Гороховий суп з м’ясом
Смачний, наваристий гороховий суп з м’ясом – відмінний варіант нагодувати ситним першою стравою сім’ю. Суп варити довго, так що краще замочити горох на ніч, він краще розвариться. З цієї ж причини для супу краще вибрати не цілий, а колотий жовтий горох. Зелений горошок відмінно підійде для горохового супу-пюре або гарніру.
Гороховий суп з м’ясом
Ця страва не для пісного дня, так як вариться воно на м’ясному бульйоні. Фото рецепт передбачає використання яловичини. З таким же успіхом можна приготувати гороховий суп з куркою, індичкою, свининою чи бараниною.
Для наваристого супу можна використовувати яловичий край, реберця або м’якоть на кісточці.
рецепт горохового супу з яловичиною
Складові:
- 1,5-2 склянки жовтого колотого гороху,
- 300-500 грам яловичини,
- 2 літри води,
- 5-6 шт. картоплі,
- 1-2 моркви,
- середня цибулина,
- 2 столові ложки рослинної олії,
- чорний перець,
- 2 лаврові листки,
- хліб, зелень, сметана для подачі.
Процес приготування:
Замочений заздалегідь горох промити. М’ясо обполоснути водою, укласти в каструлю до гороху. Залити водою і поставити на вогонь. Коли вода закипить – зняти піну і зменшити вогонь до мінімального. На цьому етапі можна закласти коріння (селера, петрушку) і перець горошком. Лавровий лист слід додавати в самій кінці варіння супу, інакше бульйон буде гірчити.
Варимо м’ясо і горох приблизно 2-2,5 години, останній повинен добре розваритися.
За півгодини до готовності бульйон посолити, а коріння викинути. З’являється піну знімати весь час.
За цей час приготувати піджарку з натертої моркви і дрібно рубаного лука. Пасерувати овочі на рослинному маслі до готовності.
М’ясо вийняти з бульйону, відокремити від кістки (якщо це потрібно), і нарізати порційними шматочками.
Завантажити в гороховий суп очищений і нарізаний брусочками картопля. Туди ж відправити підготовлене варене м’ясо і овочі. Варити суп до готовності картоплі.
Порада: поки вариться картопля, можна приготувати ароматні сухарики або грінки. Батон нарізати скибочками, зрізати скоринку і подрібнити квадратиками. На сковороду укласти нарізаний скибочками часник, влити олію і прогріти хвилини 2-3. Витягти виделкою шматочки часнику і в ароматному маслі підсмажити кубики батона швидко до золотистого кольору, часто помішуючи. Так як грінки дуже легко підгорає – не відходьте від плити.
Коли картопля буде майже готовий, бульйон перевірити на смак, при необхідності досолити і додати лавровий лист. Через пару хвилин вимкнути газ. Дати супу настоятися хвилин 5-10 під кришкою і витягти лавровий лист.
Розлити гороховий суп з м’ясом по тарілках, в кожну тарілку додати свіжу зелень. Як варіант, подати зі сметаною і часниковими грінками.
Поради з приготування:
Під час замочування додайте у воду соду – це зменшить час приготування гороху. Воду після замочування потрібно злити, а бобові добре промити.
Багато господині вважають, що горох швидше звариться, якщо його не тільки замочити у воді, але і в процесі приготування кілька разів вливати в каструлю холодну воду, приблизно 1/2 склянки.
Можна замінити частину м’яса копченостями – свинячими реберцями або курячої гомілкою.
Якщо немає можливості приготувати грінки – купіть пшеничні сухарики зі смаком бекону.