Домашній зефір з яблук
Домашній зефір призводить ласунів в захват. Цей смачний десерт готується з яблуками і цукром, щоб він не втратив форму, обов’язково додається желатин. Зефір з яблук виходить ніжним і дуже смачним. Щоб ласощі виглядало апетитно, готуйте його в красивих формочках.
Приготувати солодкі зефірні «хмари» неважко, головне потім набратися терпіння і дочекатися, поки ласощі застигне. Якщо ви любите зефір, рецепт, представлений тут допоможе без праці його приготувати. Ваш кулінарний експеримент приємно здивує і порадує дітвору, небайдужу до солодкого!
Рецепт домашнього зефіру з яблук
Я, як любителька солодкої випічки, зважаючи на свій постійно зростаючого ваги все частіше стала звертати увагу на високу калорійність всього, що мені подобається. Для зниження же оной при приготуванні улюблених ласощів вирішила цукор замінити фруктозою. Сьогодні мій перший експеримент в цьому напрямку – домашній яблучний зефір на фруктозі.
Цукор і фруктоза по своїй калорійності практично однакові (в ста грамах вони мають практично однакову кількість калорій). Але фруктоза удвічі солодше цукру, відповідно класти її в будь-яку страву потрібно в два рази менше. Ось і подивимося, що у мене вийде на практиці.
Якщо будете використовувати в рецепті цукор, його кількість потрібно збільшити вдвічі.
На приготування зефірної маси у мене пішло близько 90 хвилин. На застигання ж готового ласощі знадобилося приблизно 12 годин.
Складові:
- по 2 м лимонної кислоти і ваніліну;
- 1 яйце (потрібен тільки білок);
- близько 500 р яблук;
- 160 мл води;
- 350 г фруктози;
- 10 г желатину;
- цукрова пудра для обсипання.
Процес приготування:
Підготуємо інгредієнти за списком.
Насамперед я мою і ділю яблука навпіл, потім вирізаю підбиті і червиві боки і серцевину разом з зернами. Розклавши яблучні дольки на силіконову форму, відправляю випікатися в духовку на півгодини, задавши t = 200 ° C.
Поки ж в прохолодній воді замочую желатин і залишаю набухати.
Вийнявши печені яблука (готовність визначається їх м’якістю) з духовки, даю їм трохи охолонути.
Потім акуратно знімаю шкірку (вона нам не потрібна) і за допомогою блендера (можна скористатися і ситом) перетираю в однорідне пюре.
Після чистки і запікання яблука помітно втратили у вазі, і замість узятих спочатку 500 г свіжих фруктів в результаті вийшло всього 250 г готового яблучного пюре. Цього якраз достатньо для приготування зефіру. Змішую пюре з 120 г фруктози і ваніліном, даю кілька хвилин на возз’єднання інгредієнтів.
Тим часом відокремлюю яєчний білок від жовтка (ця частина нам в даному рецепті не потрібна) і відразу за допомогою міксера збиваю разом з лимонною кислотою в стійку піну.
Половину білкової маси втручаюся в солодке яблучне пюре і все тим же міксером збиваю до моменту, поки суміш не посвітлішає.
Тепер ввожу залишилася білкову піну і продовжую ретельно збивати до утворення повітряної білої маси.
Набряклий желатин перекладаю в ківш, трохи нагріваю на малому вогні при безперервному помішуванні.
Як тільки крупинки желатину повністю розчиняться, засинаю в теплу рідину 230 г фруктози, а після закипання варю сироп хвилин п’ять.
Знімаю з плити, даю на охолодження 5 хвилин, потім поступово вливаю в зефірної масу, одночасно збиваючи її.
Розливаю отриману суміш по силіконовим формочках і ставлю на нижню полицю холодильника для застигання приблизно на половину доби.
Коли ж маса стане щільніше, вилучаю готовий яблучний зефір з форм, присипають цукровою пудрою, і з задоволенням насолоджуюся його найніжнішої (з магазинним жорстким і сухим продуктом не порівняти) консистенцією і неповторним смаком.
А ось фруктози можна було покласти менше – якось занадто солодко.
Всього у мене вийшло 560 м низькокалорійного зефіру. Смачного!
За рецепт і фото дякуємо Ірину Калініну.
Можливо, вам сподобається рецепт фруктово-ягідного десерту з нашого сайту: