Мариновані баклажани на зиму
Ближче до кінця літа сезон сінебокіх баклажанів тільки починається. Саме в цей період господині намагаються не тільки порадувати своїх домочадців смачними і ситними стравами з синенькі, а й зробити заготовки про запас, які взимку прикрасять будь-який обідній стіл. Особливо цінуються різні салати з стиглих баклажанів з додаванням овочів по сезону. Мариновані баклажани на зиму з часником, морквою і цибулею обов’язково сподобаються любителям яскравих, насичених смаків. Синенькі виходять кисло-солодкі, ароматні, схожі на гриби. Потім досить відкрити баночку апетитною закуски, додати подрібненої зелені запашного кропу або петрушки, і смачне доповнення до другого блюда готове.
Мариновані баклажани на зиму
рецепт з морквою, часником і цибулею
Для маринування баклажани беруть стиглі, глибокого фіолетового кольору з глянсовою поверхнею. На шкірці не повинно бути різних темних плям і ознак гниття. Хороший і якісний плід пружний, а при натисканні на нього пальцем, швидко відновлює свою форму.
Чим хороша ця заготовка баклажанів, так це тим, що шматочки не смажені, а запечені в духовці. І спосіб приготування овочів корисний, і мінімум зусиль.
Однак, ці мариновані баклажани зі стерилізацією. У цьому процесі немає нічого складного, наш покроковий фото рецепт цьому наочний приклад.
Складові:
- баклажани – 1 кг,
- морква 2 – 3 шт.,
- часник 4 -5 зубків,
- цибуля – 2 шт.,
- соняшникова олія для запікання;
Для маринаду:
- вода – 300 мл,
- цукровий пісок – 4 ст.л.,
- сіль (велика) – 1 ст.л.,
- соняшникова олія – 50 мл,
- оцет 9% – 125 мл.
Процес приготування:
Для початку баклажани потрібно запекти в духовці. Для цього плоди ретельно вимити, витираємо насухо. Потім кожен "синенький" розрізаємо уздовж, потім також уздовж навпіл. А кожну довгу частину нарізаємо великими шматочками. На деко наливаємо 3 – 4 ст.л. соняшникової олії, розкладаємо підготовлені баклажани в один шар, відправляємо в розігріту до 200 градусів духовку на 20 -25 хвилин. За цей час шматочки кілька разів акуратно перемішуємо лопаткою, щоб кожен рівномірно пропікся.
У цей час можна підготувати інші овочі. Морквину натираємо на тертці з маленькими або середніми отворами. Додаємо очищений і подрібнений на тій же тертці часник. Овочі ретельно перемішуємо.
Лук очищаємо від лушпиння, нарізаємо тонкими кільцями або півкільцями.
Печені баклажани охолоджуємо до теплого стану. У чисті сухі банки викладаємо овочі, чергуючи кожен шар: баклажани, морква з часником, нарізану цибулю. Овочами наповнюємо банки до верху, трохи притискаємо ложкою.
Готуємо маринад для баклажанів. У воду додаємо сіль, цукор, соняшникова олія. Доводимо до кипіння, ретельно перемішуємо до абсолютного розчинення продуктів.
Вливаємо оцет і тут же заливаємо розсолом овочі в баночках.
Останній штрих – банки з заготовками слід простерилізувати. На дно каструлі кладемо складену в декілька шарів тканинну серветку, ставимо банки з овочами. На кожну баночку кладемо металеву кришку. У каструлю наливаємо воду по плечики банок. Її температура не повинна перевищувати температуру банок і не вода не повинна бути холодною, інакше може тріснути скло. На середньому вогні вміст каструлі доводимо до кипіння, стерилізуємо баклажани з овочами 15 – 20 хвилин. Приготування маринованих баклажанів закінчено.
Залишається заготовку закатати кришками, обернути теплою ковдрою і залишити до повного охолодження (приблизно на добу).
За рецепт і фото дякуємо Ксенію.