З усіх варений, які варить моя мама, я найбільше люблю варення абрикосове. Цілий рік я чекаю літа, коли на ринку з’являються ці помаранчеві плоди. І як тільки сезон абрикосів починається, відводжу, що називається душу. Але сезон врожаю має властивість швидко закінчуватися, тому потрібно ще встигнути зробити заготовки з абрикосів на зиму. Коли я була маленькою, моя мама варила дуже багато варення з абрикосів, так як знала, що ми, діти, його просто обожнюємо. Минув час, у мене з’явилася своя сім’я, чоловік, народилися дочка і син, і раптом виявилося, що абрикосовим варенням насолоджуватися на самоті мені вже не судилося. І чоловік, і син воліють цю смакоту всякої іншої. Варення швидко зникає з комори і, до весни його не вистачає. Тепер влітку доводиться варити цього варення набагато більше.
Пропоную і вам приготувати абрикосове варення за маминим рецептом.
абрикосове варення
Я пробувала варення, зварене за іншими рецептами, але мені дуже подобається саме цей спосіб варіння, коли кожна часточка до часточці. Дуже не люблю, коли абрикос розварюється. У маминому рецепті часточки абрикосів повинні бути щільні, навіть злегка твердоватие. Зараз, опанувавши досконало цим рецептом, хочу і з вами поділитися ним. Отже, приступимо.
Даю вам пропорції на 1 кг абрикосів, виходячи з вашого кількості і обсягу ємності, в якій варення буде варитися, ви зможете підібрати ідеальні для себе.
Складові:
- Абрикоси – 1 кілограм;
- Цукор – 1 кілограм;
- Вода – 1 склянка.
Процес приготування:
Для варіння абрикосового варення використовують різні способи. Це варення потрібно варити в три заходи. Його варять і з кісточками, і без них. Ми з вами будемо варити варення з абрикос без кісточки. Отже, беремо вибрані абрикоси, це можуть бути як породисті сорти, так і звичайні Жерделі (Жерделі, вони ж дикі абрикоси). Але краще, звичайно, коли плоди великі і солодкі. А ще вони не повинні бути переспілі, інакше абрикоси обов’язково разварятся, і замість варення у нас вийде повидло. Акуратно промиваємо їх під водою, розламуємо надвоє і виймаємо кісточку.
Плоди абрикосів так і залишаємо половинками. А якщо абрикоси зовсім дрібні, то можна на дольки їх не ділити, а зробити так: кісточку дуже акуратно витягнути з плоду через надріз вгорі, і туди ж помістити горішок, наприклад, з цих же витягнутих кісточок.
Хтось порізані абрикоси кілька разів проколює зубочисткою, щоб сироп, в якому вони будуть варитися, проник легше в плоди. Ми цього ніколи не робимо (вже дуже кропітка праця), а просто даємо абрикосів довше настоятися.
Отже, абрикоси у нас розділені на часточки. Розміщуємо їх в посуд, в якій будемо варити наше варення. Моя мама зазвичай варить в тазу. Якщо ж його немає, підійде каструля з нержавіючої сталі. Головне, щоб вона була широка.
Пам’ятаю, мама раніше пересипала абрикоси цукром, і вони стояли до тих пір, поки не дали сік. Потім вона пішла від цього способу приготування, так як часточки розварювалися. Зараз нам потрібно зварити сироп. Для цього ми беремо цукор з невеликою кількістю води, нагріваємо його в ємності, в якій будемо варити варення до повного розчинення. Знімаємо пінку. Те, що сироп готовий, буде видно по тому, що він стане густим, злегка тягучим і поміняє свій колір на злегка золотистий. Якщо крапельку сиропу капнути на тарілку, і ця крапельки не розтечеться, а збереже форму, значить, сироп готовий.
Абрикоси, які чекають нас, перекладаємо в таз і акуратно розрівнюємо з сиропом. Жерделкі заливаються сиропом, а не засипаються цукром для того, щоб часточки не втратили свою форму і не зварилися. Далі ставимо таз на плиту, і доводимо до кипіння абрикоси в сиропі. Після цього варення потрібно повністю остудити. Цим ми закінчує перший візит. Цукор досить гарячий, так що навіть в процесі охолодження варення самі абрикоси будуть продовжувати готуватися.
Другий захід починаємо, коли варення повністю охололо, мами кип’ятить абрикосове варення перший раз ввечері, а друга варіння починається на ранок. Як правило, вона це робила перед відходом на роботу. Ставимо посуд знову на плиту, на маленькому вогні доводимо до кипіння і після закипання варимо дві хвилини, після чого знімаємо з вогню і знову повністю охолоджуємо наше варення. Помішувати його потрібно акуратно, щоб не пошкодити абрикосові часточки.
Поки варення остуджують вдруге, ми маємо час, і можемо підготувати банки для закочування. Для цього ми їх дуже ретельно вимити під проточною водою. Потрібно ще зробити стерилізацію. Як стерилізувати банки для заготовок різними способами ми вже детально розповідали в одному з наших випусків.
Третій раз абрикосове варення варимо цілих десять хвилин після закипання, після чого перекладаємо його в підготовлені банки і закочує ключем. Після закочування баночки потрібно перевернути догори дном і в такому вигляді дати їм охолонути.
Наше чудове варення готове. Виглядає воно просто чудово: в густому, медового кольору сиропі плавають шматочки чудових фруктів. Від такої варіння, в три етапи, абрикосові часточки залишилися цілими і щільними, а не зварилися.
Буду дуже рада, якщо рецепт маминого абрикосового варення вам сподобався. Розкажіть його вашим друзям, нехай і вони зварять собі влітку це чудове варення. Як ви бачите, складного в приготуванні нічого немає. Приготуйте його своїм дітям, може і їм сподобається виймати з баночки шматочки абрикос, як це любить робити мій син ласун. Ну, а я тепер буду просто купувати більше абрикосів, щоб вистачило взимку і мені і моєму дорогому сімейства.
Приємного вам апетиту і хороших рецептів заготовок!