Домашня локшина з куркою
Мені ніколи не доводилося готувати локшину в домашніх умовах, але подруга почастувала мене локшиною з куркою і локшина виявилася дуже смачною. Тут я і вирішила спробувати приготувати цю страву самостійно. Та й продукти не хитромудрі, завжди є під рукою у кожної господині. Моя локшина подавалася як гарнір до курячого філе в соусі.
Рецепт домашньої локшини
Складові:
- 3 склянки пшеничного борошна,
- вода – 200 мл,
- курине яйце,
- сіль,
- приготована куряча грудка в соусі.
Процес приготування:
Насипаємо в глибоку миску дві склянки борошна. Її обов’язково просіяного через сито для збагачення киснем. У невелике заглиблення, вливаємо воду, присаливаем і додаємо сире яйце. Всі інгредієнти поступово розмішуємо. Тісто починає густіти, обминали його руками. Для приготування локшини тісто повинне вийти еластичним.
Далі присипаємо стіл борошном, викладаємо тісто з ємності і продовжуємо вимішувати. Як тільки воно стане крутим, але не твердим, даємо йому час відпочити. Клейковина набрякне і з тестом буде досить легко працювати.
Потім прісиплем стіл борошном і будемо розгортати його в тонкий пласт качалкою, часто перевертаючи і пересипаючи борошном, щоб наше тісто не липнуло до качалці.
Трохи важко розгортати круте тісто, але нам для локшини потрібен тонкий пласт. Для цього тісто складаємо втричі і знову розгортає качалкою, потрібно ще раз повторити цю процедуру, не забуваючи присипати борошном тісто.
Підготовку напівфабрикату закінчили, приступаємо до нарізки домашньої локшини. Розкатаний пласт з тіста скручуємо в рулети з обох сторін назустріч один одному, посередині два пласта розрізаємо ножем. Вийшло два рулету.
З одного рулету нарізаємо ножем смужки потрібної ширини. Виходить довга локшина для приготування гарніру. При бажанні можна розрізати її навпіл.
Локшина для супу нарізають іншої довжини і ширини. Візьмемо залишився рулет з тіста розгорнемо його і разрежем на смужки по ширині 4 см. Складемо їх один на одного, присипаючи борошном, щоб не злиплися. Тепер гострим ножем нарізаємо тоненькі смужки. Ось у нас і вийшла домашня локшина для супу.
Тепер готову локшину розсипаємо по столу для підсушування, трохи присипаємо її борошном. Витримуємо близько години, періодично перемішуючи. Після просушування домашню локшину можна відразу варити на гарнір, додавати в суп або скласти в коробочку з кришкою. Тільки для більш тривалого зберігання локшину висушуємо до ламкості.
Я тут же приготувала домашню локшину на гарнір і подавала з наперед приготованою курячої грудкою в соусі.
Як приготувати домашню локшину розповіла Галина Котяхова.