огірків
Заморожені огірки краще зберігати подрібненими кубиками або соломкою, в залежності від того, як вони будуть вживатися після розморожування.
Можна заморозити і овочеву суміш. Тільки не забудьте, що деякі продукти слід відварювати, а деякі не слід.
Як заморожувати коренеплоди?
Крім цього можна заморозити і коренеплоди. Добре промийте їх, очистіть від пошкоджень, зріжте верхівку і корінці. Поріжте овочі на дрібні шматочки і опустіть в киплячу воду приблизно на півхвилини. Остигнули шматочки розкладіть в морозилці окремо один від одного. Коли вони замороження, перекладіть їх в скляну банку з щільно кришкою або покладіть в поліетиленовий пакет і щільно його зав’яжіть.
заморожена зелень
Крім овочів пропонуємо заморозити і зелень. Для супів можна заморозити щавель і шпинат. Для заморозки годиться такий щавель, у якого ще немає стрілок. Ретельно промийте щавель у великій кількості води, великі листи розріжте, дрібні можете залишити цілими. Опустіть щавель на хвилину в киплячу воду, потім вийміть його шумівкою і перекладіть в друшляк, залиште стікати. Коли вода стече, перекладіть щавель в формочки, залиште на 1-2 години до повного охолодження. Потім щавель можна заморожувати.
Господині часто намагаються заморозити на зиму петрушку, кріп, селера. Зелень можна заморозити в сирому вигляді, розділивши по пучках. У морозилці спочатку розкладіть пучки окремо один від одного, а коли зелень підмерзне, перекладіть її в контейнер. Але набагато зручніше приготувати і брикети із зелені. Для цього її спочатку потрібно бланшувати протягом хвилини, потім дати воді стекти, розкласти по формах і охолодити. Після того, як брикетики замороження в морозильній камері, їх можна вийняти з форми і скласти в пакет.
Пір’я зеленої цибулі перед заморожуванням очистіть, промийте. Після цього наріжте поперек і бланшувати протягом 2-3 хвилин. Потім остудіть, щільно укладіть в формочки і заморозьте. Хоча і без бланшування дрібно подрібнену цибулю прекрасно зберігається.
Заморожені фрукти та ягоди
Фрукти, кісточкові і ягоди можна заморожувати як свіжими, так і після недовгого кип’ятіння в цукровому сиропі.
Для початку промийте їх, очистіть від плодоніжок, від пошкоджень, кісточок. Готові фрукти складають в посуд з щільною кришкою і заморожують. Ягоди часто заморожують з цукром у вигляді ягідного пюре.
Зверніть увагу, якщо просто заморозити персики і абрикоси, то вони потемніють. Тому ці фрукти варто заморожувати в цукровому сиропі. Розділіть очищені фрукти на половинки, покладіть в ємність для заморозки і залийте сиропом.
Є ще одна хитрість – засипати часточки кісточкових або ягоди цукром і дати постояти деякий час, щоб виділився сік. Коли цукор розчиниться, пора ягоди відправляти в морозилку.
Сирими так само не заморожують яблука. З них варто робити пюре. Заморожене яблучне пюре можна зберігати в морозилці в невеликих порційних пакетах для заморозки з замком. Розкладаючи рівно стільки, щоб можна було з’їсти, так як повторному заморожуванню ягоди і фрукти, так само як і овочі не підлягають.
А ще дуже смачним і корисним виходить заморожене пюре зі свіжих абрикосів – і вітамінів багато і цукру кладеться по мінімуму!
При заморожуванні важлива і тара, в якій будуть зберігатися продукти. Тара повинна бути чистою і добре висушеної, з щільною кришкою. Найчастіше продукти заморожують в поліетиленових пакетах. Покладіть в них овочі, випустіть зайве повітря і щільно зав’яжіть пакет. Сьогодні можна знайти спеціальні пакети для заморозки.
Що ще потрібно знати при заморожуванні овочів і ягід
При заморожуванні овочів і фруктів варто враховувати температуру, при якій вони замерзають. Для овочів і фруктів, які будуть зберігатися в морозильній камері не більше двох тижнів підійде температура -6 градусів, якщо продукти пролежать в морозилці приблизно півтора місяця, то температуру варто знизити до -12 градусів, ну а якщо Ви хочете ласувати замороженими продуктами весь рік, то встановіть температуру -18 градусів.
Важливо знати і як правильно готувати заморожені продукти. Ніколи не заморожувати розморожений продукт двічі. Враховуйте, що час готування заморожених овочів розумно зменшити. Якщо ви збираєтеся варити / смажити / гасити заморожені овочі, то їх не варто розморожувати. Просто відразу кладіть їх в посуд. Брусочки із зелені теж не розморожують. Їх додають в самому кінці готування страви.
Складові:
- будь-які заморожені овочі
Процес приготування:
Власне, готувати з заморожених овочів, ягід і фруктів можна точно так само, як зі свіжих. З заморожених овочів можна приготувати смачні рагу, солянки, згасити їх з картоплею або м’ясом. Наваристий овочевий суп і суп пюре із заморожених овочів нітрохи не гірше, ніж зі свіжих продуктів. Важливо тільки пам’ятати, що інгредієнти перед варінням не потрібно розморожувати, щоб вони не розкисли.
Заморожені овочі дуже легко можна приготувати в мультиварці, такі страви як рагу на гасінні, каша з гарбузом в мультиварці приготуються без вашої участі.
А який смачний кисіль або ароматний компот можна зварити з заморожених ягід або фруктів і отримати взимку порцію літа! З замороженими ягодами можна спекти пиріг, шарлотку або бісквіт.
Запасайтеся на зиму замороженими овочами, ягодами і фруктами і будьте здорові!
Швидких вам заготовок і хороших рецептів!