Помідори з лимонною кислотою на зиму



Практично всі консервації вимагають участі оцту в процесі приготування маринаду. Цей інгредієнт відповідає за збереження маринованих продуктів, тому овочі без проблем зберігаються більше року. Однак оцет не єдиний компонент, який може продовжити термін зберігання продуктів. Наприклад, для ягід і фруктів використовує цукор у вигляді консерватора, а для овочів також можливе використання лимонної кислоти. Розповімо, як зробити мариновані помідори з лимонною кислотою.

Помідори з лимонною кислотою на зиму без оцту

Помідори з лимонною кислотою

При використанні лимонної кислоти під час консервації необхідно враховувати, що смак такий закрутки буде трохи відрізнятися від того, який виходить за участю оцту. Наприклад, огірки і капуста будуть не такими хрусткими. У той же час оригінальний смак овочів і їх запах збережеться навіть краще. Спосіб же маринування помідор при заміні оцту лимонною кислотою мало, чим відрізняється від технологічного процесу з оцтом.

Складові:

  • 2 кг свіжих міцних помідор середнього і маленького розміру;
  • 2 зубчики часнику;
  • 5 столових ложок цукру;
  • 3 чайні ложки крупної солі без добавок;
  • 2 чайні ложки лимонної кислоти;
  • 3 лаврові листки;
  • 5 горошин чорного перцю.

Процес приготування:

Перш за все, необхідно підготувати банки для помідорною закрутки. Банку необхідно помити і ретельно висушити зсередини. Простерилізувати на пару або просушити в духовці. На шийці банок не повинно бути ніяких відколів або тріщин, так як вони вплинуть на безпеку товару.

На дно підготовленої тари викладається лавровий лист, перець і часник. Часник необхідний, щоб надати аромат розсолу. Цей інгредієнт за час, проведений в банку, змінює свої смакові властивості. Іде пекучість і гострота, тому на смак визначити, що це часник з закритими очима дуже складно. Кілька гілочок петрушки також можна укласти на дно банки.

Коли банку підготовлена, можна приступати до приготування помідорів. Овочі миються під проточною водою. Вибирати для консервації необхідно плоди приблизно однакового розміру. Також зовні на них не повинно бути вад у вигляді порізів, м’яких боків, гнилість, червоточини. Одночасно можна закочувати помідори різних сортів і кольорів.

Підготувати помідори до маринування

Вимиті помідори щільно укладаються в трилітрову банку, поки її повністю і не заповнять.

Помідори в банку

Наступним етапом в банку з томатами наливається окріп. Вода ллється повільно і акуратно, цілитися потрібно на верхній ряд овочів, щоб банка не тріснула від різкого перепаду температур. Коли вода покриє верхній ряд плодів, банку прикривається прокипяченной залізною кришкою і залишається в такому вигляді на 10 хвилин.

Рецепт помідорів на зиму

Через зазначений час розсіл з банки зливається в каструлю, повторно кип’ятять. Додавати в нього сіль і цукор, як при виготовленні звичайних маринадів, не потрібно. Ці компоненти, як і лимонна кислота, кладуться безпосередньо в банку, перед тим, як залити її повторно закипілої розсолом. Сипучі інгредієнти розчиняться не відразу, тому й помідори будуть маринуватися кілька повільніше, ніж в інших випадках.

Помідори без оцту

Залиту гарячим розсолом банку необхідно закатати залізною кришкою, укутати пледом на добу, опустивши кришкою вниз. Зберігати консервацію протягом всього терміну придатності потрібно в прохолодному місці.

Помідори на зиму з лимонною кислотою

Термін зберігання маринованих помідорів без оцту становить близько року, але в ідеалі з поїданням овочів не варто затримуватися, щоб до наступного літа вже точно знати, чи варто ще раз пробувати солити помідори з лимонною кислотою.

Помідори з лимонною кислотою

За рецепт заготовки та фото дякуємо Катерину.